Manchester United-coach Ten Hag trekt streep onder zaak-Rashford
MANCHESTER (ANP) - Trainer Erik ten Hag van Manchester United heeft een streep getrokken onder de affaire rondom Marcus Rashford. De 26-jarige aanvaller miste vrijdag een training en ontbrak zondag in de bekerwedstrijd bij Newport County (2-4), maar was in de dagen ervoor gespot in het nachtleven van Belfast. "Zaak gesloten", verklaarde Ten Hag.
"Hij heeft zijn verantwoordelijkheid genomen en voor de rest is het een interne aangelegenheid", zei Ten Hag tijdens een persconferentie een dag voor het competitieduel met Wolverhampton Wanderers. "In voetbal heb je discipline nodig, op het veld, maar ook daarbuiten. Er is een grens daartussen. We moeten ons concentreren op het winnen van voetbalwedstrijden, dat is het enige wat telt. Elke topprofessional weet wat er nodig is."
Hoewel Rashford dit seizoen nog maar vier keer trefzeker was, benadrukte Ten Hag dat hij twee doelpunten heeft gemaakt in zijn laatste twee competitieduels. "Hij ontwikkelt een sterke band met collega-aanvaller Rasmus Højlund en dat proces willen we voortzetten", aldus de Nederlandse trainer.
Het was de tweede keer dit seizoen dat Rashford problemen kreeg door zijn gedrag. In november liet Ten Hag hem uit de basis in het bekerduel met Newcastle United, omdat hij enkele uren na de eerdere nederlaag tegen Manchester City zijn verjaardag was gaan vieren in een nachtclub.
Meer uit Voetbal
BRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
1 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
4 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
18 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
19 uur geledenCAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.
19 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
22 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
1 dag geleden