Manchester City wint Europese Super Cup na strafschoppen
PIRAEUS (ANP) - Manchester City heeft de Europese Super Cup gewonnen. De winnaar van de Champions League nam na een gelijke stand na reguliere speeltijd (1-1) de strafschoppen beter dan Sevilla, dat de laatste editie van de Europa League met een zege afsloot.
De spelers van City benutten alle vijf de strafschoppen. Nemanja Gudelj miste als enige namens Sevilla. De oud-speler van Ajax, AZ en NAC Breda schoot op de lat. Youssef En-Nesyri kopte Sevilla op voorsprong in het stadion van het Griekse Olympiakos in Piraeus. Cole Palmer maakte in de 63e minuut gelijk.
Manchester City trapte af met de aanwinsten Josko Gvardiol en Mateo Kovacic, die voor 120 miljoen euro zijn overgekomen van RB Leipzig en Chelsea. Trainer Pep Guardiola kon geen beroep doen op de geblesseerde Kevin De Bruyne en Bernardo Silva.
Aké
Nathan Aké had ook een basisplaats bij de kampioen van Engeland. De verdediger, sinds deze zomer in het bezit van een verbeterd contract, kopte in de 8e minuut bijna raak. Aké werd in 25e minuut wel geklopt door En-Nesyri. De Marokkaanse spits sprong veel hoger dan de verdediger van Oranje en Gvardiol en kopte Sevilla op voorsprong (0-1). Na rust maakte Palmer gelijk, op aangeven van Rodri. De 21-jarige middenvelder, afkomstig uit de opleiding van City, had verrassend een basisplaats van trainer Guardiola gekregen.
City miste creativiteit op het middenveld, zonder de geblesseerde De Bruyne en Silva en de naar FC Barcelona vertrokken İlkay Gündoğan. De gevreesde spits Erling Haaland werd nauwelijks in stelling gebracht. En-Nesyri verzuimde de voorsprong van Sevilla in de openingsfase van de tweede helft te verdubbelen. Hij werd fraai vrijgespeeld door Lucas Ocampos, de Argentijn die halverwege het vorige seizoen bij Ajax mocht vertrekken.
Meer uit Voetbal
STUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.
2 uur geledenSOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.
5 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
7 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.
9 uur geleden