Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Manchester City zet met winst bij Real stap naar kwartfinale

Manchester City zet met winst bij Real stap naar kwartfinale

MADRID (ANP) - De Champions League lijkt voor Real Madrid opnieuw te eindigen in de achtste finales. Het elftal van trainer Zinédine Zidane verloor woensdag in eigen stadion van Manchester City: 1-2. Real, dat vorig seizoen strandde tegen Ajax, moet dinsdag 17 maart in Manchester minimaal twee keer scoren om alsnog de kwartfinales te kunnen bereiken. Aanvoerder Sergio Ramos ontbreekt dan omdat hij in de slotfase een rode kaart kreeg.

Het verlies van Real Madrid kwam niet geheel onverwacht. 'De Koninklijke' wist de laatste twee competitieduels niet te winnen. De thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo eindigde in 2-2 en afgelopen weekeinde ging Real met 1-0 onderuit bij Levante. FC Barcelona loste Real af aan kop van La Liga. De twee rivalen staan zondag tegenover elkaar in Madrid. Barcelona kan de crisis bij Real verder vergroten.

De zege van Manchester City was verdiend. De regerend kampioen uit Engeland drukte Real aan het begin van de tweede helft steeds verder naar achteren. Riyad Mahrez was in de 51e en 56e minuut dicht bij de openingstreffer. De Algerijn schoot eerst naast en zag even later zijn inzet worden gestopt door doelman Thibaut Courtois.

Voorsprong

Real moest achteruit maar kwam na een uur plotseling op voorsprong. Na slordig balverlies bij City legde Vinícius Júnior de bal breed op Isco. De aanvaller schoof de bal beheerst binnen.

Manchester City was niet van slag en bleef gecontroleerd aanvallen. Op aangeven van Kevin De Bruyne kopte Gabriel Jesus de bal in de 78e minuut binnen. Daarbij duwde hij Ramos heel licht, maar de scheidsrechter zag geen reden het doelpunt niet goed te keuren.

Strafschop

De Bruyne zelf bracht City in de 83e minuut op voorsprong. De Belg was trefzeker uit een strafschop, die was gegeven na een overtreding op Raheem Sterling.

Kort na het doelpunt kreeg Ramos de rode kaart en probeerde City nog verder uit te lopen, maar doelpunten vielen er niet meer.

Manchester City komt sinds het seizoen 2012-2013 altijd uit in de Champions League. De beste prestatie tot dusverre was de halve finale in het seizoen 2015/2016, waarin de latere winnaar Real Madrid uiteindelijk net te sterk bleek. City ging eerder op woensdag bij het CAS in beroep tegen een straf van twee seizoenen zonder Europees voetbal. De Europese voetbalbond UEFA wil Manchester City straffen wegens "ernstige schendingen" van financiële regels.

Meer uit Voetbal

FC Groningen neemt afscheid van doelman Jurjus

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.

42 minuten geleden
Supporters Senegal mogen naar huis na gratie Marokkaanse koning

RABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.

2 uur geleden
Girona en Real Mallorca degraderen op slotdag uit La Liga

GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.

14 uur geleden
Kane leidt Bayern naar eerste Duitse bekerwinst sinds 2020

BERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.

15 uur geleden
Oranje-international De Vrij geblesseerd naar de kant bij Inter

BOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.

15 uur geleden
Iran verplaatst basiskamp tijdens WK van VS naar Mexico

ANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.

15 uur geleden
Voetbalster Brugts wint tweede Champions League met FC Barcelona

OSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.

18 uur geleden