Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Manchester United bevestigt komst spits Weghorst

Manchester United bevestigt komst spits Weghorst

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de komst van Oranje-international Wout Weghorst afgerond. De Engelse topclub huurt de 30-jarige aanvaller voor de rest van het seizoen van Burnley. Weghorst speelde tijdens het eerste deel van het seizoen op huurbasis voor de Turkse club Besiktas.

"Ik voel me bevoorrecht om bij Manchester United te gaan spelen", verklaarde Weghorst. "Ik heb in het verleden tegen de club gespeeld en het is een fantastisch gevoel om nu de kans te krijgen om het beroemde rode shirt aan te trekken. Ik heb de vooruitgang van United gezien onder Erik ten Hag dit seizoen en ik kan niet wachten om mijn rol te gaan spelen om het team zijn doelen te helpen verwezenlijken. Wat er ook gebeurt in de komende maanden, ik kan beloven alles te geven voor de club zolang ik hier ben."

De 19-voudig international van Oranje (vijf doelpunten) was door Burnley voor een jaar verhuurd aan Besiktas, maar die overeenkomst werd deze week ontbonden toen Manchester United zich meldde. Ten Hag wilde na het vertrek van Cristiano Ronaldo graag een echte spits toevoegen aan zijn selectie. Hoewel Besiktas in eerste instantie tegenstribbelde, verhuist Weghorst toch van Istanbul naar Manchester.

Goed seizoen

Weghorst was bezig aan een goed seizoen bij Besiktas, de huidige nummer 5 van Turkije. De spits hielp zijn ploeg vorige week met zijn achtste competitietreffer aan een zege op Kasimpasa (2-1). Na dat doelpunt leek hij al afscheid te nemen van de supporters, door de goal uitgebreid te vieren met de fans.

De Nederlandse spits speelde tijdens het WK in Qatar een hoofdrol tijdens de kwartfinale tegen Argentinië. De 19-voudig international bracht Oranje met twee late treffers op gelijke hoogte (2-2), waarna hij ook zijn penalty in de strafschoppenserie benutte. Desondanks won Argentinië, dat vervolgens doorstoomde naar de wereldtitel.

Weghorst begon zijn carrière in 2012 bij FC Emmen, dat indertijd in de eerste divisie uitkwam. De spits speelde vervolgens voor Heracles Almelo, AZ en de Duitse club VfL Wolfsburg, waarna hij begin vorig jaar naar Burnley vertrok. Na een teleurstellend half jaar en degradatie uit de Premier League werd Weghorst afgelopen zomer aan Besiktas verhuurd. Hij had in de Engelse competitie twee doelpunten gemaakt voor Burnley.

Meer uit Voetbal

Ajax begint met Edvardsen tegen FC Twente

AMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen FC Twente. De Noorse aanvaller heeft een basisplaats omdat zijn ploeg veel spelers mist. Aanvoerder Davy Klaassen, Takehiro Tomiyasu, Kian Fitz-Jim en Youri Regeer ontbreken in de selectie van de club uit Amsterdam.

42 minuten geleden
PSV officieus kampioen na late thuiszege op FC Utrecht

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan de derde landstitel op rij alleen in theorie nog mislopen na een zwaarbevochten thuiszege op FC Utrecht: 4-3. De ploeg van trainer Peter Bosz boog aan de hand van uitblinker Ismael Saibari een vroege 2-0-achterstand om in een voorsprong, maar moest in de slotfase de gelijkmaker incasseren van invaller Jesper Karlsson. Couhaib Driouech maakte in de blessuretijd de winnende treffer voor de Eindhovenaren.

59 minuten geleden
Real Madrid verliest in aanloop naar duel met Bayern op Mallorca

PALMA DE MALLORCA (ANP) - Real Madrid heeft in aanloop naar de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Bayern München schade opgelopen in de Spaanse titelstrijd. De nummer 2 van La Liga ging bij Real Mallorca met 2-1 onderuit.

2 uur geleden
Aanvoerder Schouten met veel pijn gewisseld bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - PSV-aanvoerder Jerdy Schouten heeft met veel pijn voortijdig het veld verlaten in de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht. De 29-jarige international van het Nederlands elftal leek na een uur spelen in een duel om de bal een knie te verdraaien en bleef op de grond liggen. Schouten ging per brancard met zijn handen voor zijn ogen naar de zijlijn, waarbij hij werd toegezongen door het thuispubliek.

2 uur geleden
Bayern München draait 2-0-achterstand om in zege bij SC Freiburg

FREIBURG (ANP) - Bayern München heeft drie dagen voor de eerste wedstrijd in de kwartfinales van de Champions League bij Real Madrid op de valreep gewonnen van SC Freiburg. De koploper van Duitsland draaide in de slotfase van het uitduel een 2-0-achterstand om in een 3-2-zege.

3 uur geleden
Gasiorowski vervangt Obispo op laatste moment bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Armando Obispo doet zaterdag niet mee in de thuiswedstrijd van PSV tegen FC Utrecht in de Eredivisie. De centrale verdediger had een basisplaats, maar kreeg klachten tijdens de warming-up. Yarek Gasiorowski neemt de plaats van Obispo naast aanvoerder Jerdy Schouten in.

3 uur geleden
Liverpool verliest ruim bij Manchester City in kwartfinale FA Cup

MANCHESTER (ANP) - Liverpool is uitgeschakeld in de FA Cup. Het elftal van trainer Arne Slot verloor in de kwartfinale met 4-0 bij Manchester City. Liverpool strandde eerder dit seizoen al in de League Cup en staat in de Premier League vijfde. De club doet qua prijzen alleen nog mee in de Champions League, waar woensdag in de kwartfinale de eerste ontmoeting met Paris Saint-Germain wacht.

4 uur geleden