Manchester United onderzoekt mogelijkheden voor verkoop
MANCHESTER (ANP) - Manchester United krijgt mogelijk een nieuwe eigenaar. De Amerikaanse eigenaars van de voetbalclub overwegen een verkoop, liet de beursgenoteerde club weten. Daarmee zou een einde komen aan een periode van 17 jaar waarin de familie Glazer de baas was bij de club waar Erik ten Hag momenteel trainer is. De fans hopen al jaren dat de Amerikaanse geldschieters verdwijnen uit stadion Old Trafford.
Een verkoop en vertrek van de familie Glazer is nog niet helemaal zeker. De club laat weten alle mogelijkheden open te houden en ook te willen kijken naar bijvoorbeeld de komst van nieuwe investeerders naast de Glazers. Bij het bestuderen van de opties is het doel om de club verder te laten groeien, volgens een verklaring. Daarom wordt ook gekeken naar investeringen in bijvoorbeeld het stadion en uitbreiding van de commerciële activiteiten.
De hernieuwde geruchten komen op de dag dat bekend is geworden dat Cristiano Ronaldo de club met onmiddellijke ingang verlaat. De Portugese vedette, geen basisspeler meer onder Ten Hag, uitte eerder in een interview kritiek op Ten Hag en het beleid van de club. Hij noemde Manchester United een marketingclub, iets wat de fans ook al jaren vinden.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.
40 minuten geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.
4 uur geledenBREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
6 uur geledenNYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
22 uur geleden