Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Manchester City wint in doelpuntenfestival van Real Madrid, 4-3

Manchester City wint in doelpuntenfestival van Real Madrid, 4-3

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft in de eerste wedstrijd van de halve finale van de Champions League Real Madrid verslagen. In een wedstrijd van niveau met vele kansen en een hoog tempo werd het 4-3 voor de thuisclub uit Engeland, die daarmee een klein voorschot nam op de tweede opeenvolgende finale van het belangrijkste Europese toernooi. Volgende week volgt de tweede ontmoeting in Spanje.

Na iets meer dan 10 minuten leidde Manchester City al met 2-0. Kevin De Bruyne opende het feest. De Belgische spelmaker kopte de bal al in de tweede minuut achter zijn landgenoot Thibaut Courtois in het Spaanse doel, na een voorzet van Riyad Mahrez.

De Bruyne gaf vervolgens de assist voor de 2-0. Hij bereikte met een bekeken pass Gabriel Jesus, die met een beetje geluk David Alaba uitspeelde en beheerst afrondde.

Karim Benzema

Zoals wel vaker dit seizoen op het internationale vlak kwam Real Madrid terug. En opnieuw was Karim Benzema daarvoor verantwoordelijk. De Franse superspits tikte in na een voorzet van Ferland Mendy. Niet voor het eerst greep de verdediging van City zonder overtuiging in. Het was de tweede mogelijkheid voor Real. Even eerder had Alaba maar net naast gekopt.

Tussen de bedrijven door hadden Mahrez en Phil Foden bij uitvallen aardige mogelijkheden voor de thuisclub verprutst.

Oppermachtig

Bij het begin van de tweede helft was City opnieuw oppermachtig. Bij een van de eerste aanvallen schoot Mahrez op de paal. In de 53e minuut kopte Foden de 3-1 binnen, na een voorzet van Fernandinho. Maar opnieuw antwoordde Real Madrid adequaat. Amper 2 minuten later was het alweer 3-2 in een wedstrijd die alle kanten opvloog, nadat Vinícius Júnior een lange rush bekroonde met een doelpunt.

Wederom herstelde Manchester City de marge van twee doelpunten. Bernardo Silva knalde hard en hoog raak, nadat scheidsrechter István Kovács even eerder bij een overtreding op Oleksandr Zintsjenko tot verrassing van de Spanjaarden de voordeelregel toepaste. Benzema scoorde vervolgens aan de andere kant uit een wegens hands toegekende strafschop, geheel passend in de sfeer van het duel met een welhaast onnavolgbare 'stift'.

Op de bank

Nathan Aké, niet helemaal fit, bleef op de bank bij Manchester City.

De tweede halve finale gaat woensdag tussen Liverpool en Villarreal.

Meer uit Voetbal

Kampioen ADO lijdt bij FC Dordrecht zevende nederlaag dit seizoen

DORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.

41 minuten geleden
Nassoh redt in blessuretijd punt voor NAC bij Fortuna

SITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.

43 minuten geleden
Feyenoord begint met Valente, Moder en Hadj Moussa tegen NEC

NIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.

1 uur geleden
Duitse keeper Neuer sluit terugkeer als international voor WK uit

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert niet terug als international. Dat heeft de onlangs 40-jarige doelman van Bayern München gezegd in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Real Madrid in de kwartfinale van de Champions League.

3 uur geleden
Union Berlin ontslaat trainer en stelt als eerste een vrouw aan

BERLIJN (ANP/DPA) - Union Berlin heeft trainer Steffen Baumgart ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 bij hekkensluiter Heidenheim. Marie-Louise Eta is bij de nummer 11 van de Bundesliga aangesteld als tijdelijke opvolger.

5 uur geleden
Topscorer Godts denkt niet aan vertrek bij Ajax

ALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."

14 uur geleden
Berghuis en Godts bezorgen Ajax eenvoudige zege in Almelo

ALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.

16 uur geleden