Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Manchester City wint Europese Super Cup na strafschoppen

Manchester City wint Europese Super Cup na strafschoppen

PIRAEUS (ANP) - Manchester City heeft de Europese Super Cup gewonnen. De winnaar van de Champions League nam na een gelijke stand na reguliere speeltijd (1-1) de strafschoppen beter dan Sevilla, dat de laatste editie van de Europa League met een zege afsloot.

De spelers van City benutten alle vijf de strafschoppen. Nemanja Gudelj miste als enige namens Sevilla. De oud-speler van Ajax, AZ en NAC Breda schoot op de lat. Youssef En-Nesyri kopte Sevilla op voorsprong in het stadion van het Griekse Olympiakos in Piraeus. Cole Palmer maakte in de 63e minuut gelijk.

Manchester City trapte af met de aanwinsten Josko Gvardiol en Mateo Kovacic, die voor 120 miljoen euro zijn overgekomen van RB Leipzig en Chelsea. Trainer Pep Guardiola kon geen beroep doen op de geblesseerde Kevin De Bruyne en Bernardo Silva.

Aké

Nathan Aké had ook een basisplaats bij de kampioen van Engeland. De verdediger, sinds deze zomer in het bezit van een verbeterd contract, kopte in de 8e minuut bijna raak. Aké werd in 25e minuut wel geklopt door En-Nesyri. De Marokkaanse spits sprong veel hoger dan de verdediger van Oranje en Gvardiol en kopte Sevilla op voorsprong (0-1). Na rust maakte Palmer gelijk, op aangeven van Rodri. De 21-jarige middenvelder, afkomstig uit de opleiding van City, had verrassend een basisplaats van trainer Guardiola gekregen.

City miste creativiteit op het middenveld, zonder de geblesseerde De Bruyne en Silva en de naar FC Barcelona vertrokken İlkay Gündoğan. De gevreesde spits Erling Haaland werd nauwelijks in stelling gebracht. En-Nesyri verzuimde de voorsprong van Sevilla in de openingsfase van de tweede helft te verdubbelen. Hij werd fraai vrijgespeeld door Lucas Ocampos, de Argentijn die halverwege het vorige seizoen bij Ajax mocht vertrekken.

Meer uit Voetbal

Feyenoorder Carranza naar Mexicaanse club Necaxa

ROTTERDAM (ANP) - Julián Carranza vertrekt bij Feyenoord. De Argentijnse spits heeft een akkoord bereikt met Necaxa. Dat melden Feyenoord en de Mexicaanse club.

56 minuten geleden
Espanyol buigt in slotfase voor koploper Barcelona

CORNELLÀ DE LLOBREGAT (ANP) - FC Barcelona heeft een zwaarbevochten uitzege op Espanyol geboekt. Dani Olmo en Robert Lewandowski maakten in de slotfase de doelpunten in Cornellà de Llobregat (0-2).

11 uur geleden
Rice met twee doelpunten belangrijk voor Arsenal in Bournemouth

BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal heeft de uitwedstrijd tegen Bournemouth gewonnen (2-3). Declan Rice scoorde twee keer voor de ploeg van trainer Mikel Arteta, die de koppositie in de Premier League verstevigde.

14 uur geleden
Juventus speelt met invaller Koopmeiners gelijk tegen Lecce

TURIJN (ANP) - Juventus is slecht aan de tweede helft van het seizoen begonnen. De ploeg uit Turijn bleef in het thuisduel met Lecce steken op een gelijkspel (1-1).

14 uur geleden
Gueye helpt Senegal met twee treffers naar kwartfinale Afrika Cup

TANGER (ANP) - Pape Gueye heeft Senegal naar de kwartfinale van de Afrika Cup in Marokko geholpen. De middenvelder van Villarreal had met twee doelpunten een groot aandeel in de zege op Soedan (3-1).

15 uur geleden
Wolverhampton viert eerste competitiezege van het seizoen

WOLVERHAMPTON (ANP) - Wolverhampton Wanderers is het nieuwe jaar begonnen met de eerste competitiezege van het seizoen. De hekkensluiter van de Premier League rekende voor eigen publiek af met West Ham United (3-0).

16 uur geleden
Bulgarije rouwt om overleden coach van de twintigste eeuw Penev

SOFIA (ANP/RTR) - Dimitar Penev is op 80-jarige leeftijd overleden. De voormalige bondscoach van Bulgarije leidde zijn landenploeg in 1994 naar de halve finales van het WK.

16 uur geleden