Manchester United boekt tweede zege van de week op eigen veld
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de tweede zege van de week geboekt in de Premier League. Drie dagen na de nipte zege op Brentford (1-0) werd Everton met 2-0 verslagen door de ploeg van trainer Erik ten Hag.
Scott McTominay zette United in de 36e minuut op voorsprong en 20 minuten voor tijd bepaalde invaller Anthony Martial de eindstand door eenvoudig binnen te schuiven. Dat deed hij op aangeven van Marcus Rashford, die profiteerde van een fout in de defensie van Everton.
Niet veel later ging Rashford naar de kant, mogelijk met een liesblessure. De clubtopscorer van dit seizoen werd vervangen door Wout Weghorst. Aan de zijde van United had Tyrell Malacia wel een basisplaats. De oud-Feyenoorder mocht aan de aftrap verschijnen, omdat Luke Shaw uit de roulatie is.
Eriksen
Een klein kwartier voor tijd maakte Christian Eriksen zijn rentree. De Deense middenvelder kreeg een staande ovatie op Old Trafford. Eriksen speelde eind januari voor het laatst voor United.
Voor United was het een belangrijke week in de strijd om een plek bij de beste vier in de Premier League. De nummer 3 heeft nu 6 punten meer dan nummer 5 Tottenham Hotspur. De beste vier ploegen bemachtigen een ticket voor de Champions League. United en de Spurs hebben nog negen duels te spelen.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.
49 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft verdediger Gernot Trauner formeel laten weten dat zijn contract niet zal worden verlengd. De 34-jarige Oostenrijker heeft nog een overeenkomst in De Kuip tot deze zomer.
51 minuten geledenANTALYA (ANP/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino claimt dat Iran definitief meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Iran zal deelnemen. Daarvoor zijn we hier", zei de Zwitser in de rust van de oefenwedstrijd tussen het land en Costa Rica in Turkije, waarbij hij aanwezig is. "We zijn hier blij mee, want het is een heel, heel sterk team."
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft Mohamed Ihattaren voor een jaar langer vastgelegd. De 24-jarige middenvelder had een aflopend contract, dat de club met een eenzijdige optie met een seizoen kon verlengen. Dat is gebeurd, meldt de nummer 11 van de Eredivisie.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben in de oefenwedstrijd tegen Australië een zware nederlaag geleden: 5-1. De ploeg van bondscoach Fred Rutten kwam vlak na rust in Melbourne op gelijke hoogte via voormalig Ajacied Arjany Martha, maar incasseerde in de laatste 25 minuten nog vier doelpunten. Feyenoorder Jordan Bos maakte de 3-1 voor Australië, na vrijdag al het enige doelpunt te hebben verzorgd tegen Kameroen (1-0).
5 uur geledenBREDA (ANP) - Oud-voetbalinternational Kees Kuijs is op 94-jarige leeftijd overleden. Zijn familie heeft dat bevestigd aan het ANP. Kuijs was speler van NAC Breda en HFC Haarlem en speelde 43 interlands tussen 1955 en 1962. Hij was de oudste nog levende oud-international van het Nederlands elftal.
7 uur geledenSTUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.
20 uur geleden