Manchester City walst over Burnley heen in kwartfinale FA Cup
MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft overtuigend de halve finales bereikt van de FA Cup. In het eigen Etihad Stadium won de ploeg van coach Pep Guardiola met 6-0 van Burnley. Spits Erling Haaland leidde de ruime zege in het Engelse bekertoernooi in met de eerste drie doelpunten.
Haaland had afgelopen dinsdag Manchester City ook al aan de 7-0-overwinning op RB Leipzig in de Champions League geholpen met vijf treffers. Tegen Burnley, waar Ian Maatsen in de basis begon, liet hij zien ook aan een kleine kans genoeg te hebben voor een doelpunt. Haaland zette in de 32e minuut een aanval op met Julián Álvarez, kreeg de bal terug en rondde af. Drie minuten later zorgde hij uit een voorzet van Phil Foden vanaf links voor de 2-0.
Na de rust maakte Haaland zijn derde treffer en daarmee ook zijn zesde hattrick van dit seizoen. City voerde de score daarna nog op door twee doelpunten van Álvarez en de 5-0 van Cole Palmer.
De andere drie kwartfinales in de FA Cup volgen zondag. Sheffield United speelt tegen Blackburn Rovers en Brighton & Hove Albion tegen Grimsby Town uit de League Two. Trainer Erik ten Hag neemt het met Manchester United op tegen Fulham.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
6 uur geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
12 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
14 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
15 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
16 uur geleden