Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Manchester City wint in doelpuntenfestival van Real Madrid, 4-3

Manchester City wint in doelpuntenfestival van Real Madrid, 4-3

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft in de eerste wedstrijd van de halve finale van de Champions League Real Madrid verslagen. In een wedstrijd van niveau met vele kansen en een hoog tempo werd het 4-3 voor de thuisclub uit Engeland, die daarmee een klein voorschot nam op de tweede opeenvolgende finale van het belangrijkste Europese toernooi. Volgende week volgt de tweede ontmoeting in Spanje.

Na iets meer dan 10 minuten leidde Manchester City al met 2-0. Kevin De Bruyne opende het feest. De Belgische spelmaker kopte de bal al in de tweede minuut achter zijn landgenoot Thibaut Courtois in het Spaanse doel, na een voorzet van Riyad Mahrez.

De Bruyne gaf vervolgens de assist voor de 2-0. Hij bereikte met een bekeken pass Gabriel Jesus, die met een beetje geluk David Alaba uitspeelde en beheerst afrondde.

Karim Benzema

Zoals wel vaker dit seizoen op het internationale vlak kwam Real Madrid terug. En opnieuw was Karim Benzema daarvoor verantwoordelijk. De Franse superspits tikte in na een voorzet van Ferland Mendy. Niet voor het eerst greep de verdediging van City zonder overtuiging in. Het was de tweede mogelijkheid voor Real. Even eerder had Alaba maar net naast gekopt.

Tussen de bedrijven door hadden Mahrez en Phil Foden bij uitvallen aardige mogelijkheden voor de thuisclub verprutst.

Oppermachtig

Bij het begin van de tweede helft was City opnieuw oppermachtig. Bij een van de eerste aanvallen schoot Mahrez op de paal. In de 53e minuut kopte Foden de 3-1 binnen, na een voorzet van Fernandinho. Maar opnieuw antwoordde Real Madrid adequaat. Amper 2 minuten later was het alweer 3-2 in een wedstrijd die alle kanten opvloog, nadat Vinícius Júnior een lange rush bekroonde met een doelpunt.

Wederom herstelde Manchester City de marge van twee doelpunten. Bernardo Silva knalde hard en hoog raak, nadat scheidsrechter István Kovács even eerder bij een overtreding op Oleksandr Zintsjenko tot verrassing van de Spanjaarden de voordeelregel toepaste. Benzema scoorde vervolgens aan de andere kant uit een wegens hands toegekende strafschop, geheel passend in de sfeer van het duel met een welhaast onnavolgbare 'stift'.

Op de bank

Nathan Aké, niet helemaal fit, bleef op de bank bij Manchester City.

De tweede halve finale gaat woensdag tussen Liverpool en Villarreal.

Meer uit Voetbal

Coach Slegers met Arsenal naar halve finales Champions League

LONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.

13 uur geleden
Aanvaller Isak sluit aan bij training Liverpool na kuitbeenbreuk

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot kan donderdag spits Alexander Isak weer verwelkomen op het trainingsveld. De Zweedse international sluit voor de eerste keer aan bij de groepstraining na een kuitbeenbreuk. De dure zomeraankoop liep de blessure in december op bij een tackle van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven.

17 uur geleden
KNVB: clubs en spelers verantwoordelijk bij paspoortenkwestie

ZEIST (ANP) - De KNVB begrijpt dat er bij clubs in het betaald voetbal zorgen bestaan over spelers die mogelijk niet meer over de Nederlandse nationaliteit beschikken omdat ze voor een ander land hebben gekozen, maar wijst naar de bestuurders en de voetballers. "Wij begrijpen dat dit impact heeft op clubs en spelers", zegt een woordvoerder van de voetbalbond in antwoord op vragen van het ANP. "Spelers zijn zelf verantwoordelijk om een wijziging in hun nationaliteit te melden bij de bevoegde instanties, en clubs zijn verantwoordelijk om spelers op te stellen waarvan zij hebben vastgesteld dat zij speelgerechtigd zijn."

17 uur geleden
Duel FC Den Bosch uitgesteld door voedselvergiftiging selectie

DEN BOSCH (ANP) - De selectie van FC Den Bosch is getroffen door een voedselvergiftiging. De Brabanders hebben te weinig spelers die fit genoeg zijn om te kunnen voetballen. Om die reden is het duel in de eerste divisie van komende vrijdag tegen Jong FC Utrecht uitgesteld. De KNVB heeft al een nieuwe datum vastgesteld; de wedstrijd wordt ingehaald op maandag 20 april.

17 uur geleden
Chelsea lijdt grootste verlies ooit in Engels voetbal

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft vorig seizoen een verlies geleden van 262,4 miljoen Engelse pond, omgerekend 300 miljoen euro; een record in de geschiedenis van het Engelse profvoetbal. Nooit eerder rapporteerde een club een dergelijk groot verlies. Het bedrag overtrof de 194,9 miljoen pond (223 miljoen euro) die Manchester City in het seizoen 2010/11 als verlies noteerde.

20 uur geleden
Italiaanse sportminister wil ontslag bondsvoorzitter om gemist WK

DEN HAAG (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse sportminister Andrea Abodi vindt dat de voorzitter van de nationale voetbalbond (FIGC) moet aftreden. Dat zei Abodi woensdag, nadat de nationale ploeg zich voor de derde keer op rij niet heeft gekwalificeerd voor het WK voetbal. Na strafschoppen verloren de Italianen dinsdag de finale van de play-off van Bosnië en Herzegovina.

21 uur geleden
Surinaams international Vente niet in actie voor sc Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.

21 uur geleden