Manchester City wint Europese Super Cup na strafschoppen
PIRAEUS (ANP) - Manchester City heeft de Europese Super Cup gewonnen. De winnaar van de Champions League nam na een gelijke stand na reguliere speeltijd (1-1) de strafschoppen beter dan Sevilla, dat de laatste editie van de Europa League met een zege afsloot.
De spelers van City benutten alle vijf de strafschoppen. Nemanja Gudelj miste als enige namens Sevilla. De oud-speler van Ajax, AZ en NAC Breda schoot op de lat. Youssef En-Nesyri kopte Sevilla op voorsprong in het stadion van het Griekse Olympiakos in Piraeus. Cole Palmer maakte in de 63e minuut gelijk.
Manchester City trapte af met de aanwinsten Josko Gvardiol en Mateo Kovacic, die voor 120 miljoen euro zijn overgekomen van RB Leipzig en Chelsea. Trainer Pep Guardiola kon geen beroep doen op de geblesseerde Kevin De Bruyne en Bernardo Silva.
Aké
Nathan Aké had ook een basisplaats bij de kampioen van Engeland. De verdediger, sinds deze zomer in het bezit van een verbeterd contract, kopte in de 8e minuut bijna raak. Aké werd in 25e minuut wel geklopt door En-Nesyri. De Marokkaanse spits sprong veel hoger dan de verdediger van Oranje en Gvardiol en kopte Sevilla op voorsprong (0-1). Na rust maakte Palmer gelijk, op aangeven van Rodri. De 21-jarige middenvelder, afkomstig uit de opleiding van City, had verrassend een basisplaats van trainer Guardiola gekregen.
City miste creativiteit op het middenveld, zonder de geblesseerde De Bruyne en Silva en de naar FC Barcelona vertrokken İlkay Gündoğan. De gevreesde spits Erling Haaland werd nauwelijks in stelling gebracht. En-Nesyri verzuimde de voorsprong van Sevilla in de openingsfase van de tweede helft te verdubbelen. Hij werd fraai vrijgespeeld door Lucas Ocampos, de Argentijn die halverwege het vorige seizoen bij Ajax mocht vertrekken.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan in de komende drie wedstrijden in de Champions League niet beschikken over aanvaller Luis Díaz. De Europese voetbalbond UEFA heeft de Colombiaan voor drie duels geschorst na zijn rode kaart in de wedstrijd tegen Paris Saint-Germain. Díaz kreeg die voor een overtreding op Achraf Hakimi.
5 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong keert terug in de selectie van FC Porto. De spits is hersteld van een knieblessure en krijgt zaterdag van trainer Francesco Farioli speeltijd in een bekerduel met Sintrense.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - Zinho Vanheusden heeft zijn loopbaan beëindigd. De Belgische verdediger, in het verleden ook actief voor AZ, liep bij het Spaanse Marbella voor de derde keer een zware knieblessure op. "Met verdriet, maar vooral met trots kijk ik terug", schrijft hij op Instagram.
10 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de halve finale van de Davis Cup tegen België. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Raphaël Collignon, die dertig plaatsen lager staat op de mondiale tennisladder: 6-3 6-4.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Ronald Ruijtenberg, André van Ginkel, Arthur Leenders, Wolf Nathan en Robert Kramer vormen het nieuwe bestuur van de zogenoemde Sterkhouders, die al een kwart van de aandelen van Vitesse bezitten. De vijf regionale ondernemers willen de club uit Arnhem overnemen.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Gabriel Magalhaes kan de komende weken niet voor Arsenal uitkomen. De centrale verdediger heeft een dijbeenblessure opgelopen bij de nationale ploeg van Brazilië en is voorlopig uitgeschakeld.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read en Cyle Larin kunnen voorlopig niet voor Feyenoord voetballen. De verdediger en aanvaller hebben blessures en staan meerdere weken aan de kant, meldde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
13 uur geleden