Manchester City wil voor tweede keer naar halve finales CL
LISSABON (ANP) - Manchester City hoopt zich zaterdag voor de tweede keer in de historie te plaatsen voor de halve finales van de Champions League. Het elftal van trainer Pep Guardiola neemt het in de kwartfinales in Lissabon op tegen Olympique Lyon, de club van Oranje-international Memphis Depay. De eerste keer dat Manchester City de halve finales bereikte was in 2016. De uiteindelijke winnaar Real Madrid was toen te sterk.
Vorig seizoen troffen City en Lyon elkaar ook in de Champions League. Lyon won in de groepsfase in Engeland en speelde in eigen stadion gelijk. De Franse club houdt zich nu vast aan die resultaten. Lyon haalde ook vertrouwen aan de verrassende uitschakeling in de vorige ronde van de Italiaanse kampioen Juventus.
De wedstrijd tussen Manchester City en Olympique Lyon is ook voor Ajax van belang. Als Lyon verliest, zijn de Amsterdammers komend seizoen zeker van een plek in de groepsfase van de Champions League.
De winnaar van City - Lyon neemt het woensdag in de halve finales op tegen Bayern München, dat vrijdag FC Barcelona uitschakelde. Een dag eerder nemen RB Leipzig en Paris Saint-Germain het in de andere halve finale tegen elkaar op.
Meer uit Voetbal
BERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
4 minuten geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
10 minuten geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
13 minuten geledenBILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
1 uur geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is het met Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) op hoofdlijnen eens geworden over de voorwaarden waaronder de club een belang van 95 procent krijgt in De Kuip. Hierdoor komt het stadion in handen van de Rotterdamse voetbalclub.
5 uur geleden