Manchester City ziet technisch directeur Begiristain vertrekken
MANCHESTER (ANP) - De Spanjaard Txiki Begiristain stopt aan het einde van dit seizoen als technisch directeur van Manchester City. De Engelse voetbalclub meldt op de website dat Begiristain wordt opgevolgd door de Portugees Hugo Viana, die die functie nu nog vervult bij Sporting uit Lissabon.
Begiristain is bezig aan zijn twaalfde seizoen bij de club, die hij samen met trainer en landgenoot Pep Guardiola en met financiële ondersteuning uit Abu Dhabi tot een grootheid in het Europese voetbal maakte. De afgelopen vier jaar veroverde City de titel in de Premier League, in 2023 won de club de Champions League.
De toekomst van Guardiola is nog niet duidelijk. Het contract van de succesvolle Catalaan loopt aan het einde van dit seizoen af.
Meer uit Voetbal
OTTAWA (ANP/RTR) - Ghana kan definitief geen beroep doen op Thomas Partey voor de eerste wedstrijd van de ploeg op het WK voetbal tegen Panama in Toronto. Een Canadese rechtbank wees het beroep van de middenvelder af, nadat hij eerder geen toegang tot het land had gekregen. De 33-jarige Ghanees kreeg geen visum omdat hij vorige zomer is aangeklaagd voor vijf verkrachtingen en een aanranding.
1 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Frankrijk heeft zijn eerste wedstrijd op het WK voetbal met 3-1 gewonnen van Senegal. De ploeg van bondscoach Didier Deschamps maakte in het New York New Jersey Stadium voor rust zijn reputatie als een van de grote kanshebbers op de titel niet waar, maar had geluk dat Senegal vergat te profiteren van het matige optreden.
2 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP/RTR) - De Braziliaanse sterspeler Neymar heeft voor het eerst tijdens het WK voetbal op het veld getraind. De 34-jarige aanvaller is herstellende van een kuitblessure, die hij eind mei opliep. Hij miste daardoor het gelijkspel tegen Marokko van zondag (1-1).
2 uur geledenATLANTA (ANP) - Een trotse bondscoach Pedro Leitão Brito vindt dat Kaapverdië bewezen heeft dat zogenoemde 'kleinere' teams iets toevoegen op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De voetbalwereld kent steeds minder grenzen", genoot hij nog even na van de stunt maandag tegen Europees kampioen Spanje (0-0). "Kleinere landen zonder indrukwekkende erelijst hebben net zo goed het recht om het op te nemen tegen teams van een hoger niveau."
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft het vertrek van doelman Jasper Cillessen bevestigd. De 37-jarige oud-international maakte maandag op Instagram al bekend dat hij niet inging op een aanbieding om zijn contract met één jaar te verlengen.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Antonio Rüdiger heeft zijn aflopende contract bij Real Madrid met een jaar verlengd tot medio 2027. Dat meldt de voetbalclub uit de Spaanse hoofdstad dinsdag.
11 uur geledenLENS (ANP/DPA) - RC Lens heeft de Duitser Dino Toppmöller aangesteld als nieuwe trainer. De Franse nummer 2 van afgelopen seizoen raakte succescoach Pierre Sage maandag kwijt aan Crystal Palace. Toppmöller heeft voor twee seizoenen getekend bij de Champions League-deelnemer van komend seizoen.
15 uur geleden