Manchester City wint en ManUnited verliest in Premier League
MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft zich in de aanloop naar de derde speelronde in de Champions League niet laten verrassen in de Engelse competitie. De titelverdediger won op eigen veld met 2-0 van het laag geklasseerde Burnley. Bernardo Silva en Kevin De Bruyne kwamen voor de thuisclub tot scoren. Verdediger Nathan Aké speelde bij City de hele wedstrijd. Landgenoot Erik Pieters was bij Burnley ook de volle 90 minuten van de partij.
Stadgenoot Manchester United, met sterspeler Cristiano Ronaldo de hele wedstrijd in actie, verging het slechter. De ploeg van coach Ole Gunnar Solskjaer ging met 4-2 onderuit bij Leicester City. Voor de bezoekers kwamen Mason Greenwood (0-1) en Marcus Rashford (2-2) tot scoren. De treffers van de thuisploeg kwamen op naam van Youri Tielemans, Caglar Söyüncü, Jamie Vardy en Patson Daka. Donny van de Beek bleef bij ManUnited op de bank.
Liverpool won eerder op de dag met 5-0 bij Watford, mede dankzij drie treffers van Roberto Firmino. Op de ranglijst leidt de ploeg van coach Jürgen Klopp met 18 punten, gevolgd door Manchester City met 17. Chelsea komt met een zege zaterdagavond bij Brentford weer aan kop met 19 punten.
Manchester City speelt dinsdag in de Champions League uit tegen Club Brugge. ManUnited ontvangt woensdag Atalanta. Liverpool treedt dinsdag bij Atlético Madrid aan.
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.
11 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.
12 uur geledenDORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.
12 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.
12 uur geleden