Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Manchester United maakt in 10 jaar meeste verlies met transfers

Manchester United maakt in 10 jaar meeste verlies met transfers

MANCHESTER (ANP/RTR) - Manchester United is de voetbalclub die de afgelopen tien jaar het meeste verlies maakte met transferzaken. Het internationale sportstudiecentrum CIES becijferde dat de Engelse club sinds 2012 ruim een miljard euro meer aan spelers uitgaf dan er binnenkwam. Ook Manchester City en Paris Saint-Germain leden op dat vlak grote verliezen.

Manchester United gaf in tien jaar tijd meer dan 1,5 miljard euro uit aan transferbedragen en verkocht in dezelfde periode maar voor een kleine 500 miljoen euro aan spelers. Stadgenoot City gaf nog meer geld uit aan spelers, bijna 1,7 miljard euro. Wel leverden verkopen daar wat meer op, waardoor het verlies kleiner is dan bij United.

Paul Pogba, tijdens zijn transfer in 2016 de duurste aankoop uit de Premier League-geschiedenis, is een voorbeeld van het dure transferbeleid van Manchester United. De Franse middenvelder kwam voor zo’n 105 miljoen euro over van Juventus en kan deze zomer als transfervrije speler gratis de club verlaten.

De laatste hoofdprijs van Manchester United dateert van 2017, toen de club Ajax versloeg in de finale van de Europa League. Nu staat United op plek 4 in de Premier League, 19 punten achter koploper City.

Meer uit Voetbal

Koploper Arsenal wint topper tegen Aston Villa ruim: 4-1

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de topper in de Premier League tegen Aston Villa met ruime cijfers gewonnen. De koploper uit Londen versloeg de nummer 3 met 4-1. Daarmee kwam een einde aan een lange zegereeks van Aston Villa, dat de laatste elf officiële duels won en daarmee het clubrecord van 1914 evenaarde.

55 minuten geleden
Kluivert scoort en speelt gelijk met Bournemouth bij Chelsea

LONDEN (ANP) - Justin Kluivert heeft in de Engelse voetbalcompetitie met Bournemouth een punt gepakt bij Chelsea. Het duel in Londen eindigde in 2-2.

1 uur geleden
Oranje-tegenstander Tunesië bereikt achtste finales Afrika Cup

RABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.

3 uur geleden
Espanyol verbiedt bij derby shirts van FC Barcelona in stadion

BARCELONA (ANP/RTR) - Espanyol verbiedt supporters van FC Barcelona zaterdag in het stadion het shirt van hun club te dragen. Dat is een van de maatregelen die de Spaanse club neemt om de derby tussen de twee clubs rustig te laten verlopen.

4 uur geleden
PSV-spits Boadu na knieoperatie zes tot acht weken aan de kant

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Myron Boadu heeft zich dinsdag laten opereren aan zijn kniegewricht. De 24-jarige aanvaller moet zes tot acht weken revalideren, meldt de Eindhovense club.

6 uur geleden
FIFA overweegt aanpassing buitenspelregel

DUBAI (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA overweegt een aanpassing van de buitenspelregel. "Misschien moet de speler in de toekomst volledig voorbij de verdediger zijn om buitenspel te staan", zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens de World Sports Summit in Dubai. In dat geval zou het geen buitenspel meer zijn als een been of arm van de aanvaller voor de laatste verdediger uitsteekt.

7 uur geleden
NAC Breda laat oud-international Kongolo buiten selectie

BREDA (ANP) - Terence Kongolo maakt in de voorbereiding op de tweede seizoenshelft geen onderdeel uit van het eerste elftal van NAC. De 31-jarige verdediger komt voorlopig niet in de plannen voor en traint na de winterstop mee met NAC Onder 21, meldt de club uit Breda op de website.

7 uur geleden