Manchester City wint eenvoudig bij hekkensluiter Southampton
SOUTHAMPTON (ANP) - Manchester City heeft de uitwedstrijd tegen hekkensluiter Southampton overtuigend gewonnen. Het werd 1-4 in het St. Mary's Stadium, waar Erling Haaland twee keer tot scoren kwam. De Noor bracht zijn doelpuntentotaal in de Premier League al op dertig.
Haaland opende vlak voor rust de score met een kopbal, na een afgemeten voorzet van Kevin De Bruyne. Halverwege de tweede helft bracht hij de stand met een fraaie omhaal op 0-2. Toen was Jack Grealish de aangever. Grealish had 10 minuten eerder de 0-2 voor zijn rekening genomen, door in tweede instantie raak te schieten.
Sekou Mara deed nog iets terug namens Southampton, maar een kwartier voor tijd bepaalde Julián Álvarez uit een penalty de eindstand. Álvarez was enkele minuten daarvoor in de ploeg gekomen voor Haaland, die terugkeerde na een liesblessure.
Van Nistelrooij
Haaland (22) maakte al zijn 44e doelpunt in 38 wedstrijden in alle competities voor City. Daarmee evenaarde hij het record van Ruud van Nistelrooij (2002-2003 namens Manchester United) en Mohammed Salah (2017-2018 namens Liverpool).
City verkleinde het gat met koploper Arsenal tot 5 punten. Beide clubs hebben 29 duels gespeeld en hebben nog negen wedstrijden op het programma staan.
Dinsdag komt City in actie in de kwartfinales van de Champions League. De ploeg van trainer Pep Guardiola ontvangt dan Bayern München.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax zal mogelijke wedstrijden in de play-offs om een plaats in de voorronde van de Conference League in Volendam spelen. Dat heeft Ajax na eerdere berichten van De Telegraaf aan het ANP bevestigd.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.
9 uur geleden