Manchester City wil voor tweede keer naar halve finales CL
LISSABON (ANP) - Manchester City hoopt zich zaterdag voor de tweede keer in de historie te plaatsen voor de halve finales van de Champions League. Het elftal van trainer Pep Guardiola neemt het in de kwartfinales in Lissabon op tegen Olympique Lyon, de club van Oranje-international Memphis Depay. De eerste keer dat Manchester City de halve finales bereikte was in 2016. De uiteindelijke winnaar Real Madrid was toen te sterk.
Vorig seizoen troffen City en Lyon elkaar ook in de Champions League. Lyon won in de groepsfase in Engeland en speelde in eigen stadion gelijk. De Franse club houdt zich nu vast aan die resultaten. Lyon haalde ook vertrouwen aan de verrassende uitschakeling in de vorige ronde van de Italiaanse kampioen Juventus.
De wedstrijd tussen Manchester City en Olympique Lyon is ook voor Ajax van belang. Als Lyon verliest, zijn de Amsterdammers komend seizoen zeker van een plek in de groepsfase van de Champions League.
De winnaar van City - Lyon neemt het woensdag in de halve finales op tegen Bayern München, dat vrijdag FC Barcelona uitschakelde. Een dag eerder nemen RB Leipzig en Paris Saint-Germain het in de andere halve finale tegen elkaar op.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
6 minuten geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.
48 minuten geledenPUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
2 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
13 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
15 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
16 uur geleden