Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Manchester City walst over Burnley heen in kwartfinale FA Cup

Manchester City walst over Burnley heen in kwartfinale FA Cup

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft overtuigend de halve finales bereikt van de FA Cup. In het eigen Etihad Stadium won de ploeg van coach Pep Guardiola met 6-0 van Burnley. Spits Erling Haaland leidde de ruime zege in het Engelse bekertoernooi in met de eerste drie doelpunten.

Haaland had afgelopen dinsdag Manchester City ook al aan de 7-0-overwinning op RB Leipzig in de Champions League geholpen met vijf treffers. Tegen Burnley, waar Ian Maatsen in de basis begon, liet hij zien ook aan een kleine kans genoeg te hebben voor een doelpunt. Haaland zette in de 32e minuut een aanval op met Julián Álvarez, kreeg de bal terug en rondde af. Drie minuten later zorgde hij uit een voorzet van Phil Foden vanaf links voor de 2-0.

Na de rust maakte Haaland zijn derde treffer en daarmee ook zijn zesde hattrick van dit seizoen. City voerde de score daarna nog op door twee doelpunten van Álvarez en de 5-0 van Cole Palmer.

De andere drie kwartfinales in de FA Cup volgen zondag. Sheffield United speelt tegen Blackburn Rovers en Brighton & Hove Albion tegen Grimsby Town uit de League Two. Trainer Erik ten Hag neemt het met Manchester United op tegen Fulham.

Meer uit Voetbal

Braziliaanse media: fout Corinthians vertraagt herstel Depay

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.

1 uur geleden
FC Barcelona dient na uitschakeling weer klacht in om arbitrage

BARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.

1 uur geleden
AZ-trainer Echteld spaart tegen Sjachtar spelers voor bekerfinale

ALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.

2 uur geleden
Trainer Kuijt verlengt contract bij FC Dordrecht tot medio 2028

DORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.

4 uur geleden
NAC vecht besluit KNVB aan duel met Go Ahead geldig te verklaren

BREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.

4 uur geleden
Clublegende Real Madrid Santamaria (96) overleden

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het overlijden van clublegende José Emilio Santamaria bekendgemaakt. De verdediger, die vier keer de Europa Cup I won met de Spaanse voetbalclub, is 96 jaar geworden. "Santamaría zal altijd herinnerd worden als een van de grote iconen van onze club", schrijft voorzitter Florentino Pérez in een verklaring.

9 uur geleden
Trainer Poortvliet (70) verlengt met een jaar bij FC Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Jan Poortvliet blijft een jaar langer trainer van eerstedivisieclub FC Eindhoven. De 70-jarige oud-international begon in oktober aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van de club. Eerder nam hij ook jeugdelftallen onder zijn hoede en was hij interim-trainer in Eindhoven.

9 uur geleden