Manchester United pakt dankzij late strafschop zege bij Brighton
BRIGHTON (ANP) - Manchester United heeft na een chaotische slotfase van het duel met Brighton & Hove Albion de eerste zege van het seizoen geboekt. De ploeg van coach Ole Gunnar Solskjaer won dankzij een late strafschop diep in blessuretijd met 3-2.
Donny van de Beek en Timothy Fosu-Mensah begonnen bij Manchester United op de bank. Van de Beek kreeg in de slotfase nog enkele speelminuten. Joël Veltman bleef op de bank zitten bij Brighton. Davy Pröpper ontbrak bij de thuisclub wegens een blessure.
Brighton was in de eerst helft op voorsprong gekomen uit een strafschop, na de overtreding van Bruno Fernandes op Tariq Lamptey. Neal Maupay schoot de 1-0 binnen. Vier minuten later stond het al weer gelijk door een eigen doelpunt van Lewis Dunk.
Marcus Rashford bracht United in de tweede helft uit een snelle aanval op 2-1. Brighton ging op jacht naar de gelijkmaker en na een hele serie kansen kwam die er in blessuretijd uit een kopbal van de vrijstaande Solly March. De scheidsrechter floot na een laatste kans van Harry Maguire voor het einde van de wedstrijd, maar United maakte aanspraak op een strafschop wegens hands van Maupay en kreeg die ook. Fernandes bezorgde zijn ploeg vanaf 11 meter alsnog de zege.
Meer uit Voetbal
JEREVAN (ANP) - AZ heeft in de eerste van twee wedstrijden in de tussenronde van de Conference League geen goed resultaat kunnen boeken. Op bezoek bij FC Noah in de Armeense hoofdstad Jerevan werd verloren met 1-0. De return, die zal bepalen wie de achtste finale van het derde Europese toernooi haalt, is op 26 februari in Alkmaar.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.
14 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.
14 uur geledenZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.
20 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.
20 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.
1 dag geleden