Manchester City wint na ruim twee maanden weer een uitwedstrijd
LEICESTER (ANP) - Manchester City heeft voor het eerst in ruim twee maanden weer een uitwedstrijd gewonnen. De Engelse topclub was te sterk voor Leicester City van trainer Ruud van Nistelrooij: 0-2. Leicester City heeft de laatste vier competitieduels verloren en blijft op de achttiende plaats staan.
Savinho zette Manchester City halverwege de eerste helft op voorsprong. Leicester-doelman Jakub Stolarczyk verwerkte een afstandsschot van Phil Foden niet goed, waarna Savinho uit de rebound kon profiteren. Het betekende pas het eerste Premier League-doelpunt van de Braziliaan, die vorig seizoen nog voor Girona uitkwam.
Een kwartier voor tijd gaf Savinho de assist bij de tweede treffer door de bal vanaf links op het hoofd te leggen van Erling Haaland (0-2). Haaland maakte in zijn laatste acht competitieduels twee doelpunten.
Oranje-international Nathan Aké had een basisplaats bij Manchester City en werd in de 70e minuut gewisseld. Manchester City staat voorlopig vijfde.
"Opluchting, dat is het woord om uit te drukken hoe we ons allemaal voelen", aldus Pep Guardiola na zijn vijfhonderdste duel als trainer van Manchester City. "We hadden het nodig. Allemaal. Het was niet de perfecte wedstrijd, maar hopelijk zorgen overwinningen ervoor dat we een beter gevoel krijgen en weer beter gaan voetballen. In de positie waar wij ons nu bevinden, zijn resultaten het belangrijkste."
Meer uit Voetbal
BRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
1 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
5 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
19 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
19 uur geledenCAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.
19 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
23 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
1 dag geleden