Manchester United na winst bijna zeker van Champions League
BOURNEMOUTH (ANP) - Manchester United speelt het volgend seizoen zeer waarschijnlijk in de Champions League. Het elftal van de Nederlandse trainer Erik ten Hag verzekerde zich zaterdag al bijna van een plaats bij de eerste vier in de Engelse Premier League, door te winnen bij Bournemouth (0-1).
Liverpool speelde op eigen veld gelijk tegen Aston Villa (1-1) na een winnende reeks van weken. De club van Jürgen Klopp heeft 3 punten achterstand op Manchester United en Newcastle United, maar heeft een duel meer gespeeld en derhalve nog maar één wedstrijd te gaan dit seizoen.
Casemiro zette United al na een kleine 10 minuten op voorsprong. De Braziliaan scoorde met een omhaal, nadat een verdediger er onvoldoende in was geslaagd een pass van Christian Eriksen te onderscheppen.
Tweede grote succes
Kwalificatie voor de Champions League zou het tweede grote succes voor Ten Hag in Engeland worden, nadat hij eerder met United al de League Cup wist te winnen. De club staat ook nog in de finale van de FA Cup, tegenstander op Wembley is dan Manchester City.
Wout Weghorst speelde het laatste halfuur mee bij Manchester United.
Liverpool
Ollie Watkins miste na ruim 20 minuten namens Aston Villa tegen Liverpool een strafschop, die hij zelf had 'versierd' nadat Ibrahima Konaté hem onderuit had gehaald. De aanvaller schoof de bal naast het doel van Alisson.
Na iets minder dan een half uur was het alsnog raak voor Villa. Jacob Ramsey rondde gecontroleerd af bij de tweede paal, na een voorzet van Douglas Luiz. Roberto Firmino, die binnenkort vertrekt bij Liverpool, zorgde in de 89e minuut voor de 1-1. Kort na rust werd een treffer van Cody Gakpo afgekeurd wegens buitenspel. Virgil van Dijk en Gakpo waren basisspelers bij Liverpool.
Manchester City en Arsenal zijn in de Premier League al zeker van deelname aan de Champions League.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De Iraanse voetbalbond heeft de FIFA scherp bekritiseerd en is van plan voorwaarden te stellen voor deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
2 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van BK Häcken hebben de eerste editie van de Women's Europa Cup veroverd. De ploeg uit Göteborg versloeg vrijdag in de returnwedstrijd van de finale het eveneens Zweedse Hammarby met 3-2. Häcken had de eerste wedstrijd ook al met 1-0 gewonnen.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.
7 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."
8 uur geledenARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.
10 uur geleden