Manchester United en Villarreal naar finale in Europa League
ROME/LONDEN (ANP) - Manchester United en Villarreal treffen elkaar op 26 mei in de finale van de Europa League. ManUnited verloor in Italië met 3-2 van AS Roma. Na de 6-2-thuiszege, vorige week op Old Trafford, kon de ploeg van coach Ole Gunnar Solskjaer een stootje hebben.
In de andere halve finale had Villarreal het soms benauwd in Londen maar verdedigde het Spaanse team met succes een vorige week verkregen 2-1-voorsprong op Arsenal. Het duel eindigde in 0-0.
Voor Manchester United is het de tweede finale van de Europa League in vier jaar. In 2017 was de ploeg in de eindstrijd te sterk voor Ajax. Villarreal speelde nooit eerder een Europese finale.
Arsenal begon voorzichtig aan het duel, wellicht met in het achterhoofd dat slechts één doelpunt voldoende zou kunnen zijn voor een plaats in de finale. Villarreal bleef eenvoudig overeind, al was Pierre-Emerick Aubameyang halverwege de eerste helft dicht bij een treffer. De spits schoot van dichtbij tegen de paal. Kort voor rust ging aan de andere kant de bal uit een vrije trap van spelmaker Dani Parejo net over.
Nicolas Pépé schoot meteen na rust voorlangs. Het was de aanzet voor een Londens offensief meteen gevolgd door een doelpoging van Emile Smith Rowe. Arsenal-verdediger Rob Holding kopte naast. Een kwartier voor tijd kopte Aubameyang, met zijn laatste krachten na hersteld te zijn van malaria, tegen de binnenkant van de paal. Meteen werd hij vervangen door Alexandre Lacazette, de laatste en vergeefse poging van coach Mikel Arteta het doelpunt te forceren.
Met Donny van de Beek in de basis kwam het in zebrashirts gehulde ManUnited in Rome tot de rust zelden in de problemen. Toen Edinson Cavani er in de 39e minuut ook nog 0-1 van maakte leek het duel in het lege Stadio Olimpico van het laatste restje spanning ontdaan. De Uruguayaanse spits stond net geen buitenspel toen Fred hem inspeelde en hij hard raak schoot.
Na rust dreigde United aan hoogmoed ten onder te gaan. Edin Dzeko maakte in de 57e minuut gelijk. Drie minuten stond het zelfs 2-1 door een doelpunt van Bryan Cristante. Er volgden bijna niet te missen kansen voor Henrikh Mkhitaryan en Pedro. Maar United-doelman David De Gea stond telkens in de weg en zag vervolgens aan de andere kant Cavani raak koppen: 2-2. In de slotfase bezorgde de Pool Nicola Zalewski AS Roma alsnog de winst: 3-2.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.
10 uur geledenHOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Wessel Nijman is er niet in geslaagd de derde ronde op het WK darts te bereiken en is uitgeschakeld. De Duitser Gabriel Clemens won in drie sets (3-0). De 25-jarige Nederlander begon goed en won de eerste leg, maar verloor de drie daaropvolgende legs en daarmee de set. De tweede en derde set gingen ook naar de Duitse nummer 47 van de wereldranglijst.
15 uur geledenHOFSTADE (ANP) - Lucinda Brand heeft haar hegemonie in het veldrijden bekrachtigd met de zege in de Plage Cross Hofstade. De 36-jarige wielrenster kwam solo over de finish. Het was haar dertiende zege in vijftien wedstrijden deze winter.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Het kunstrijpaar Michel Tsiba en Daria Danilova mag alsnog deelnemen aan de Olympische Winterspelen in Milaan-Cortina. Het paar had niet voldaan aan de nationale eis om zich te kwalificeren, maar directeur topsport André Cats van sportkoepel NOC*NSF heeft het verzoek van schaatsbond KNSB om Tsiba en Danilova alsnog aan te wijzen ingewilligd. Het wordt de eerste keer dat een Nederlands kunstrijpaar meedoet aan de Winterspelen.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) heeft geen spijt van zijn deelname aan een tennistoernooi in het Russische Sint-Petersburg eind vorige maand. Dat heeft de Nederlandse tennisser gezegd in een interview met De Telegraaf. Griekspoor was met zijn Russische vriendin Anastasia Potapova actief bij de Northern Palmyra Trophies. Naast de Noord-Hollander deden verder alleen tennissers uit Rusland, Belarus en Kazachstan mee.
21 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De Europese kampioenschappen judo zijn in 2027 voor het eerst in 22 jaar weer in Nederland. Van 15 tot en met 18 april strijden de judoka's in Omnisport in Apeldoorn om de Europese titels. Judo Bond Nederland rekent op een sterk deelnemersveld, omdat het toernooi meetelt voor kwalificatie voor de Olympische Spelen van 2028.
1 dag geleden