Manchester United blij met mix van jeugd en routine
BERN (ANP) - De kracht van Manchester United is de mix van jeugd en routine. Dat zei coach Ole Gunnar Solskjaer in Zwitserland, aan de vooravond van de ontmoeting met Young Boys in de Champions League. Hij denkt voldoende kwaliteit in huis te hebben om het belangrijkste Europese toernooi in het clubvoetbal te winnen.
Vorig seizoen overleefde Manchester United de groepsfase niet. Met spelers als Cristiano Ronaldo, Jadon Sancho en Raphaël Varane moet dat nu wel lukken. "We willen winnen, al weten we heel goed dat het niet gemakkelijk gaat worden", aldus Solskjaer. "We hebben ervaren spelers erbij gekregen, we hebben ook zeer goede jonge jongens. Gezamenlijk moeten ze tot veel in staat zijn."
Volgens de Noor heeft Manchester United hier enkele jaren naar toegewerkt. "De selectie is per seizoen sterker geworden. Ik denk dat we nu ongeveer daar zijn waar we van plan waren te komen. Nu moet het zich gaan vertalen in resultaten. Dat we met deze groep prijzen willen en kunnen winnen lijkt me duidelijk."
Na vier speelronden deelt Manchester United de koppositie in de Premier League met Chelsea en Liverpool. Oud-Ajacied Donny van de Beek behoort tot de selectie.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft er ondanks de matige resultaten van de laatste tijd vertrouwen in dat de supporters woensdag achter hun ploeg gaan staan. Liverpool moet in de achtste finales van de Champions League tegen Galatasaray een achterstand van 1-0 wegwerken. In september verloor Liverpool in het hoofdtoernooi van de Champions League ook met 1-0 bij Galatasaray.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vindt het geen probleem als Iran de drie groepswedstrijden op het WK in haar land speelt. Ze reageerde op het verzoek dat Iran bij de wereldvoetbalbond FIFA heeft ingediend. Voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond heeft de FIFA gevraagd de groepsduels naar Mexico te verplaatsen omdat zijn land in oorlog is met de Verenigde Staten en Israël.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Dave Kwakman komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Volendam. De middenvelder heeft zaterdag een knieblessure opgelopen in een thuisduel met Fortuna Sittard. FC Volendam huurt hem sinds de winterstop van AZ.
6 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA is voorlopig niet van plan om de wedstrijden van Iran op het WK te verplaatsen naar Mexico. "We hebben regelmatig contact met alle deelnemende landen, waaronder Iran, om de planning voor het WK te bespreken", laat een woordvoerder van de wereldvoetbalbond weten. "FIFA kijkt ernaar uit dat alle deelnemende teams volgens het op 6 december aangekondigde wedstrijdschema zullen spelen."
6 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick verlengt binnenkort zijn contract bij FC Barcelona. "Dat willen wij en dat wil hij", vertelde de herkozen voorzitter Joan Laporta bij radiozender RAC1.
8 uur geledenACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
22 uur geleden