Manchester United boekt tweede zege van de week op eigen veld
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de tweede zege van de week geboekt in de Premier League. Drie dagen na de nipte zege op Brentford (1-0) werd Everton met 2-0 verslagen door de ploeg van trainer Erik ten Hag.
Scott McTominay zette United in de 36e minuut op voorsprong en 20 minuten voor tijd bepaalde invaller Anthony Martial de eindstand door eenvoudig binnen te schuiven. Dat deed hij op aangeven van Marcus Rashford, die profiteerde van een fout in de defensie van Everton.
Niet veel later ging Rashford naar de kant, mogelijk met een liesblessure. De clubtopscorer van dit seizoen werd vervangen door Wout Weghorst. Aan de zijde van United had Tyrell Malacia wel een basisplaats. De oud-Feyenoorder mocht aan de aftrap verschijnen, omdat Luke Shaw uit de roulatie is.
Eriksen
Een klein kwartier voor tijd maakte Christian Eriksen zijn rentree. De Deense middenvelder kreeg een staande ovatie op Old Trafford. Eriksen speelde eind januari voor het laatst voor United.
Voor United was het een belangrijke week in de strijd om een plek bij de beste vier in de Premier League. De nummer 3 heeft nu 6 punten meer dan nummer 5 Tottenham Hotspur. De beste vier ploegen bemachtigen een ticket voor de Champions League. United en de Spurs hebben nog negen duels te spelen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Southampton wordt beticht van spioneren bij een besloten training van Middlesbrough. De overkoepelende English Football League (EFL) is een onderzoek gestart. De twee teams uit het Championship spelen zaterdagmiddag hun eerste van twee wedstrijden in de play-offs om promotie naar de Premier League.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Luís Suárez staat open voor een rentree in het Uruguayaanse voetbalelftal en daarmee deelname aan het WK voetbal. "Ik zou nooit nee zeggen tegen het nationale team als ze me nodig hebben, zeker niet met een WK in aantocht", citeerde persbureau EFE de 39-jarige aanvaller, die in september 2024 na 143 interlands en 69 doelpunten afscheid nam van het nationale elftal. Suárez speelde in zijn carrière bij onder meer FC Groningen, Ajax, Liverpool en FC Barcelona en is nu actief bij het Amerikaanse Inter Miami.
2 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi vindt dat Neymar met Brazilië mee moet naar het WK voetbal. "We willen de beste spelers erbij hebben en Neymar, ongeacht zijn vorm, zal daar altijd bij horen," zei Messi in het programma Lo del Pollo. "Het zou fantastisch zijn om hem op het WK te zien, gezien wat hij betekent voor Brazilië en voor het voetbal."
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Wereldbond FIFA heeft voor het komende WK voetbal drie aparte openingsceremonies bedacht. Tal van sterren uit de muziekwereld zullen optreden bij de openingswedstrijden in de gastlanden Verenigde Staten, Canada en Mexico.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn vrijdagavond voor het eerst in de clubhistorie landskampioen geworden. De Eindhovenaren verzekerden zich in de voorlaatste speelronde van de Vrouwen Eredivisie van de titel door thuis met 2-0 van ADO Den Haag te winnen.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorthy Mokio verkiest het nationale elftal van de Democratische Republiek Congo boven dat van België. Dat heeft de 18-jarige verdedigende middenvelder van Ajax vrijdag bekendgemaakt op sociale media. "Ik ben Congolees in hart en nieren", schrijft de in Gent geboren voetballer. "En het is onder deze kleuren dat ik het volgende hoofdstuk van mijn verhaal wil schrijven."
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst en Owen Wijndal zijn hersteld van hun blessures en zijn zondag beschikbaar voor Ajax in het duel met FC Utrecht. Dat zegt trainer Óscar García in een bericht op de site van de Amsterdamers. Ook heeft Davy Klaassen weer meegetraind met de groep, maar de middenvelder is nog niet wedstrijdfit.
18 uur geleden