Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Manchester United maakt in 10 jaar meeste verlies met transfers

Manchester United maakt in 10 jaar meeste verlies met transfers

MANCHESTER (ANP/RTR) - Manchester United is de voetbalclub die de afgelopen tien jaar het meeste verlies maakte met transferzaken. Het internationale sportstudiecentrum CIES becijferde dat de Engelse club sinds 2012 ruim een miljard euro meer aan spelers uitgaf dan er binnenkwam. Ook Manchester City en Paris Saint-Germain leden op dat vlak grote verliezen.

Manchester United gaf in tien jaar tijd meer dan 1,5 miljard euro uit aan transferbedragen en verkocht in dezelfde periode maar voor een kleine 500 miljoen euro aan spelers. Stadgenoot City gaf nog meer geld uit aan spelers, bijna 1,7 miljard euro. Wel leverden verkopen daar wat meer op, waardoor het verlies kleiner is dan bij United.

Paul Pogba, tijdens zijn transfer in 2016 de duurste aankoop uit de Premier League-geschiedenis, is een voorbeeld van het dure transferbeleid van Manchester United. De Franse middenvelder kwam voor zo’n 105 miljoen euro over van Juventus en kan deze zomer als transfervrije speler gratis de club verlaten.

De laatste hoofdprijs van Manchester United dateert van 2017, toen de club Ajax versloeg in de finale van de Europa League. Nu staat United op plek 4 in de Premier League, 19 punten achter koploper City.

Meer uit Voetbal

Liverpool-trainer Slot begint bij Galatasaray met Gakpo op bank

ISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.

53 minuten geleden
Engelse verdediger Walker (35) beëindigt interlandcarrière

LONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.

1 uur geleden
FC Barcelona mag tribune Camp Nou openen, nu 63.000 plaatsen

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft toestemming gekregen om de noordtribune van stadion Camp Nou te openen. Daarmee zijn voortaan bijna 63.000 toeschouwers welkom bij de wedstrijden, meldt de Catalaanse club.

2 uur geleden
Van Duinen vanaf zomer technisch directeur AZ

ALKMAAR (ANP) - Niels van Duinen (30) is vanaf 1 juni technisch directeur van AZ. Hij volgt Max Huiberts op, die de functie na elf seizoenen neerlegt. Van Duinen komt over van Excelsior, waar hij de afgelopen vier seizoenen als technisch manager werkzaam was. Hij is de jongere broer van voetballer Mike van Duinen.

2 uur geleden
Arbeloa: Real zonder Mbappé niet minderwaardig aan City

MADRID (ANP) - Real Madrid mist sterspeler Kylian Mbappé woensdag in de heenwedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. De Franse aanvaller is niet voldoende hersteld van een knieblessure. Dat zei coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de confrontatie in Bernabéu.

3 uur geleden
PSV'er Wanner mag van FIFA voor Oostenrijk voetballen

EINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) heeft van de FIFA toestemming gekregen om voor Oostenrijk te voetballen. Dat heeft de voetbalfederatie laten weten. Wanner kwam afgelopen zomer op het EK onder 21 nog uit voor Jong Duitsland.

3 uur geleden
Iraanse voetbalsters hebben Australië verlaten

SYDNEY (ANP/DPA) - Het Iraanse vrouwenvoetbalteam heeft Australië verlaten. De selectie vertrok vanaf de luchthaven van Sydney in een vliegtuig naar Maleisië, meldden verslaggevers van de Sydney Morning Herald. Volgens een woordvoerder van de politie zijn twee speelsters niet in het vliegtuig gestapt.

4 uur geleden