Manchester City wint eenvoudig bij hekkensluiter Southampton
SOUTHAMPTON (ANP) - Manchester City heeft de uitwedstrijd tegen hekkensluiter Southampton overtuigend gewonnen. Het werd 1-4 in het St. Mary's Stadium, waar Erling Haaland twee keer tot scoren kwam. De Noor bracht zijn doelpuntentotaal in de Premier League al op dertig.
Haaland opende vlak voor rust de score met een kopbal, na een afgemeten voorzet van Kevin De Bruyne. Halverwege de tweede helft bracht hij de stand met een fraaie omhaal op 0-2. Toen was Jack Grealish de aangever. Grealish had 10 minuten eerder de 0-2 voor zijn rekening genomen, door in tweede instantie raak te schieten.
Sekou Mara deed nog iets terug namens Southampton, maar een kwartier voor tijd bepaalde Julián Álvarez uit een penalty de eindstand. Álvarez was enkele minuten daarvoor in de ploeg gekomen voor Haaland, die terugkeerde na een liesblessure.
Van Nistelrooij
Haaland (22) maakte al zijn 44e doelpunt in 38 wedstrijden in alle competities voor City. Daarmee evenaarde hij het record van Ruud van Nistelrooij (2002-2003 namens Manchester United) en Mohammed Salah (2017-2018 namens Liverpool).
City verkleinde het gat met koploper Arsenal tot 5 punten. Beide clubs hebben 29 duels gespeeld en hebben nog negen wedstrijden op het programma staan.
Dinsdag komt City in actie in de kwartfinales van de Champions League. De ploeg van trainer Pep Guardiola ontvangt dan Bayern München.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
6 uur geledenZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
11 uur geledenNAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
14 uur geleden