Manchester United maakt in 10 jaar meeste verlies met transfers
MANCHESTER (ANP/RTR) - Manchester United is de voetbalclub die de afgelopen tien jaar het meeste verlies maakte met transferzaken. Het internationale sportstudiecentrum CIES becijferde dat de Engelse club sinds 2012 ruim een miljard euro meer aan spelers uitgaf dan er binnenkwam. Ook Manchester City en Paris Saint-Germain leden op dat vlak grote verliezen.
Manchester United gaf in tien jaar tijd meer dan 1,5 miljard euro uit aan transferbedragen en verkocht in dezelfde periode maar voor een kleine 500 miljoen euro aan spelers. Stadgenoot City gaf nog meer geld uit aan spelers, bijna 1,7 miljard euro. Wel leverden verkopen daar wat meer op, waardoor het verlies kleiner is dan bij United.
Paul Pogba, tijdens zijn transfer in 2016 de duurste aankoop uit de Premier League-geschiedenis, is een voorbeeld van het dure transferbeleid van Manchester United. De Franse middenvelder kwam voor zo’n 105 miljoen euro over van Juventus en kan deze zomer als transfervrije speler gratis de club verlaten.
De laatste hoofdprijs van Manchester United dateert van 2017, toen de club Ajax versloeg in de finale van de Europa League. Nu staat United op plek 4 in de Premier League, 19 punten achter koploper City.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - José Mourinho zag "een niet perfect team" zijn tactisch plan goed uitvoeren. Dat zei de 62-jarige coach van Benfica na afloop van de gewonnen Champions League-wedstrijd tegen Ajax (0-2).
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rayane Bounida heeft het idee dat hij zijn interim-trainer Fred Grim heeft overtuigd in het verloren duel met Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik denk dat ik nu basisspeler ben", zei hij met veel bravoure in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Ik denk dat ik lekker ga slapen."
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim baalde van de uitslag van het duel tussen Ajax en Benfica (0-2) in de Champions League. "Maar ik heb wel een team gezien", zei hij. "Ze stonden er voor elkaar en hebben zich aan de afspraken gehouden. Ik zie zeker aanknopingspunten voor de komende duels."
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Benfica-trainer José Mourinho vindt oud-Ajacied Wesley Sneijder geschikt voor alle mogelijke functies binnen Ajax. Dat zei de Portugees bij de persconferentie in Amsterdam na afloop van het Champions League-duel met Ajax dat eindigde in 0-2.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen probeerde positief te blijven na de nederlaag van Ajax tegen Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik zag wel een ploeg die beter heeft gespeeld dan in de afgelopen weken", zei de aanvoerder in een flashinterview vlak na de wedstrijd. "Daar moeten we op voortbouwen, stap voor stap. Dan gaan de resultaten ook komen."
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er niet in geslaagd tegen Benfica de eerste punten in de Champions League te pakken en blijft na vijf wedstrijden puntloos laatste. In de Johan Cruijff ArenA ging de ploeg van interim-trainer Fred Grim met 0-2 onderuit tegen het Benfica van José Mourinho.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten denkt dat PSV nog 5 punten nodig heeft om de volgende ronde van de Champions League te bereiken. De landskampioen staat na vier van de acht speelronden op 5 punten en wacht woensdagavond om 21.00 uur een uitduel met de Engelse kampioen Liverpool.
12 uur geleden