Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Manchester United pakt dankzij late strafschop zege bij Brighton

Manchester United pakt dankzij late strafschop zege bij Brighton

BRIGHTON (ANP) - Manchester United heeft na een chaotische slotfase van het duel met Brighton & Hove Albion de eerste zege van het seizoen geboekt. De ploeg van coach Ole Gunnar Solskjaer won dankzij een late strafschop diep in blessuretijd met 3-2.

Donny van de Beek en Timothy Fosu-Mensah begonnen bij Manchester United op de bank. Van de Beek kreeg in de slotfase nog enkele speelminuten. Joël Veltman bleef op de bank zitten bij Brighton. Davy Pröpper ontbrak bij de thuisclub wegens een blessure.

Brighton was in de eerst helft op voorsprong gekomen uit een strafschop, na de overtreding van Bruno Fernandes op Tariq Lamptey. Neal Maupay schoot de 1-0 binnen. Vier minuten later stond het al weer gelijk door een eigen doelpunt van Lewis Dunk.

Marcus Rashford bracht United in de tweede helft uit een snelle aanval op 2-1. Brighton ging op jacht naar de gelijkmaker en na een hele serie kansen kwam die er in blessuretijd uit een kopbal van de vrijstaande Solly March. De scheidsrechter floot na een laatste kans van Harry Maguire voor het einde van de wedstrijd, maar United maakte aanspraak op een strafschop wegens hands van Maupay en kreeg die ook. Fernandes bezorgde zijn ploeg vanaf 11 meter alsnog de zege.

Meer uit Voetbal

Van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.

5 uur geleden
Van Persie vreest voor zware knieblessure bij zoon Shaqueel

SEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.

6 uur geleden
Lyon eindigt bovenaan in hoofdtoernooi van Europa League

LYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.

7 uur geleden
Nederland is plek met recht op twee deelnemers aan CL kwijt

ZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.

7 uur geleden
Go Ahead neemt met gelijkspel tegen Braga afscheid van Europa

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.

7 uur geleden
Feyenoord verliest bij Real Betis en is klaar in Europa

SEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.

8 uur geleden
FC Utrecht met een nederlaag bij Celtic uit Europa League

GLASGOW (ANP) - Ron Jans beleeft weinig plezier van zijn laatste maanden als trainer. De coach zag FC Utrecht met een kansloze nederlaag tegen Celtic (4-2) afscheid nemen van de Europa League.

8 uur geleden