Manchester City zet met winst bij Real stap naar kwartfinale
MADRID (ANP) - De Champions League lijkt voor Real Madrid opnieuw te eindigen in de achtste finales. Het elftal van trainer Zinédine Zidane verloor woensdag in eigen stadion van Manchester City: 1-2. Real, dat vorig seizoen strandde tegen Ajax, moet dinsdag 17 maart in Manchester minimaal twee keer scoren om alsnog de kwartfinales te kunnen bereiken. Aanvoerder Sergio Ramos ontbreekt dan omdat hij in de slotfase een rode kaart kreeg.
Het verlies van Real Madrid kwam niet geheel onverwacht. 'De Koninklijke' wist de laatste twee competitieduels niet te winnen. De thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo eindigde in 2-2 en afgelopen weekeinde ging Real met 1-0 onderuit bij Levante. FC Barcelona loste Real af aan kop van La Liga. De twee rivalen staan zondag tegenover elkaar in Madrid. Barcelona kan de crisis bij Real verder vergroten.
De zege van Manchester City was verdiend. De regerend kampioen uit Engeland drukte Real aan het begin van de tweede helft steeds verder naar achteren. Riyad Mahrez was in de 51e en 56e minuut dicht bij de openingstreffer. De Algerijn schoot eerst naast en zag even later zijn inzet worden gestopt door doelman Thibaut Courtois.
Voorsprong
Real moest achteruit maar kwam na een uur plotseling op voorsprong. Na slordig balverlies bij City legde Vinícius Júnior de bal breed op Isco. De aanvaller schoof de bal beheerst binnen.
Manchester City was niet van slag en bleef gecontroleerd aanvallen. Op aangeven van Kevin De Bruyne kopte Gabriel Jesus de bal in de 78e minuut binnen. Daarbij duwde hij Ramos heel licht, maar de scheidsrechter zag geen reden het doelpunt niet goed te keuren.
Strafschop
De Bruyne zelf bracht City in de 83e minuut op voorsprong. De Belg was trefzeker uit een strafschop, die was gegeven na een overtreding op Raheem Sterling.
Kort na het doelpunt kreeg Ramos de rode kaart en probeerde City nog verder uit te lopen, maar doelpunten vielen er niet meer.
Manchester City komt sinds het seizoen 2012-2013 altijd uit in de Champions League. De beste prestatie tot dusverre was de halve finale in het seizoen 2015/2016, waarin de latere winnaar Real Madrid uiteindelijk net te sterk bleek. City ging eerder op woensdag bij het CAS in beroep tegen een straf van twee seizoenen zonder Europees voetbal. De Europese voetbalbond UEFA wil Manchester City straffen wegens "ernstige schendingen" van financiële regels.
Meer uit Voetbal
RIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft Corinthians aan de winst van de Braziliaanse beker geholpen. De aanvaller van Oranje maakte tegen Vasco da Gama in Estádio Maracanã in Rio de Janeiro in de tweede wedstrijd van de finale na ruim een uur het winnende doelpunt met een intikker: 1-2. Het thuisduel was eerder deze week in 0-0 geëindigd.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.
6 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.
7 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.
7 uur geledenVILLARREAL (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft ook het uitduel met nummer 4 Villarreal in winst omgezet: 0-2. Zo zegevierden de Catalanen voor de achtste keer op rij in de competitie. De voorsprong op Real Madrid is bij het ingaan van de korte winterstop 4 punten.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het was vooral aan Timon Wellenreuther te danken dat Feyenoord een punt overhield aan het thuisduel met FC Twente (1-1). De Duitse doelman hield zijn ploeg met tien reddingen op de been en voorkwam de negende nederlaag in twaalf duels.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin Pröpper baalt van het gelijkspel (1-1) van FC Twente in het uitduel met Feyenoord. "Het komt niet vaak voor dat je teleurgesteld bent als je met een punt De Kuip verlaat", zei de aanvoerder. "Maar nu voelt het wel zo."
8 uur geleden