Manchester United pakt dankzij late strafschop zege bij Brighton
BRIGHTON (ANP) - Manchester United heeft na een chaotische slotfase van het duel met Brighton & Hove Albion de eerste zege van het seizoen geboekt. De ploeg van coach Ole Gunnar Solskjaer won dankzij een late strafschop diep in blessuretijd met 3-2.
Donny van de Beek en Timothy Fosu-Mensah begonnen bij Manchester United op de bank. Van de Beek kreeg in de slotfase nog enkele speelminuten. Joël Veltman bleef op de bank zitten bij Brighton. Davy Pröpper ontbrak bij de thuisclub wegens een blessure.
Brighton was in de eerst helft op voorsprong gekomen uit een strafschop, na de overtreding van Bruno Fernandes op Tariq Lamptey. Neal Maupay schoot de 1-0 binnen. Vier minuten later stond het al weer gelijk door een eigen doelpunt van Lewis Dunk.
Marcus Rashford bracht United in de tweede helft uit een snelle aanval op 2-1. Brighton ging op jacht naar de gelijkmaker en na een hele serie kansen kwam die er in blessuretijd uit een kopbal van de vrijstaande Solly March. De scheidsrechter floot na een laatste kans van Harry Maguire voor het einde van de wedstrijd, maar United maakte aanspraak op een strafschop wegens hands van Maupay en kreeg die ook. Fernandes bezorgde zijn ploeg vanaf 11 meter alsnog de zege.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
43 minuten geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
44 minuten geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
45 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer komt dit seizoen niet meer in actie voor Feyenoord. Dat vertelde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
1 uur geledenROME (ANP) - Gennaro Gattuso stopt als bondscoach van het Italiaanse voetbalelftal na het mislopen van het WK voetbal. Dat laat de Italiaanse voetbalbond FIGC weten op de eigen site. Gattuso verloor dinsdag met Italië na strafschoppen van Bosnië en Herzegovina in de finale van de play-offs voor het WK. Het is de derde keer op rij dat viervoudig wereldkampioen Italië het WK misloopt.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong hervat volgende week de groepstraining bij FC Barcelona. Dat vertelde trainer Hansi Flick in een vooruitblik op de topper van zaterdag in de Spaanse voetbalcompetitie bij Atlético Madrid.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC-trainer Dick Schreuder weet nog niet of zijn aanvoerder Tjaronn Chery zaterdag tegen Excelsior speelt. Dat zei de 54-jarige coach in een interview met het clubkanaal. Vanwege de zogenoemde paspoortkwestie was de international van Suriname niet meer speelgerechtigd en mocht daardoor enige tijd niet meetrainen.
2 uur geleden