Manchester City wint in doelpuntenfestival van Real Madrid, 4-3
MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft in de eerste wedstrijd van de halve finale van de Champions League Real Madrid verslagen. In een wedstrijd van niveau met vele kansen en een hoog tempo werd het 4-3 voor de thuisclub uit Engeland, die daarmee een klein voorschot nam op de tweede opeenvolgende finale van het belangrijkste Europese toernooi. Volgende week volgt de tweede ontmoeting in Spanje.
Na iets meer dan 10 minuten leidde Manchester City al met 2-0. Kevin De Bruyne opende het feest. De Belgische spelmaker kopte de bal al in de tweede minuut achter zijn landgenoot Thibaut Courtois in het Spaanse doel, na een voorzet van Riyad Mahrez.
De Bruyne gaf vervolgens de assist voor de 2-0. Hij bereikte met een bekeken pass Gabriel Jesus, die met een beetje geluk David Alaba uitspeelde en beheerst afrondde.
Karim Benzema
Zoals wel vaker dit seizoen op het internationale vlak kwam Real Madrid terug. En opnieuw was Karim Benzema daarvoor verantwoordelijk. De Franse superspits tikte in na een voorzet van Ferland Mendy. Niet voor het eerst greep de verdediging van City zonder overtuiging in. Het was de tweede mogelijkheid voor Real. Even eerder had Alaba maar net naast gekopt.
Tussen de bedrijven door hadden Mahrez en Phil Foden bij uitvallen aardige mogelijkheden voor de thuisclub verprutst.
Oppermachtig
Bij het begin van de tweede helft was City opnieuw oppermachtig. Bij een van de eerste aanvallen schoot Mahrez op de paal. In de 53e minuut kopte Foden de 3-1 binnen, na een voorzet van Fernandinho. Maar opnieuw antwoordde Real Madrid adequaat. Amper 2 minuten later was het alweer 3-2 in een wedstrijd die alle kanten opvloog, nadat Vinícius Júnior een lange rush bekroonde met een doelpunt.
Wederom herstelde Manchester City de marge van twee doelpunten. Bernardo Silva knalde hard en hoog raak, nadat scheidsrechter István Kovács even eerder bij een overtreding op Oleksandr Zintsjenko tot verrassing van de Spanjaarden de voordeelregel toepaste. Benzema scoorde vervolgens aan de andere kant uit een wegens hands toegekende strafschop, geheel passend in de sfeer van het duel met een welhaast onnavolgbare 'stift'.
Op de bank
Nathan Aké, niet helemaal fit, bleef op de bank bij Manchester City.
De tweede halve finale gaat woensdag tussen Liverpool en Villarreal.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.
3 uur geledenMONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
1 dag geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
1 dag geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
1 dag geleden