Manchester kleurt lichtblauw met bustour van kampioenen City
MANCHESTER (ANP/RTR) - Manchester City heeft zijn vierde landstitel in vijf jaar met de supporters gevierd met een bustour door de stad. Voor het eerst sinds de coronapandemie konden de fans feestvieren met hun ploeg, die zondag door een 3-2-overwinning op Aston Villa de titel prolongeerde.
De spelers en de staf van ManCity vierden een feest terwijl ze met de beker naar de fans zwaaiden vanaf een open bus. Op foto's is te zien hoe lichtblauwe rookwolken de straten van Manchester kleurden. "Het is geweldig om dit voor de vierde keer mee te maken. We konden het vorig jaar eigenlijk niet doen, vanwege Covid, maar het is fantastisch om zo veel mensen te zien die hier met ons willen vieren", zei Kevin De Bruyne.
De Belgische middenvelder was uitgeroepen tot speler van het seizoen in de Premier League. Die prijs won hij voor de tweede keer. Hij scoorde in de competitie vijftien keer en zorgde voor acht assists. "De medespelers hebben me ertoe gebracht. Ik ben hier nu zeven jaar en ik houd van ze. Ik heb nog een contract voor drie jaar en ik blijf zeker. Dit is de plek waar ik wil zijn en meer prijzen wil winnen."
Guardiola vierde het met een sigaar en leek eindelijk te kunnen ontspannen na de intense ontknoping in de titelrace. "Iedereen weet dat het een ongelooflijke prestatie is. Dit is de zwaarste competitie en we hebben vier keer gewonnen sinds we hier zijn", refereerde hij aan zijn periode bij ManCity, waarmee hij de meest succesvolle niet-Britse coach in het Engelse voetbal is geworden. "Ik kan het geluk op de gezichten van de mensen zien.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
50 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
54 minuten geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
6 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
8 uur geleden