Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Manchester United en Villarreal naar finale in Europa League

Manchester United en Villarreal naar finale in Europa League

ROME/LONDEN (ANP) - Manchester United en Villarreal treffen elkaar op 26 mei in de finale van de Europa League. ManUnited verloor in Italië met 3-2 van AS Roma. Na de 6-2-thuiszege, vorige week op Old Trafford, kon de ploeg van coach Ole Gunnar Solskjaer een stootje hebben.

In de andere halve finale had Villarreal het soms benauwd in Londen maar verdedigde het Spaanse team met succes een vorige week verkregen 2-1-voorsprong op Arsenal. Het duel eindigde in 0-0.

Voor Manchester United is het de tweede finale van de Europa League in vier jaar. In 2017 was de ploeg in de eindstrijd te sterk voor Ajax. Villarreal speelde nooit eerder een Europese finale.

Arsenal begon voorzichtig aan het duel, wellicht met in het achterhoofd dat slechts één doelpunt voldoende zou kunnen zijn voor een plaats in de finale. Villarreal bleef eenvoudig overeind, al was Pierre-Emerick Aubameyang halverwege de eerste helft dicht bij een treffer. De spits schoot van dichtbij tegen de paal. Kort voor rust ging aan de andere kant de bal uit een vrije trap van spelmaker Dani Parejo net over.

Nicolas Pépé schoot meteen na rust voorlangs. Het was de aanzet voor een Londens offensief meteen gevolgd door een doelpoging van Emile Smith Rowe. Arsenal-verdediger Rob Holding kopte naast. Een kwartier voor tijd kopte Aubameyang, met zijn laatste krachten na hersteld te zijn van malaria, tegen de binnenkant van de paal. Meteen werd hij vervangen door Alexandre Lacazette, de laatste en vergeefse poging van coach Mikel Arteta het doelpunt te forceren.

Met Donny van de Beek in de basis kwam het in zebrashirts gehulde ManUnited in Rome tot de rust zelden in de problemen. Toen Edinson Cavani er in de 39e minuut ook nog 0-1 van maakte leek het duel in het lege Stadio Olimpico van het laatste restje spanning ontdaan. De Uruguayaanse spits stond net geen buitenspel toen Fred hem inspeelde en hij hard raak schoot.

Na rust dreigde United aan hoogmoed ten onder te gaan. Edin Dzeko maakte in de 57e minuut gelijk. Drie minuten stond het zelfs 2-1 door een doelpunt van Bryan Cristante. Er volgden bijna niet te missen kansen voor Henrikh Mkhitaryan en Pedro. Maar United-doelman David De Gea stond telkens in de weg en zag vervolgens aan de andere kant Cavani raak koppen: 2-2. In de slotfase bezorgde de Pool Nicola Zalewski AS Roma alsnog de winst: 3-2.

Meer uit Sport

Tennisser Van de Zandschulp uitgeschakeld op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de tweede ronde van Roland Garros te bereiken. De nummer 55 van de wereldranglijst ging in vier sets met 3-6 4-6 7-6 (7) 4-6 onderuit tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo.

4 uur geleden
Hockeyers Rotterdam voor tweede keer in historie landskampioen

ROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.

7 uur geleden
Tennisser De Jong verslaat routinier Wawrinka op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.

9 uur geleden
Hockeysters Amsterdam pakken landstitel ten koste van Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.

10 uur geleden
Swiatek begint goed aan jacht op vijfde tennistitel Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.

12 uur geleden
Tennisser Griekspoor speelt dinsdag om 11.00 uur tegen Arnaldi

PARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.

12 uur geleden
Klassementsleider Vingegaard wil in de Giro nog een etappe winnen

MILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.

14 uur geleden