Manchester City wint in doelpuntenfestival van Real Madrid, 4-3
MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft in de eerste wedstrijd van de halve finale van de Champions League Real Madrid verslagen. In een wedstrijd van niveau met vele kansen en een hoog tempo werd het 4-3 voor de thuisclub uit Engeland, die daarmee een klein voorschot nam op de tweede opeenvolgende finale van het belangrijkste Europese toernooi. Volgende week volgt de tweede ontmoeting in Spanje.
Na iets meer dan 10 minuten leidde Manchester City al met 2-0. Kevin De Bruyne opende het feest. De Belgische spelmaker kopte de bal al in de tweede minuut achter zijn landgenoot Thibaut Courtois in het Spaanse doel, na een voorzet van Riyad Mahrez.
De Bruyne gaf vervolgens de assist voor de 2-0. Hij bereikte met een bekeken pass Gabriel Jesus, die met een beetje geluk David Alaba uitspeelde en beheerst afrondde.
Karim Benzema
Zoals wel vaker dit seizoen op het internationale vlak kwam Real Madrid terug. En opnieuw was Karim Benzema daarvoor verantwoordelijk. De Franse superspits tikte in na een voorzet van Ferland Mendy. Niet voor het eerst greep de verdediging van City zonder overtuiging in. Het was de tweede mogelijkheid voor Real. Even eerder had Alaba maar net naast gekopt.
Tussen de bedrijven door hadden Mahrez en Phil Foden bij uitvallen aardige mogelijkheden voor de thuisclub verprutst.
Oppermachtig
Bij het begin van de tweede helft was City opnieuw oppermachtig. Bij een van de eerste aanvallen schoot Mahrez op de paal. In de 53e minuut kopte Foden de 3-1 binnen, na een voorzet van Fernandinho. Maar opnieuw antwoordde Real Madrid adequaat. Amper 2 minuten later was het alweer 3-2 in een wedstrijd die alle kanten opvloog, nadat Vinícius Júnior een lange rush bekroonde met een doelpunt.
Wederom herstelde Manchester City de marge van twee doelpunten. Bernardo Silva knalde hard en hoog raak, nadat scheidsrechter István Kovács even eerder bij een overtreding op Oleksandr Zintsjenko tot verrassing van de Spanjaarden de voordeelregel toepaste. Benzema scoorde vervolgens aan de andere kant uit een wegens hands toegekende strafschop, geheel passend in de sfeer van het duel met een welhaast onnavolgbare 'stift'.
Op de bank
Nathan Aké, niet helemaal fit, bleef op de bank bij Manchester City.
De tweede halve finale gaat woensdag tussen Liverpool en Villarreal.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
9 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
9 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
10 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
10 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
12 uur geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
13 uur geleden