Manchester City wint van Brugge en voorkomt vroege aftocht
MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft een pijnlijke aftocht in de Champions League voorkomen. De ploeterende Engelse miljoenenploeg won de laatste wedstrijd van de eerste fase met 3-1 van Club Brugge en plaatste zich daardoor net aan voor de tussenronde.
Voor de winnaar van de Champions League van 2023 dreigde uitschakeling; de ploeg stond na zeven duels niet bij de eerste 24. De noodzakelijke zege op Brugge kwam moeizaam tot stand, want de Belgische ploeg nam tegen de verhouding vlak voor rust de leiding (0-1) na een counter. Ferran Jutglà passeerde Matheus Nunes, rukte op en gaf voor op Raphael Onyedika die de bal hard voorbij doelman Ederson schoot.
Vroeg in de tweede helft bracht Mateo Kovacic City op gelijke hoogte en vrij kort daarna viel de bevrijdende 2-1 voor de thuisploeg. Joel Ordóñez taxeerde een voorzet van Josko Gvardiol verkeerd en werkte de bal in eigen doel. Invaller Savinho tekende even later voor de veilige 3-1.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Milan Zonneveld verlaat Telstar voor Sparta Rotterdam. De spits heeft bij Sparta een contract tot medio 2029 ondertekend, meldt de nummer 5 van de Eredivisie.
44 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts snapt niet waarom AZ zoveel kritiek krijgt op het besluit om de bekende Portugese voetbalmakelaar Jorge Mendes in te schakelen voor een mogelijke transfer van de talentvolle Kees Smit. "Er wordt veel over gezegd en geschreven", zei de directeur voetbalzaken vlak voor het bekerduel met FC Twente bij ESPN. "Ik lees niet heel veel, maar hier ontkwam je niet aan. Ik ben verbaasd over de selectieve verontwaardiging van mensen en partijen die zich erin mengen."
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Gerald Alders maakt het seizoen af bij Telstar. De 20-jarige vleugelverdediger komt op huurbasis over van Ajax, waar hij nog ruim twee jaar onder contract staat.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Rome-Jayden Owusu-Oduro verdedigt het doel van AZ in het thuisduel met FC Twente in de kwartfinale van de KNVB-beker. De keeper krijgt weer de voorkeur boven Jeroen Zoet.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-directeur Dennis te Kloese wordt de afgelopen dagen "veelvuldig telefonisch lastiggevallen en bedreigd", meldt de politie. Die doet onderzoek naar de dreigementen en naar het online verspreiden van het mobiele telefoonnummer van de clubdirecteur.
3 uur geledenHAMBURG (ANP) - De Franse voetballer Jean-Luc Dompé (30) is door zijn club HSV bestraft vanwege rijden onder invloed. Dompé heeft een recordboete gekregen die volgens de club zes cijfers telt. Eerder werd hij al voor onbepaalde tijd geschorst door de nummer 13 van de Bundesliga.
6 uur geleden