Manchester City wint Europese Super Cup na strafschoppen
PIRAEUS (ANP) - Manchester City heeft de Europese Super Cup gewonnen. De winnaar van de Champions League nam na een gelijke stand na reguliere speeltijd (1-1) de strafschoppen beter dan Sevilla, dat de laatste editie van de Europa League met een zege afsloot.
De spelers van City benutten alle vijf de strafschoppen. Nemanja Gudelj miste als enige namens Sevilla. De oud-speler van Ajax, AZ en NAC Breda schoot op de lat. Youssef En-Nesyri kopte Sevilla op voorsprong in het stadion van het Griekse Olympiakos in Piraeus. Cole Palmer maakte in de 63e minuut gelijk.
Manchester City trapte af met de aanwinsten Josko Gvardiol en Mateo Kovacic, die voor 120 miljoen euro zijn overgekomen van RB Leipzig en Chelsea. Trainer Pep Guardiola kon geen beroep doen op de geblesseerde Kevin De Bruyne en Bernardo Silva.
Aké
Nathan Aké had ook een basisplaats bij de kampioen van Engeland. De verdediger, sinds deze zomer in het bezit van een verbeterd contract, kopte in de 8e minuut bijna raak. Aké werd in 25e minuut wel geklopt door En-Nesyri. De Marokkaanse spits sprong veel hoger dan de verdediger van Oranje en Gvardiol en kopte Sevilla op voorsprong (0-1). Na rust maakte Palmer gelijk, op aangeven van Rodri. De 21-jarige middenvelder, afkomstig uit de opleiding van City, had verrassend een basisplaats van trainer Guardiola gekregen.
City miste creativiteit op het middenveld, zonder de geblesseerde De Bruyne en Silva en de naar FC Barcelona vertrokken İlkay Gündoğan. De gevreesde spits Erling Haaland werd nauwelijks in stelling gebracht. En-Nesyri verzuimde de voorsprong van Sevilla in de openingsfase van de tweede helft te verdubbelen. Hij werd fraai vrijgespeeld door Lucas Ocampos, de Argentijn die halverwege het vorige seizoen bij Ajax mocht vertrekken.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
3 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
4 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
8 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
8 uur geleden