Manchester City zet met winst bij Real stap naar kwartfinale
MADRID (ANP) - De Champions League lijkt voor Real Madrid opnieuw te eindigen in de achtste finales. Het elftal van trainer Zinédine Zidane verloor woensdag in eigen stadion van Manchester City: 1-2. Real, dat vorig seizoen strandde tegen Ajax, moet dinsdag 17 maart in Manchester minimaal twee keer scoren om alsnog de kwartfinales te kunnen bereiken. Aanvoerder Sergio Ramos ontbreekt dan omdat hij in de slotfase een rode kaart kreeg.
Het verlies van Real Madrid kwam niet geheel onverwacht. 'De Koninklijke' wist de laatste twee competitieduels niet te winnen. De thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo eindigde in 2-2 en afgelopen weekeinde ging Real met 1-0 onderuit bij Levante. FC Barcelona loste Real af aan kop van La Liga. De twee rivalen staan zondag tegenover elkaar in Madrid. Barcelona kan de crisis bij Real verder vergroten.
De zege van Manchester City was verdiend. De regerend kampioen uit Engeland drukte Real aan het begin van de tweede helft steeds verder naar achteren. Riyad Mahrez was in de 51e en 56e minuut dicht bij de openingstreffer. De Algerijn schoot eerst naast en zag even later zijn inzet worden gestopt door doelman Thibaut Courtois.
Voorsprong
Real moest achteruit maar kwam na een uur plotseling op voorsprong. Na slordig balverlies bij City legde Vinícius Júnior de bal breed op Isco. De aanvaller schoof de bal beheerst binnen.
Manchester City was niet van slag en bleef gecontroleerd aanvallen. Op aangeven van Kevin De Bruyne kopte Gabriel Jesus de bal in de 78e minuut binnen. Daarbij duwde hij Ramos heel licht, maar de scheidsrechter zag geen reden het doelpunt niet goed te keuren.
Strafschop
De Bruyne zelf bracht City in de 83e minuut op voorsprong. De Belg was trefzeker uit een strafschop, die was gegeven na een overtreding op Raheem Sterling.
Kort na het doelpunt kreeg Ramos de rode kaart en probeerde City nog verder uit te lopen, maar doelpunten vielen er niet meer.
Manchester City komt sinds het seizoen 2012-2013 altijd uit in de Champions League. De beste prestatie tot dusverre was de halve finale in het seizoen 2015/2016, waarin de latere winnaar Real Madrid uiteindelijk net te sterk bleek. City ging eerder op woensdag bij het CAS in beroep tegen een straf van twee seizoenen zonder Europees voetbal. De Europese voetbalbond UEFA wil Manchester City straffen wegens "ernstige schendingen" van financiële regels.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord incasseert klap op klap in de slotfase van de eerste seizoenshelft. De ploeg van Robin van Persie leed tegen sc Heerenveen (2-3) de zevende nederlaag in negen duels en ligt uit de KNVB-beker.
2 uur geledenSITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.
10 uur geledenDOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Luciano Valente begint om 21.00 uur met Feyenoord aan het thuisduel met sc Heerenveen in de KNVB-beker. De middenvelder viel zondag tijdens het verloren uitduel met Ajax (2-0) geblesseerd uit na een botsing met Youri Regeer. Hij is op tijd hersteld voor een basisplaats in De Kuip.
10 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat na het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico in gesprek met bondscoach Ronald Koeman over zijn toekomst bij het Nederlands elftal. "Het WK is een zeer belangrijk ijkpunt voor ons, een denkbeeldige finishlijn", zegt KNVB-directeur Marianne van Leeuwen op de website van het Algemeen Dagblad.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu is de spits van Ajax voor het bekerduel met Excelsior Maassluis. De 19-jarige aanvaller vervangt Kasper Dolberg, die net is hersteld van een blessure en rust krijgt.
14 uur geleden