Manchester United blij met mix van jeugd en routine
BERN (ANP) - De kracht van Manchester United is de mix van jeugd en routine. Dat zei coach Ole Gunnar Solskjaer in Zwitserland, aan de vooravond van de ontmoeting met Young Boys in de Champions League. Hij denkt voldoende kwaliteit in huis te hebben om het belangrijkste Europese toernooi in het clubvoetbal te winnen.
Vorig seizoen overleefde Manchester United de groepsfase niet. Met spelers als Cristiano Ronaldo, Jadon Sancho en Raphaël Varane moet dat nu wel lukken. "We willen winnen, al weten we heel goed dat het niet gemakkelijk gaat worden", aldus Solskjaer. "We hebben ervaren spelers erbij gekregen, we hebben ook zeer goede jonge jongens. Gezamenlijk moeten ze tot veel in staat zijn."
Volgens de Noor heeft Manchester United hier enkele jaren naar toegewerkt. "De selectie is per seizoen sterker geworden. Ik denk dat we nu ongeveer daar zijn waar we van plan waren te komen. Nu moet het zich gaan vertalen in resultaten. Dat we met deze groep prijzen willen en kunnen winnen lijkt me duidelijk."
Na vier speelronden deelt Manchester United de koppositie in de Premier League met Chelsea en Liverpool. Oud-Ajacied Donny van de Beek behoort tot de selectie.
Meer uit Voetbal
GUADALUPE (ANP) - Frenkie de Jong begint aan zijn zeventigste interland voor het Nederlands elftal. De 29-jarige middenvelder staat om 03.00 uur Nederlandse tijd aan de aftrap van de zestiende finale tegen Marokko op het WK.
48 minuten geledenGUADALUPE (ANP) - Nederland begint met vijf verdedigers aan de zestiende finale op het WK tegen Marokko. Verdediger Nathan Aké heeft een basisplaats in het Monterrey Stadium. Middenvelder Tijjani Reijnders maakt plaats voor hem.
1 uur geledenFOXBOROUGH (ANP) - Duitsland is uitgeschakeld op het WK voetbal. De viervoudig wereldkampioen staat voor de derde keer op rij niet in de achtste finales. Het elftal van de jonge bondscoach Julian Nagelsmann (38) verloor in de nacht van maandag op dinsdag in het Boston Stadium na strafschoppen van Paraguay.
2 uur geledenMONTERREY (ANP) - Het Oranjefeest in Monterrey in aanloop naar de wedstrijd tegen Marokko in de zestiende finales van het wereldkampioenschap heeft minder bekijks getrokken dan vier dagen eerder in Kansas City, toen Nederland de groepsfase afsloot tegen Tunesië. Er verzamelden zich zo'n 16.000 mensen in Parque Fundidora, meldt een woordvoerder van de KNVB, die de cijfers kreeg van de lokale autoriteiten.
5 uur geledenSITTARD (ANP) - AZ verhuurt Lequincio Zeefuik komend seizoen aan Fortuna Sittard. Dat heeft de club uit Alkmaar maandag bekendgemaakt. Hij staat nog tot medio 2029 onder contract bij AZ.
5 uur geledenHOUSTON (ANP) - Brazilië heeft ten koste van Japan de achtste finales van het wereldkampioenschap voetbal bereikt. De wedstrijd leek lang op een verlenging af te gaan, maar Brazilië wist in de blessuretijd de beslissende 2-1 te maken. Japan, groepsgenoot van het Nederlands elftal, kwam in de eerste helft op voorsprong via Kaishū Sano. De gelijkmaker na rust was van Casemiro. De winnende treffer in de slotfase was van invaller Gabriel Martinelli.
6 uur geledenPRAAG (ANP) - Miroslav Koubek is opgestapt als bondscoach van Tsjechië. Hij verklaarde op de website van de bond dat hij de verantwoordelijkheid neemt voor "de mislukking op het WK".
9 uur geleden