Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Manchester City wint in doelpuntenfestival van Real Madrid, 4-3

Manchester City wint in doelpuntenfestival van Real Madrid, 4-3

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft in de eerste wedstrijd van de halve finale van de Champions League Real Madrid verslagen. In een wedstrijd van niveau met vele kansen en een hoog tempo werd het 4-3 voor de thuisclub uit Engeland, die daarmee een klein voorschot nam op de tweede opeenvolgende finale van het belangrijkste Europese toernooi. Volgende week volgt de tweede ontmoeting in Spanje.

Na iets meer dan 10 minuten leidde Manchester City al met 2-0. Kevin De Bruyne opende het feest. De Belgische spelmaker kopte de bal al in de tweede minuut achter zijn landgenoot Thibaut Courtois in het Spaanse doel, na een voorzet van Riyad Mahrez.

De Bruyne gaf vervolgens de assist voor de 2-0. Hij bereikte met een bekeken pass Gabriel Jesus, die met een beetje geluk David Alaba uitspeelde en beheerst afrondde.

Karim Benzema

Zoals wel vaker dit seizoen op het internationale vlak kwam Real Madrid terug. En opnieuw was Karim Benzema daarvoor verantwoordelijk. De Franse superspits tikte in na een voorzet van Ferland Mendy. Niet voor het eerst greep de verdediging van City zonder overtuiging in. Het was de tweede mogelijkheid voor Real. Even eerder had Alaba maar net naast gekopt.

Tussen de bedrijven door hadden Mahrez en Phil Foden bij uitvallen aardige mogelijkheden voor de thuisclub verprutst.

Oppermachtig

Bij het begin van de tweede helft was City opnieuw oppermachtig. Bij een van de eerste aanvallen schoot Mahrez op de paal. In de 53e minuut kopte Foden de 3-1 binnen, na een voorzet van Fernandinho. Maar opnieuw antwoordde Real Madrid adequaat. Amper 2 minuten later was het alweer 3-2 in een wedstrijd die alle kanten opvloog, nadat Vinícius Júnior een lange rush bekroonde met een doelpunt.

Wederom herstelde Manchester City de marge van twee doelpunten. Bernardo Silva knalde hard en hoog raak, nadat scheidsrechter István Kovács even eerder bij een overtreding op Oleksandr Zintsjenko tot verrassing van de Spanjaarden de voordeelregel toepaste. Benzema scoorde vervolgens aan de andere kant uit een wegens hands toegekende strafschop, geheel passend in de sfeer van het duel met een welhaast onnavolgbare 'stift'.

Op de bank

Nathan Aké, niet helemaal fit, bleef op de bank bij Manchester City.

De tweede halve finale gaat woensdag tussen Liverpool en Villarreal.

Meer uit Voetbal

Real Madrid blijft thuis steken op gelijkspel tegen Girona

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.

1 uur geleden
Malen leidt AS Roma met drie treffers naar zege op Pisa

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.

1 uur geleden
Mexico: FIFA wijst verzoek Iran tot verplaatsing WK-duels af

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.

2 uur geleden
FC Twente nadert Feyenoord en NEC door zege op FC Volendam

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.

2 uur geleden
ADO Den Haag kampioen in eerste divisie na puntenverlies Cambuur

DEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.

2 uur geleden
PEC verwacht snel eerste misdragende fans te kunnen identificeren

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.

6 uur geleden
Bayern München komende weken zonder talent Karl

MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.

10 uur geleden