Manchester United in kwartfinale tegen Sevilla zonder Rashford
MANCHESTER (ANP) - Marcus Rashford kan donderdag niet meespelen in de kwartfinale van de Europa League tegen Sevilla. De aanvaller van Manchester United is niet op tijd hersteld van een spierblessure, die hij afgelopen weekeinde in de slotfase van het competitieduel met Everton (2-0 winst) opliep.
Rashford, die vermoedelijk enkele weken aan de kant staat, is dit seizoen van grote waarde voor het elftal van trainer Erik ten Hag. De international maakte al 28 doelpunten. "Het is een tegenslag en hij is teleurgesteld, maar hij is al aan zijn revalidatie begonnen", zei Ten Hag. "We hebben zeker genoeg andere spelers met de capaciteiten om doelpunten te maken."
Anthony Martial krijgt vermoedelijk een basisplaats. "We hebben hem na zijn blessure langzaam terug kunnen brengen. Tegen Everton had hij denk ik al kunnen beginnen", aldus Ten Hag.
Eriksen
Middenvelder Christian Eriksen maakte als invaller tegen Everton zijn rentree. Hij heeft geen terugslag gehad en is tegen Sevilla van de partij. De Braziliaan Casemiro keert na een schorsing ook weer terug in de selectie.
Manchester United won dit seizoen de League Cup. Naast de Europa League is het elftal van Ten Hag ook nog actief in de FA Cup.
Meer uit Voetbal
MAINZ (ANP) - Voetbalclub FSV Mainz 05 heeft de Deense trainer Bo Henriksen ontslagen. De Duitse club is de hekkensluiter in de Bundesliga en zegt op sportieve gronden aan een nieuwe start toe te zijn.
6 minuten geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla FC moet drie thuiswedstrijden zonder een deel van het fanatieke publiek in de noordkant van het stadion spelen. Dat heeft de tuchtcommissie van de Spaanse voetbalbond (RFEF) woensdag bepaald. De club uit Sevilla krijgt de straf opgelegd vanwege verschillende incidenten bij de derby tegen Real Betis van afgelopen zondag.
42 minuten geledenZÜRICH (ANP/BELGA) - Clubs hoeven spelers voor de Afrika Cup pas af te staan vanaf maandag 15 december. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt. De Afrika Cup is van 21 december tot en met 18 januari in Marokko.
57 minuten geledenZESIT (ANP) - Doelman Etienne Vaessen van FC Groningen is ook in hoger beroep vrijgesproken na zijn rode kaart in het verloren bekerduel met Sparta Rotterdam (5-2) op 30 oktober. De keeper was al vrijgesproken door de onafhankelijke tuchtcommissie betaald voetbal, maar de aanklager betaald voetbal was het daarmee niet eens. De onafhankelijke commissie van beroep laat de vrijspraak staan.
3 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.
16 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."
17 uur geleden