Manchester United pas na verlenging langs FC Kopenhagen
KEULEN (ANP) - Manchester United staat in de halve finales van de Europa League. De nummer 3 uit de Engelse competitie had daar in de kwartfinale tegen FC Kopenhagen wel een verlenging voor nodig. De Portugees Bruno Fernandes benutte in de 95e minuut een strafschop: 1-0.
Kopenhagen, dat in de Deense competitie als tweede eindigde, bereikte vorige week verrassend de kwartfinales. Na een nederlaag van 1-0 in de eerste wedstrijd, werd Istanbul Başakşehir, de kampioen van Turkije, in de return met 3-0 verslagen.
In Keulen, een van de vier Duitse steden waar het toernooi om de Europa League wordt afgerond, begon Kopenhagen ook aardig. De eerste mogelijkheden waren voor het team van de Deense coach Ståle Solbakken. Oud-Ajacied Nicolai Boilesen viel na een kwartier spelen al uit. Viktor Fischer, die ook bij de Amsterdammers speelde, ontbrak in de selectie van Kopenhagen wegens een blessure.
Manchester nam na de openingsfase het initiatief over en kort voor rust leek Mason Greenwood de Engelse club op voorsprong te brengen. De treffer werd echter afgekeurd wegens buitenspel. Ook na rust zag United een doelpunt worden afgekeurd. Marcus Rashford stond in de 57e minuut eveneens buitenspel. Kort daarna schoot Fernandes de bal na een mooie trap tegen de paal.
Kopenhagen haalde de verlenging, maar kwam daarin al snel op achterstand. Anthony Martial werd in de rug gelopen door Andreas Bjelland, oud-speler van FC Twente. Fernandes benutte de strafschop. Kopenhagen was niet meer in staat iets terug te doen.
Manchester United, waar de Nederlanders Timothy Fosu-Mensah en Tahith Chong op de reservebank bleven, treft in de halve eindstrijd Wolverhampton Wanderers of FC Sevilla.
In 2017 won Manchester United de Europa League voor het laatst. Ajax werd toen in de finale met 2-0 verslagen.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
8 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
9 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
10 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
11 uur geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
11 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
13 uur geleden