Manchester United pas na verlenging langs FC Kopenhagen
KEULEN (ANP) - Manchester United staat in de halve finales van de Europa League. De nummer 3 uit de Engelse competitie had daar in de kwartfinale tegen FC Kopenhagen wel een verlenging voor nodig. De Portugees Bruno Fernandes benutte in de 95e minuut een strafschop: 1-0.
Kopenhagen, dat in de Deense competitie als tweede eindigde, bereikte vorige week verrassend de kwartfinales. Na een nederlaag van 1-0 in de eerste wedstrijd, werd Istanbul Başakşehir, de kampioen van Turkije, in de return met 3-0 verslagen.
In Keulen, een van de vier Duitse steden waar het toernooi om de Europa League wordt afgerond, begon Kopenhagen ook aardig. De eerste mogelijkheden waren voor het team van de Deense coach Ståle Solbakken. Oud-Ajacied Nicolai Boilesen viel na een kwartier spelen al uit. Viktor Fischer, die ook bij de Amsterdammers speelde, ontbrak in de selectie van Kopenhagen wegens een blessure.
Manchester nam na de openingsfase het initiatief over en kort voor rust leek Mason Greenwood de Engelse club op voorsprong te brengen. De treffer werd echter afgekeurd wegens buitenspel. Ook na rust zag United een doelpunt worden afgekeurd. Marcus Rashford stond in de 57e minuut eveneens buitenspel. Kort daarna schoot Fernandes de bal na een mooie trap tegen de paal.
Kopenhagen haalde de verlenging, maar kwam daarin al snel op achterstand. Anthony Martial werd in de rug gelopen door Andreas Bjelland, oud-speler van FC Twente. Fernandes benutte de strafschop. Kopenhagen was niet meer in staat iets terug te doen.
Manchester United, waar de Nederlanders Timothy Fosu-Mensah en Tahith Chong op de reservebank bleven, treft in de halve eindstrijd Wolverhampton Wanderers of FC Sevilla.
In 2017 won Manchester United de Europa League voor het laatst. Ajax werd toen in de finale met 2-0 verslagen.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Het Marokkaanse voetbalelftal moet drie maanden voor het WK voetbal op zoek naar een nieuwe bondscoach. Walid Regragui heeft via sociale media zijn vertrek als bondscoach aangekondigd met een afscheidsvideo.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in eigen huis met 3-1 verloren van Crystal Palace in de Premier League. De Londense club kwam al voor de rust met tien man te staan na een rode kaart van Micky van de Ven. Met tien man incasseerden de Spurs drie treffers.
7 uur geledenGIZEH (ANP/Belga) - De Afrika Cup voor voetbalsters wordt uitgesteld van maart naar juli. De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft het toernooi amper twaalf dagen voor de oorspronkelijke startdatum uitgesteld "door onvoorziene omstandigheden". De Afrika Cup stond gepland van 17 maart tot en met 3 april in Marokko, maar vindt nu plaats van 25 juli tot en met 16 augustus.
12 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.
1 dag geledenBRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.
1 dag geleden