Manchester United boekt tweede zege van de week op eigen veld
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de tweede zege van de week geboekt in de Premier League. Drie dagen na de nipte zege op Brentford (1-0) werd Everton met 2-0 verslagen door de ploeg van trainer Erik ten Hag.
Scott McTominay zette United in de 36e minuut op voorsprong en 20 minuten voor tijd bepaalde invaller Anthony Martial de eindstand door eenvoudig binnen te schuiven. Dat deed hij op aangeven van Marcus Rashford, die profiteerde van een fout in de defensie van Everton.
Niet veel later ging Rashford naar de kant, mogelijk met een liesblessure. De clubtopscorer van dit seizoen werd vervangen door Wout Weghorst. Aan de zijde van United had Tyrell Malacia wel een basisplaats. De oud-Feyenoorder mocht aan de aftrap verschijnen, omdat Luke Shaw uit de roulatie is.
Eriksen
Een klein kwartier voor tijd maakte Christian Eriksen zijn rentree. De Deense middenvelder kreeg een staande ovatie op Old Trafford. Eriksen speelde eind januari voor het laatst voor United.
Voor United was het een belangrijke week in de strijd om een plek bij de beste vier in de Premier League. De nummer 3 heeft nu 6 punten meer dan nummer 5 Tottenham Hotspur. De beste vier ploegen bemachtigen een ticket voor de Champions League. United en de Spurs hebben nog negen duels te spelen.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.
17 minuten geledenALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."
57 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
16 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
17 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
17 uur geleden