Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Manchester City zet met winst bij Real stap naar kwartfinale

Manchester City zet met winst bij Real stap naar kwartfinale

MADRID (ANP) - De Champions League lijkt voor Real Madrid opnieuw te eindigen in de achtste finales. Het elftal van trainer Zinédine Zidane verloor woensdag in eigen stadion van Manchester City: 1-2. Real, dat vorig seizoen strandde tegen Ajax, moet dinsdag 17 maart in Manchester minimaal twee keer scoren om alsnog de kwartfinales te kunnen bereiken. Aanvoerder Sergio Ramos ontbreekt dan omdat hij in de slotfase een rode kaart kreeg.

Het verlies van Real Madrid kwam niet geheel onverwacht. 'De Koninklijke' wist de laatste twee competitieduels niet te winnen. De thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo eindigde in 2-2 en afgelopen weekeinde ging Real met 1-0 onderuit bij Levante. FC Barcelona loste Real af aan kop van La Liga. De twee rivalen staan zondag tegenover elkaar in Madrid. Barcelona kan de crisis bij Real verder vergroten.

De zege van Manchester City was verdiend. De regerend kampioen uit Engeland drukte Real aan het begin van de tweede helft steeds verder naar achteren. Riyad Mahrez was in de 51e en 56e minuut dicht bij de openingstreffer. De Algerijn schoot eerst naast en zag even later zijn inzet worden gestopt door doelman Thibaut Courtois.

Voorsprong

Real moest achteruit maar kwam na een uur plotseling op voorsprong. Na slordig balverlies bij City legde Vinícius Júnior de bal breed op Isco. De aanvaller schoof de bal beheerst binnen.

Manchester City was niet van slag en bleef gecontroleerd aanvallen. Op aangeven van Kevin De Bruyne kopte Gabriel Jesus de bal in de 78e minuut binnen. Daarbij duwde hij Ramos heel licht, maar de scheidsrechter zag geen reden het doelpunt niet goed te keuren.

Strafschop

De Bruyne zelf bracht City in de 83e minuut op voorsprong. De Belg was trefzeker uit een strafschop, die was gegeven na een overtreding op Raheem Sterling.

Kort na het doelpunt kreeg Ramos de rode kaart en probeerde City nog verder uit te lopen, maar doelpunten vielen er niet meer.

Manchester City komt sinds het seizoen 2012-2013 altijd uit in de Champions League. De beste prestatie tot dusverre was de halve finale in het seizoen 2015/2016, waarin de latere winnaar Real Madrid uiteindelijk net te sterk bleek. City ging eerder op woensdag bij het CAS in beroep tegen een straf van twee seizoenen zonder Europees voetbal. De Europese voetbalbond UEFA wil Manchester City straffen wegens "ernstige schendingen" van financiële regels.

Meer uit Voetbal

Manchester City neemt verdediger Guéhi over van Crystal Palace

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de Engelse verdediger Marc Guéhi overgenomen van Crystal Palace. De international heeft bij de ploeg van trainer Pep Guardiola een contract getekend tot medio 2031.

32 minuten geleden
Marokkaanse voetbalbond klaagt Senegal aan bij CAF en FIFA

RABAT (ANP) - De Marokkaanse voetbalbond heeft een klacht neergelegd bij de Afrikaanse voetbalfederatie CAF en wereldvoetbalbond FIFA om een straf af te dwingen voor Senegal naar aanleiding van de gebeurtenissen in de slotfase van de finale van de Afrika Cup. De bond kondigde in een verklaring de "juridische stappen" aan.

37 minuten geleden
Verdediger Baas terug bij Ajax voor uitwedstrijd tegen Villarreal

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim heeft dinsdag weer de beschikking over Youri Baas voor de uitwedstrijd in de Champions League tegen Villarreal. De 22-jarige verdediger miste de laatste twee wedstrijden van de Amsterdammers door een blessure.

2 uur geleden
Rode kaart FC Twente-middenvelder Zerrouki geseponeerd

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zaterdag alsnog de beschikking over Ramiz Zerrouki voor het thuisduel met Excelsior. De rode kaart die de Algerijnse middenvelder zondag in de gewonnen wedstrijd bij Heracles Almelo kreeg, is geseponeerd. Dat meldt de club uit Enschede op X.

4 uur geleden
Voetbalbond CAF veroordeelt 'onacceptabel gedrag' bij Afrika Cup

RABAT (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft "het onacceptabele gedrag van enkele spelers en officials" tijdens de finale van de Afrika Cup tussen Senegal en gastland Marokko veroordeeld. Tijdens de eindstrijd in Rabat haalde de Senegalese bondscoach onder meer zijn team van het veld, omdat hij het niet eens was met een beslissing van de arbiter. Na de terugkeer op het veld won Senegal alsnog na een verlenging.

5 uur geleden
Barcelona verliest van Real Sociedad

SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).

18 uur geleden
Echteld vervangt vertrokken hoofdtrainer Martens bij AZ

ALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.

18 uur geleden