Manchester City wint na ruim twee maanden weer een uitwedstrijd
LEICESTER (ANP) - Manchester City heeft voor het eerst in ruim twee maanden weer een uitwedstrijd gewonnen. De Engelse topclub was te sterk voor Leicester City van trainer Ruud van Nistelrooij: 0-2. Leicester City heeft de laatste vier competitieduels verloren en blijft op de achttiende plaats staan.
Savinho zette Manchester City halverwege de eerste helft op voorsprong. Leicester-doelman Jakub Stolarczyk verwerkte een afstandsschot van Phil Foden niet goed, waarna Savinho uit de rebound kon profiteren. Het betekende pas het eerste Premier League-doelpunt van de Braziliaan, die vorig seizoen nog voor Girona uitkwam.
Een kwartier voor tijd gaf Savinho de assist bij de tweede treffer door de bal vanaf links op het hoofd te leggen van Erling Haaland (0-2). Haaland maakte in zijn laatste acht competitieduels twee doelpunten.
Oranje-international Nathan Aké had een basisplaats bij Manchester City en werd in de 70e minuut gewisseld. Manchester City staat voorlopig vijfde.
"Opluchting, dat is het woord om uit te drukken hoe we ons allemaal voelen", aldus Pep Guardiola na zijn vijfhonderdste duel als trainer van Manchester City. "We hadden het nodig. Allemaal. Het was niet de perfecte wedstrijd, maar hopelijk zorgen overwinningen ervoor dat we een beter gevoel krijgen en weer beter gaan voetballen. In de positie waar wij ons nu bevinden, zijn resultaten het belangrijkste."
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
4 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
4 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
7 uur geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
7 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
8 uur geleden