Manchester City zet met winst bij Real stap naar kwartfinale
MADRID (ANP) - De Champions League lijkt voor Real Madrid opnieuw te eindigen in de achtste finales. Het elftal van trainer Zinédine Zidane verloor woensdag in eigen stadion van Manchester City: 1-2. Real, dat vorig seizoen strandde tegen Ajax, moet dinsdag 17 maart in Manchester minimaal twee keer scoren om alsnog de kwartfinales te kunnen bereiken. Aanvoerder Sergio Ramos ontbreekt dan omdat hij in de slotfase een rode kaart kreeg.
Het verlies van Real Madrid kwam niet geheel onverwacht. 'De Koninklijke' wist de laatste twee competitieduels niet te winnen. De thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo eindigde in 2-2 en afgelopen weekeinde ging Real met 1-0 onderuit bij Levante. FC Barcelona loste Real af aan kop van La Liga. De twee rivalen staan zondag tegenover elkaar in Madrid. Barcelona kan de crisis bij Real verder vergroten.
De zege van Manchester City was verdiend. De regerend kampioen uit Engeland drukte Real aan het begin van de tweede helft steeds verder naar achteren. Riyad Mahrez was in de 51e en 56e minuut dicht bij de openingstreffer. De Algerijn schoot eerst naast en zag even later zijn inzet worden gestopt door doelman Thibaut Courtois.
Voorsprong
Real moest achteruit maar kwam na een uur plotseling op voorsprong. Na slordig balverlies bij City legde Vinícius Júnior de bal breed op Isco. De aanvaller schoof de bal beheerst binnen.
Manchester City was niet van slag en bleef gecontroleerd aanvallen. Op aangeven van Kevin De Bruyne kopte Gabriel Jesus de bal in de 78e minuut binnen. Daarbij duwde hij Ramos heel licht, maar de scheidsrechter zag geen reden het doelpunt niet goed te keuren.
Strafschop
De Bruyne zelf bracht City in de 83e minuut op voorsprong. De Belg was trefzeker uit een strafschop, die was gegeven na een overtreding op Raheem Sterling.
Kort na het doelpunt kreeg Ramos de rode kaart en probeerde City nog verder uit te lopen, maar doelpunten vielen er niet meer.
Manchester City komt sinds het seizoen 2012-2013 altijd uit in de Champions League. De beste prestatie tot dusverre was de halve finale in het seizoen 2015/2016, waarin de latere winnaar Real Madrid uiteindelijk net te sterk bleek. City ging eerder op woensdag bij het CAS in beroep tegen een straf van twee seizoenen zonder Europees voetbal. De Europese voetbalbond UEFA wil Manchester City straffen wegens "ernstige schendingen" van financiële regels.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.
22 minuten geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft het thuisduel met Real Mallorca zonder problemen gewonnen. Spits Robert Lewandowski bracht de koploper na een half uur op voorsprong na een goede kapbeweging, Lamine Yamal verdubbelde de marge na een uur met een verrassend afstandsschot. Invaller Marc Bernal bracht in de slotfase de eindstand op 3-0. Frenkie de Jong bleef op de bank.
27 minuten geledenLONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft geen fout gemaakt in de thuiswedstrijd tegen Sunderland. De ploeg van Oranje-international Jurriën Timber was in Londen met 3-0 te sterk voor het team van Brian Brobbey en keeper Robin Roefs.
35 minuten geledenWOLFSBURG (ANP) - Borussia Dortmund heeft het Bundesligaduel met VfL Wolfsburg nipt gewonnen: 1-2. Aanvaller Serhou Guirassy uit Guinee maakte in de 87e minuut het winnende doelpunt voor de nummer 2. Daardoor houdt Dortmund koploper Bayern München in zicht. De achterstand is 3 punten, Bayern komt zondag nog in actie tegen nummer 3 Hoffenheim.
53 minuten geledenSOUTHAMPTON (ANP) - Cyle Larin is succesvol gedebuteerd voor Southampton. De bij Feyenoord vertrokken aanvaller mocht invallen in het thuisduel met Watford in de Championship en maakte het winnende doelpunt (1-0).
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (2-0). De club verstevigde de vierde plaats in de Premier League, die aan het einde van het seizoen recht geeft op deelname aan de nieuwe editie van de Champions League.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona gelooft niet meer in een nieuwe Super League. De kampioen van Spanje heeft zich teruggetrokken uit het project voor een nieuwe voetbalcompetitie die wil concurreren met de Champions League. "We hebben iedereen op de hoogte gesteld dat we ons hebben teruggetrokken", meldt de koploper van La Liga.
5 uur geleden