Manchester United pas na verlenging langs FC Kopenhagen
KEULEN (ANP) - Manchester United staat in de halve finales van de Europa League. De nummer 3 uit de Engelse competitie had daar in de kwartfinale tegen FC Kopenhagen wel een verlenging voor nodig. De Portugees Bruno Fernandes benutte in de 95e minuut een strafschop: 1-0.
Kopenhagen, dat in de Deense competitie als tweede eindigde, bereikte vorige week verrassend de kwartfinales. Na een nederlaag van 1-0 in de eerste wedstrijd, werd Istanbul Başakşehir, de kampioen van Turkije, in de return met 3-0 verslagen.
In Keulen, een van de vier Duitse steden waar het toernooi om de Europa League wordt afgerond, begon Kopenhagen ook aardig. De eerste mogelijkheden waren voor het team van de Deense coach Ståle Solbakken. Oud-Ajacied Nicolai Boilesen viel na een kwartier spelen al uit. Viktor Fischer, die ook bij de Amsterdammers speelde, ontbrak in de selectie van Kopenhagen wegens een blessure.
Manchester nam na de openingsfase het initiatief over en kort voor rust leek Mason Greenwood de Engelse club op voorsprong te brengen. De treffer werd echter afgekeurd wegens buitenspel. Ook na rust zag United een doelpunt worden afgekeurd. Marcus Rashford stond in de 57e minuut eveneens buitenspel. Kort daarna schoot Fernandes de bal na een mooie trap tegen de paal.
Kopenhagen haalde de verlenging, maar kwam daarin al snel op achterstand. Anthony Martial werd in de rug gelopen door Andreas Bjelland, oud-speler van FC Twente. Fernandes benutte de strafschop. Kopenhagen was niet meer in staat iets terug te doen.
Manchester United, waar de Nederlanders Timothy Fosu-Mensah en Tahith Chong op de reservebank bleven, treft in de halve eindstrijd Wolverhampton Wanderers of FC Sevilla.
In 2017 won Manchester United de Europa League voor het laatst. Ajax werd toen in de finale met 2-0 verslagen.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
6 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
9 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
12 uur geleden