Manchester United plust op Wall Street na verkoopgeruchten
NEW YORK (ANP) - De aandelen van de beursgenoteerde voetbalclub Manchester United klommen dinsdag stevig op Wall Street. Volgens tv-zender Sky News staan de Amerikaanse eigenaars op het punt de voetbalclub te verkopen. Andere aandeelhouders zagen dat wel zitten, want het aandeel eindigde haast 15 procent hoger. De geruchten komen op de dag dat bekend is geworden dat Cristiano Ronaldo Manchester United per direct verlaat.
De Dow-Jonesindex eindigde 1,2 procent hoger op 34.098,10 punten. De brede S&P 500 ging 1,4 procent vooruit tot 4003,58 punten en technologiegraadmeter Nasdaq steeg ook 1,4 procent op 11.174,41 punten.
Best Buy behoorde tot de grootste stijgers en eindigde 12,8 procent hoger. De elektronicaketen boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan beleggers en analisten hadden verwacht. Daarbij handhaafde de retailer de verwachtingen voor het huidige belangrijke feestdagenkwartaal, ondanks de druk van de hoge inflatie op de koopkracht van consumenten. Dankzij de sterke prestatie in het derde kwartaal werd het bedrijf ook iets positiever over de omzetverwachting voor het hele jaar.
Zoom Video Communications
Onder de grootste dalers behoorde Zoom Video Communications, dat een kleine 4 procent zakte. De videochatdienst zag de omzet en het aantal gebruikers toenemen, maar de verwachting voor het huidige kwartaal viel tegen. Zoom werd tijdens de coronacrisis enorm populair, maar het bedrijf waarschuwde eerder dit jaar al dat die stormachtige groei tot het verleden behoort.
Het aandeel van Facebook- en Whatsapp-moeder Meta fluctueerde gedurende de dag. Dat kwam door geruchten over een aanstaand vertrek van topman Mark Zuckerberg, die zijn taken volgend jaar zou neerleggen. Meta sloot de dag uiteindelijk met een plus van 1,4 procent af.
Rentevergadering Federal Reserve
De Federal Reserve zal woensdag de notulen van de laatste rentevergadering vrijgegeven. Beleggers kijken daar naar uit, omdat daarin mogelijk aanwijzingen staan over de toekomstige rentestappen van de Amerikaanse centrale bank. Daarnaast is deze handelsweek maar kort. Zo blijven de beurzen in New York donderdag dicht vanwege Thanksgiving Day. Op vrijdag wordt er slechts een halve dag gehandeld.
De euro noteerde aan het einde van de handelsdag 1,0302 dollar, tegen 1,0267 dollar bij het slot van de handel in Europa. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1,4 procent op 81,13 dollar en Brentolie werd 1,2 procent duurder op 88,49 dollar. Daarmee stabiliseerden de prijzen na de onrust van maandag, toen zakenkrant The Wall Street Journal berichtte over een productieverhoging door oliekartel OPEC+. Saudi-Arabië ontkende het bericht en gaf aan dat de productieverlaging nog altijd doorloopt.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol zegt donderdag weer te overleggen met vakbonden over de werkomstandigheden van beveiligers op de luchthaven. Beveiligers hielden dinsdag drie werkonderbrekingen van een kwartier, uit onvrede over de werkomstandigheden. Volgens een woordvoerder van Schiphol moesten reizigers kort na de acties zo'n 20 minuten wachten.
1 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse bank Banco BPM heeft met scepsis gereageerd op het ongevraagde overnamebod van Banca Monte dei Paschi di Siena. De financieel dienstverlener wees erop dat het bod in aandelen van 25,3 miljard geen premie bevat voor aandeelhouders van Banco BPM.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een klein verlies gesloten, vooral door een koersdaling van chipbedrijf Besi. De chiptoeleverancier sloot de rij nadat er tegenvallend nieuws vanuit Zuid-Korea werd gepubliceerd.
4 uur geledenOTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canada heeft importheffingen aangekondigd op Amerikaanse goederen met een waarde van omgerekend 27,6 miljard Canadese dollar (17 miljard euro). Daarmee vergeldt het land de heffingen die de regering-Trump invoerde voor Canadese waren "dollar voor dollar", meldde de regering. De heffingen zijn onder andere gericht op staal, zuivel, landbouwmachines en elektronica.
5 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Agentschap voor Gegevensbescherming (ANPD) heeft TikTok een boete van omgerekend 25 miljoen euro opgelegd. Volgens de instantie heeft het socialemediabedrijf gegevens van kinderen en jongeren onrechtmatig verwerkt.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - De maker van zelfsturende auto's Waymo wil vanaf eind volgend jaar in München taxidiensten met zelfrijdende voertuigen aanbieden. Daarmee wordt Duitsland de derde geplande internationale markt van het bedrijf en de eerste binnen de Europese Unie.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De recente neerslag in het stroomgebied van de Rijn voorkomt een verdere verslechtering van de aan- en afvoer naar de haven van Rotterdam. Maar van een terugkeer naar een normalere situatie is nog geen sprake, laat een woordvoerder van Havenbedrijf Rotterdam weten. "De waterstanden blijven op belangrijke delen van de Rijn te laag voor normale belading van binnenvaartschepen. Daardoor blijven de beperkingen voor het vervoer van en naar de Rotterdamse haven naar verwachting ook de komende periode merkbaar."
6 uur geleden