Manchester City wint Europese Super Cup na strafschoppen
PIRAEUS (ANP) - Manchester City heeft de Europese Super Cup gewonnen. De winnaar van de Champions League nam na een gelijke stand na reguliere speeltijd (1-1) de strafschoppen beter dan Sevilla, dat de laatste editie van de Europa League met een zege afsloot.
De spelers van City benutten alle vijf de strafschoppen. Nemanja Gudelj miste als enige namens Sevilla. De oud-speler van Ajax, AZ en NAC Breda schoot op de lat. Youssef En-Nesyri kopte Sevilla op voorsprong in het stadion van het Griekse Olympiakos in Piraeus. Cole Palmer maakte in de 63e minuut gelijk.
Manchester City trapte af met de aanwinsten Josko Gvardiol en Mateo Kovacic, die voor 120 miljoen euro zijn overgekomen van RB Leipzig en Chelsea. Trainer Pep Guardiola kon geen beroep doen op de geblesseerde Kevin De Bruyne en Bernardo Silva.
Aké
Nathan Aké had ook een basisplaats bij de kampioen van Engeland. De verdediger, sinds deze zomer in het bezit van een verbeterd contract, kopte in de 8e minuut bijna raak. Aké werd in 25e minuut wel geklopt door En-Nesyri. De Marokkaanse spits sprong veel hoger dan de verdediger van Oranje en Gvardiol en kopte Sevilla op voorsprong (0-1). Na rust maakte Palmer gelijk, op aangeven van Rodri. De 21-jarige middenvelder, afkomstig uit de opleiding van City, had verrassend een basisplaats van trainer Guardiola gekregen.
City miste creativiteit op het middenveld, zonder de geblesseerde De Bruyne en Silva en de naar FC Barcelona vertrokken İlkay Gündoğan. De gevreesde spits Erling Haaland werd nauwelijks in stelling gebracht. En-Nesyri verzuimde de voorsprong van Sevilla in de openingsfase van de tweede helft te verdubbelen. Hij werd fraai vrijgespeeld door Lucas Ocampos, de Argentijn die halverwege het vorige seizoen bij Ajax mocht vertrekken.
Meer uit Voetbal
BILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
1 uur geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is het met Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) op hoofdlijnen eens geworden over de voorwaarden waaronder de club een belang van 95 procent krijgt in De Kuip. Hierdoor komt het stadion in handen van de Rotterdamse voetbalclub.
4 uur geledenBERGAMO (ANP) - Marten de Roon heeft met Atalanta de kwartfinales van het Italiaanse bekertoernooi bereikt. De 34-jarige middenvelder maakte in de met 4-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Genoa het tweede doelpunt. De Roon schoot in de 54e minuut van afstand fraai raak.
5 uur geledenNYON (ANP/DPA) - Duitsland organiseert in 2029 het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. Dat heeft de UEFA bekendgemaakt. Duitsland kreeg de voorkeur boven Polen en de gezamenlijke kandidatuur van Zweden en Denemarken.
5 uur geledenMAINZ (ANP) - Voetbalclub FSV Mainz 05 heeft de Deense trainer Bo Henriksen ontslagen. De Duitse club is de hekkensluiter in de Bundesliga en zegt op sportieve gronden aan een nieuwe start toe te zijn.
5 uur geleden