Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Manchester United had vorig seizoen duurste selectie ooit

Manchester United had vorig seizoen duurste selectie ooit

NYON (ANP) - Manchester United heeft vorig seizoen (2022/2023) de duurste selectie ooit op het voetbalveld gehad. Volgens het jaarlijkse financiële rapport van de Europese voetbalbond UEFA gaf de club van trainer Erik ten Hag iets meer dan 1,42 miljard euro uit aan de selectie die dat seizoen speelde.

Daarmee overtrof de Engelse club Real Madrid, dat aan het einde van het seizoen 2019/2020 nog de duurste selectie ooit had samengesteld, namelijk 1,33 miljard euro.

De ploegwaarde van Ten Hag werd vooral bepaald door miljoenentransfers van onder anderen Antony, Harry Maguire, Jadon Sancho en Casemiro. United eindigde dat jaar, het eerste onder het bewind van Ten Hag, als derde in de Premier League.

Hoogste omzet

Manchester City was vorig seizoen een goede tweede, met een financiële waarde van de selectie ter hoogte van 1,286 miljard euro.

Real Madrid was wel de ploeg met de hoogste omzet, namelijk 841 miljoen euro. Gevolgd door Manchester City (836 miljoen euro), Barcelona (815 miljoen euro) en Paris Saint-Germain (807 miljoen euro).

De Premier League telde negen teams in de top twintig van de clubs met de meeste inkomsten. Vijftien van die twintig clubs boekten een recordomzet. Alleen de omzet van Bayern München steeg al met 90 miljoen euro naar 744 miljoen euro.

Meer uit Voetbal

Vitesse kan driekwart van de aandelen overdragen aan sterkhouders

ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.

1 uur geleden
De Graafschap stelt Duivenvoorden aan als nieuwe hoofdtrainer

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.

1 uur geleden
Liverpool-coach Slot roemt fitheid Oranje-aanvoerder Van Dijk

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.

2 uur geleden
Doelman Neuer mist bekerfinale met Bayern München om kuitblessure

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.

3 uur geleden
Trainer Carrick verlengt contract bij Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.

4 uur geleden
Guardiola na tien jaar weg als coach van Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.

4 uur geleden
Ajax - FC Utrecht in Volendam op zondag vervroegd naar 12.15 uur

VOLENDAM (ANP) - De finale van de play-offs om deelname aan de voorronden van de Conference League tussen Ajax en FC Utrecht wordt vervroegd. Het duel in Volendam begint zondag om 12.15 uur in plaats van om 18.00 uur. Dat heeft de KNVB aan het ANP bekendgemaakt. Supporters van beide clubs mogen in het Kras Stadion aanwezig zijn.

4 uur geleden