Manchester City wint na ruim twee maanden weer een uitwedstrijd
LEICESTER (ANP) - Manchester City heeft voor het eerst in ruim twee maanden weer een uitwedstrijd gewonnen. De Engelse topclub was te sterk voor Leicester City van trainer Ruud van Nistelrooij: 0-2. Leicester City heeft de laatste vier competitieduels verloren en blijft op de achttiende plaats staan.
Savinho zette Manchester City halverwege de eerste helft op voorsprong. Leicester-doelman Jakub Stolarczyk verwerkte een afstandsschot van Phil Foden niet goed, waarna Savinho uit de rebound kon profiteren. Het betekende pas het eerste Premier League-doelpunt van de Braziliaan, die vorig seizoen nog voor Girona uitkwam.
Een kwartier voor tijd gaf Savinho de assist bij de tweede treffer door de bal vanaf links op het hoofd te leggen van Erling Haaland (0-2). Haaland maakte in zijn laatste acht competitieduels twee doelpunten.
Oranje-international Nathan Aké had een basisplaats bij Manchester City en werd in de 70e minuut gewisseld. Manchester City staat voorlopig vijfde.
"Opluchting, dat is het woord om uit te drukken hoe we ons allemaal voelen", aldus Pep Guardiola na zijn vijfhonderdste duel als trainer van Manchester City. "We hadden het nodig. Allemaal. Het was niet de perfecte wedstrijd, maar hopelijk zorgen overwinningen ervoor dat we een beter gevoel krijgen en weer beter gaan voetballen. In de positie waar wij ons nu bevinden, zijn resultaten het belangrijkste."
Meer uit Voetbal
SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.
4 minuten geledenMADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.
2 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.
3 uur geledenVANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.
8 uur geledenSITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.
12 uur geleden