Manchester United neemt in Spanje afstand van Granada
GRANADA (ANP) - Manchester United heeft de eerste wedstrijd in de kwartfinale van de Europa League gewonnen van Granada. In Spanje deden de Engelsen dat met 2-0. Donny van de Beek viel kort voor tijd in bij de formatie van coach Ole Gunnar Solskjær.
Na ongeveer een half uur zette Marcus Rashford de Engelsen op voorsprong. De international controleerde de bal fraai, na een pass van ver van de Zweedse verdediger Victor Lindelöf. Hoewel Manchester United vrijwel voortdurend balbezit had, was het eigenlijk pas de eerste echte kans. Opvallend genoeg had even eerder routinier Roberto Soldado aan de andere kant nog in het zijnet geschoten.
Na de hervatting waren er ook wel kansjes voor de Spanjaarden. Zo werd een schot van Carlos Neva een kwartier voor tijd maar net geblokt door een Engelse verdediger. In de slotfase benutte Bruno Fernandes nog een strafschop voor de club uit Manchester.
Op Old Trafford mist United bij de return straks in elk geval Scott McTominay, Luke Shaw en Harry Maguire, die zijn geschorst na een gele kaart die ze tegen Granada kregen.
Manchester United won de Europa League in 2017 door in de finale Ajax te verslaan.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft donderdag de groepstraining hervat bij FC Barcelona. Spaanse media meldden dat de 28-jarige middenvelder daags na de nederlaag van Barcelona tegen Atlético Madrid (0-2) in de kwartfinale van de Champions League op het trainingsveld van de club verscheen.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Barcelona-trainer Hansi Flick was niet te spreken over de beslissingen van de VAR in de met 2-0 verloren kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De trainer van de Catalanen was het niet eens met de rode kaart van Pau Cubarsí en het moment bij een doeltrap van Atlético-speler Marc Pubill, waar Barcelona recht had op een strafschop.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.
17 uur geledenDEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.
22 uur geleden