Manchester City voor het eerst voetbalclub met hoogste omzet
LONDEN (ANP) - Manchester City voert voor het eerst de jaarlijks door accountantskantoor Deloitte gepubliceerde ranglijst van voetbalclubs met de hoogste omzet aan. De Engelse landskampioen lost FC Barcelona af. In het seizoen 2020-2021 had Manchester City een omzet van 645 miljoen euro, ondanks de coronacrisis die er in de voetbalwereld stevig inhakte.
Op de tweede plaats volgt Real Madrid met 641 miljoen euro. Bayern München kwam tot een omzet van 611 miljoen euro, terwijl het financieel geplaagde FC Barcelona terugviel van 715 naar 582 miljoen euro en nu vierde staat. In de top 20 staan geen Nederlandse clubs. Tot de tien hoogst genoteerde clubs behoren verder Manchester United, Paris Saint-Germain, Liverpool, Chelsea, Juventus en Tottenham Hotspur, dat nog net boven de 400 miljoen euro zit.
Dankzij de nieuwkomers Leicester City (15e), West Ham United (16e), Wolverhampton Wanderers (17e) en Aston Villa (20e) komen nu elf van de twintig rijkste clubs uit Engeland.
De twintig clubs waren vorig seizoen in totaal goed voor een omzet van 8,2 miljard euro. Daarmee zitten ze bijna weer op het niveau van voor de coronacrisis. In het seizoen 2018-2019 werd het record van 9,3 miljard euro gevestigd.
De terugval is vooral veroorzaakt door de teruggelopen inkomsten uit recettes. Grote delen van het seizoen 2020-2021 waren er vanwege de coronacrisis geen toeschouwers welkom in de stadions.
Meer uit Voetbal
BOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta is trots op zijn ploeg na de verloren finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. Arsenal verloor van PSG na strafschoppen, na 1-1 in de reguliere tijd. "Het is een eer om deze groep te mogen leiden. Hoe ze dit embleem dragen en wat ze ervoor doen. We hebben een grote prijs gewonnen en we hebben naast een grote prijs gegrepen", verwees hij bij TNT Sports naar het winnen van de titel en het verliezen van deze finale.
10 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain spreekt van een verdiende overwinning van zijn ploeg op Arsenal in de finale van de Champions League. In Boedapest versloeg PSG de club uit Londen na strafschoppen, nadat het na 120 minuten in 1-1 was geëindigd.
10 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. De club uit Parijs van coach Luis Enrique versloeg Arsenal met invaller Jurriën Timber in de finale in de Puskás Arena in Boedapest na strafschoppen, na 1-1 in de verlenging. Gabriel schoot de laatste strafschop van Arsenal over.
12 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.
16 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.
20 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.
22 uur geleden