Manchester United in kwartfinale tegen Sevilla zonder Rashford
MANCHESTER (ANP) - Marcus Rashford kan donderdag niet meespelen in de kwartfinale van de Europa League tegen Sevilla. De aanvaller van Manchester United is niet op tijd hersteld van een spierblessure, die hij afgelopen weekeinde in de slotfase van het competitieduel met Everton (2-0 winst) opliep.
Rashford, die vermoedelijk enkele weken aan de kant staat, is dit seizoen van grote waarde voor het elftal van trainer Erik ten Hag. De international maakte al 28 doelpunten. "Het is een tegenslag en hij is teleurgesteld, maar hij is al aan zijn revalidatie begonnen", zei Ten Hag. "We hebben zeker genoeg andere spelers met de capaciteiten om doelpunten te maken."
Anthony Martial krijgt vermoedelijk een basisplaats. "We hebben hem na zijn blessure langzaam terug kunnen brengen. Tegen Everton had hij denk ik al kunnen beginnen", aldus Ten Hag.
Eriksen
Middenvelder Christian Eriksen maakte als invaller tegen Everton zijn rentree. Hij heeft geen terugslag gehad en is tegen Sevilla van de partij. De Braziliaan Casemiro keert na een schorsing ook weer terug in de selectie.
Manchester United won dit seizoen de League Cup. Naast de Europa League is het elftal van Ten Hag ook nog actief in de FA Cup.
Meer uit Voetbal
BERMUDA (ANP) - Curaçao heeft met winst op Bermuda een belangrijke stap gezet op weg naar het WK voetbal van 2026. Het elftal van bondscoach Dick Advocaat won de uitwedstrijd met 0-7. Curaçao plaatste zich nog nooit voor de eindronde van een WK voetbal.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Suriname heeft met een 4-0-thuiszege in Paramaribo op El Salvador een volgende stap gezet richting het WK voetbal van volgend jaar. De 'Natio' van bondscoach Stanley Menzo kan zich volgende week in de uitwedstrijd tegen Guatemala voor het eerst in de geschiedenis plaatsen voor het eindtoernooi.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk is zeker van het WK voetbal. De Fransen hadden op donderdagavond aan een 4-0-overwinning op Oekraïne genoeg om als winnaar van Groep D naar het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico te gaan.
9 uur geledenDUBLIN (ANP) - De Portugese voetballer Ronaldo is met een rode kaart weggestuurd bij de interland tussen Ierland en Portugal. De 40-jarige sterspeler deelde een elleboogstoot uit aan Dara O'Shea. Hij kreeg aanvankelijk een gele kaart, maar na ingrijpen van de VAR werd de nummer 7 weggestuurd door scheidsrechter Glenn Nyberg.
9 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Emmanuel Emegha en Luciano Valente hebben de eerste dagen een goede indruk achtergelaten op bondscoach Ronald Koeman. De aanvaller van RC Strasbourg en de middenvelder van Feyenoord debuteren deze week in de selectie van het Nederlands elftal. Oranje speelt op vrijdagavond uit tegen Polen om WK-kwalificatie.
10 uur geledenZÜRICH (ANP) - Een doelpunt van Vivianne Miedema is genomineerd voor de FIFA Marta Award. Dat is de prijs voor het mooiste doelpunt van het jaar in het vrouwenvoetbal. Het gaat om de treffer van de Nederlandse spits op het afgelopen EK in Zwitserland tegen Wales.
11 uur geledenOSLO (ANP) - Noorwegen is zo goed als zeker van plaatsing voor het WK voetbal in 2026. Het elftal van bondscoach Stale Solbakken won donderdagavond in Oslo met 4-1 van Estland. De spitsen Alexander Sørloth en Erling Haaland maakten allebei twee doelpunten voor de Noren in het uitverkochte Ullevaal Stadion. Robi Saarma scoorde voor Estland.
11 uur geleden