Manchester City wint van Brugge en voorkomt vroege aftocht
MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft een pijnlijke aftocht in de Champions League voorkomen. De ploeterende Engelse miljoenenploeg won de laatste wedstrijd van de eerste fase met 3-1 van Club Brugge en plaatste zich daardoor net aan voor de tussenronde.
Voor de winnaar van de Champions League van 2023 dreigde uitschakeling; de ploeg stond na zeven duels niet bij de eerste 24. De noodzakelijke zege op Brugge kwam moeizaam tot stand, want de Belgische ploeg nam tegen de verhouding vlak voor rust de leiding (0-1) na een counter. Ferran Jutglà passeerde Matheus Nunes, rukte op en gaf voor op Raphael Onyedika die de bal hard voorbij doelman Ederson schoot.
Vroeg in de tweede helft bracht Mateo Kovacic City op gelijke hoogte en vrij kort daarna viel de bevrijdende 2-1 voor de thuisploeg. Joel Ordóñez taxeerde een voorzet van Josko Gvardiol verkeerd en werkte de bal in eigen doel. Invaller Savinho tekende even later voor de veilige 3-1.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
3 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
9 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
12 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
13 uur geleden