Manchester United schrapt nog eens bijna tweehonderd banen
MANCHESTER (ANP) - Manchester United grijpt opnieuw fors in in de organisatie. De voetbalclub van eigenaar Jim Ratcliffe kondigt aan zo'n 150 tot 200 banen te schrappen. Hiermee wil de Engelse club de financiën op lange termijn verbeteren.
Met de hervorming wil de club weer winstgevend worden na vijf verliesgevende jaren sinds 2019. Het schrappen van de banen volgt op het verdwijnen van 250 functies vorig jaar.
"We hebben de taak om Manchester United in de sterkst mogelijke positie te krijgen", lichtte topman Omar Berrada het besluit toe. "Helaas betekent dit verdere bezuinigingen en we betreuren de impact hiervan op de betrokken collega's. Helaas zijn deze harde beslissingen noodzakelijk om de club weer op een stabiele financiële basis te krijgen."
Verlies
Berrada meldde dat United vijf jaar op rij verlies heeft geleden. "Dat kan niet doorgaan. Onze twee prioriteiten zijn het zorgen voor succes op het veld voor onze fans en het verbeteren van onze faciliteiten. We kunnen hier niet in investeren als we voortdurend verlies lijden."
Sportief kent United ook een moeizaam seizoen. De club staat op de vijftiende positie in de Premier League met 34 punten minder dan koploper Liverpool.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
54 minuten geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
55 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
3 uur geledenAGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.
5 uur geledenMONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
13 uur geledenANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.
14 uur geleden