Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Manchester United maakt in 10 jaar meeste verlies met transfers

Manchester United maakt in 10 jaar meeste verlies met transfers

MANCHESTER (ANP/RTR) - Manchester United is de voetbalclub die de afgelopen tien jaar het meeste verlies maakte met transferzaken. Het internationale sportstudiecentrum CIES becijferde dat de Engelse club sinds 2012 ruim een miljard euro meer aan spelers uitgaf dan er binnenkwam. Ook Manchester City en Paris Saint-Germain leden op dat vlak grote verliezen.

Manchester United gaf in tien jaar tijd meer dan 1,5 miljard euro uit aan transferbedragen en verkocht in dezelfde periode maar voor een kleine 500 miljoen euro aan spelers. Stadgenoot City gaf nog meer geld uit aan spelers, bijna 1,7 miljard euro. Wel leverden verkopen daar wat meer op, waardoor het verlies kleiner is dan bij United.

Paul Pogba, tijdens zijn transfer in 2016 de duurste aankoop uit de Premier League-geschiedenis, is een voorbeeld van het dure transferbeleid van Manchester United. De Franse middenvelder kwam voor zo’n 105 miljoen euro over van Juventus en kan deze zomer als transfervrije speler gratis de club verlaten.

De laatste hoofdprijs van Manchester United dateert van 2017, toen de club Ajax versloeg in de finale van de Europa League. Nu staat United op plek 4 in de Premier League, 19 punten achter koploper City.

Meer uit Voetbal

Napoli speelt tegen Parma voor de derde keer op rij gelijk

NAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).

1 uur geleden
Senegal ten koste van Egypte naar finale Afrika Cup

TANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.

2 uur geleden
Ajax zonder Baas maar met Sutalo en Wijndal tegen AZ

ALKMAAR (ANP) - Youri Baas mist de uitwedstrijd van Ajax tegen AZ in de achtste finale van de KNVB-beker. De verdediger is niet fit en ontbreekt in de selectie van de bezoekers uit Amsterdam.

2 uur geleden
Oranje-tegenstander Tunesië stelt Lamouchi aan als bondscoach

TUNIS (ANP/Belga) - Sabri Lamouchi is aangesteld als nieuwe bondscoach van de Tunesische voetballers. Tunesië is een van de tegenstanders van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK deze zomer. De 54-jarige Fransman tekende een contract tot 2028.

2 uur geleden
Ten Hag ziet voetbalwereld steeds extremer worden

ENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag ziet dat er steeds sneller beslissingen uit emotie worden genomen in het voetbal. "Als je mijn cv ziet, is het lang vrij aardig gegaan", zei de nieuwe technisch directeur van FC Twente tijdens zijn presentatie. "Maar ik werd aan de kant gezet, zonder dat ik een kans heb gehad", doelde hij op zijn ontslag na twee competitieduels dit seizoen als trainer van Bayer Leverkusen. "Kijk naar Alonso. Een toptrainer in Europa. Hem overkomt het bij Real Madrid."

8 uur geleden
Ten Hag: deze functie past het beste bij mijn leven

ENSCHEDE (ANP) - Trainer Erik ten Hag heeft altijd gedacht dat hij ooit eens als technisch directeur van FC Twente aan de slag zou gaan. "Dit heeft altijd ergens in mijn achterhoofd gezeten", zei hij tijdens zijn presentatie in het stadion van de club uit Enschede. "Ik heb wel gesproken met andere clubs, maar op dit moment past dit het beste bij mijn leven. Ik voel me heel erg verbonden met deze regio, deze club en de supporters. Ik wil ze trots maken."

8 uur geleden
FC Twente bereid tot gesprek als Ten Hag bondscoach kan worden

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente sluit niet helemaal uit dat Erik ten Hag zijn contract van 2,5 jaar als technisch directeur niet uitdient, mocht de KNVB in hem een nieuwe bondscoach zien. "Voor elke trainer is het bondscoachschap een eer", zei algemeen directeur Dominique Scholten van de club uit Enschede tijdens de presentatie van de 55-jarige Tukker. "Als het zover komt, gaan we met elkaar om de tafel zitten. We zijn hier nuchter."

10 uur geleden