Manchester United plust op Wall Street na verkoopgeruchten
NEW YORK (ANP) - De aandelen van de beursgenoteerde voetbalclub Manchester United klommen dinsdag stevig op Wall Street. Volgens tv-zender Sky News staan de Amerikaanse eigenaars op het punt de voetbalclub te verkopen. Andere aandeelhouders zagen dat wel zitten, want het aandeel eindigde haast 15 procent hoger. De geruchten komen op de dag dat bekend is geworden dat Cristiano Ronaldo Manchester United per direct verlaat.
De Dow-Jonesindex eindigde 1,2 procent hoger op 34.098,10 punten. De brede S&P 500 ging 1,4 procent vooruit tot 4003,58 punten en technologiegraadmeter Nasdaq steeg ook 1,4 procent op 11.174,41 punten.
Best Buy behoorde tot de grootste stijgers en eindigde 12,8 procent hoger. De elektronicaketen boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan beleggers en analisten hadden verwacht. Daarbij handhaafde de retailer de verwachtingen voor het huidige belangrijke feestdagenkwartaal, ondanks de druk van de hoge inflatie op de koopkracht van consumenten. Dankzij de sterke prestatie in het derde kwartaal werd het bedrijf ook iets positiever over de omzetverwachting voor het hele jaar.
Zoom Video Communications
Onder de grootste dalers behoorde Zoom Video Communications, dat een kleine 4 procent zakte. De videochatdienst zag de omzet en het aantal gebruikers toenemen, maar de verwachting voor het huidige kwartaal viel tegen. Zoom werd tijdens de coronacrisis enorm populair, maar het bedrijf waarschuwde eerder dit jaar al dat die stormachtige groei tot het verleden behoort.
Het aandeel van Facebook- en Whatsapp-moeder Meta fluctueerde gedurende de dag. Dat kwam door geruchten over een aanstaand vertrek van topman Mark Zuckerberg, die zijn taken volgend jaar zou neerleggen. Meta sloot de dag uiteindelijk met een plus van 1,4 procent af.
Rentevergadering Federal Reserve
De Federal Reserve zal woensdag de notulen van de laatste rentevergadering vrijgegeven. Beleggers kijken daar naar uit, omdat daarin mogelijk aanwijzingen staan over de toekomstige rentestappen van de Amerikaanse centrale bank. Daarnaast is deze handelsweek maar kort. Zo blijven de beurzen in New York donderdag dicht vanwege Thanksgiving Day. Op vrijdag wordt er slechts een halve dag gehandeld.
De euro noteerde aan het einde van de handelsdag 1,0302 dollar, tegen 1,0267 dollar bij het slot van de handel in Europa. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1,4 procent op 81,13 dollar en Brentolie werd 1,2 procent duurder op 88,49 dollar. Daarmee stabiliseerden de prijzen na de onrust van maandag, toen zakenkrant The Wall Street Journal berichtte over een productieverhoging door oliekartel OPEC+. Saudi-Arabië ontkende het bericht en gaf aan dat de productieverlaging nog altijd doorloopt.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell koopt het Canadese energiebedrijf ARC Resources voor 13,6 miljard dollar, meldt het Britse olie- en gasconcern maandag. Het gaat omgerekend om bijna 11,6 miljard euro. Volgens persbureau Bloomberg is het de grootste deal van Shell in meer dan tien jaar.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag voorzichtig geopend. Nu de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran lijken vastgelopen, wachten beleggers op een golf aan kwartaalcijfers en commentaar van de Federal Reserve-vergadering deze week. Daarnaast komt de Federal Reserve woensdag met een rentebesluit.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De staat Suriname, KLM en IATA-reisagenten moeten binnen twee weken evalueren of de commissie op ticketverkoop door Surinaamse reisbureaus moet worden aangepast. Dat heeft de rechter in Paramaribo maandag bepaald in het kort geding dat de luchtvaartmaatschappij in februari aanspande tegen de staat Suriname. Sinds 2008 zijn luchtvaartmaatschappijen verplicht om 6 procent per ticket te betalen aan reisagenten in Suriname. KLM had gevraagd om verlaging of volledige afschaffing van de commissie.
5 uur geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen hun samenwerking aan. Het techbedrijf heeft aangegeven dat het partnerschap met het belangrijke AI-bedrijf voortaan niet meer exclusief zal zijn en dat afspraken over het delen van inkomsten veranderen.
5 uur geledenMANNHEIM (ANP/AFP) - Een Duitse maatregel bij tankstations om automobilisten te beschermen tegen de stijgende olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft het tegenovergestelde effect gehad. Dat zeggen economen van het Mannheimse ZEW-instituut en het Düsseldorf Institute for Competition Economics na onderzoek.
8 uur geledenNEW TAIPEI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een oud-medewerker van het grote Taiwanese chipconcern TSMC moet van een Taiwanese rechtbank tien jaar de cel in voor het stelen van bedrijfsgeheimen. Hij ging na zijn vertrek bij 's werelds grootste chipmaker bij de Japanse rivaal Tokyo Electron aan de slag. Daar maakte hij gebruik van contacten met voormalige collega's om Tokyo Electron te helpen bij het binnenhalen van meer contracten.
9 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.
10 uur geleden