Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Manchester City voor het eerst voetbalclub met hoogste omzet

Manchester City voor het eerst voetbalclub met hoogste omzet

LONDEN (ANP) - Manchester City voert voor het eerst de jaarlijks door accountantskantoor Deloitte gepubliceerde ranglijst van voetbalclubs met de hoogste omzet aan. De Engelse landskampioen lost FC Barcelona af. In het seizoen 2020-2021 had Manchester City een omzet van 645 miljoen euro, ondanks de coronacrisis die er in de voetbalwereld stevig inhakte.

Op de tweede plaats volgt Real Madrid met 641 miljoen euro. Bayern München kwam tot een omzet van 611 miljoen euro, terwijl het financieel geplaagde FC Barcelona terugviel van 715 naar 582 miljoen euro en nu vierde staat. In de top 20 staan geen Nederlandse clubs. Tot de tien hoogst genoteerde clubs behoren verder Manchester United, Paris Saint-Germain, Liverpool, Chelsea, Juventus en Tottenham Hotspur, dat nog net boven de 400 miljoen euro zit.

Dankzij de nieuwkomers Leicester City (15e), West Ham United (16e), Wolverhampton Wanderers (17e) en Aston Villa (20e) komen nu elf van de twintig rijkste clubs uit Engeland.

De twintig clubs waren vorig seizoen in totaal goed voor een omzet van 8,2 miljard euro. Daarmee zitten ze bijna weer op het niveau van voor de coronacrisis. In het seizoen 2018-2019 werd het record van 9,3 miljard euro gevestigd.

De terugval is vooral veroorzaakt door de teruggelopen inkomsten uit recettes. Grote delen van het seizoen 2020-2021 waren er vanwege de coronacrisis geen toeschouwers welkom in de stadions.

Meer uit Voetbal

Arsenal wint grootste geldprijs ooit in vrouwenvoetbal

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de allereerste FIFA Women's Champions Cup gewonnen en daarmee ongeveer 2 miljoen euro verdiend, de grootste geldprijs ooit in het vrouwenvoetbal. De winnaar van de Champions League versloeg in het Emirates Stadium van Londen de Braziliaanse club Corinthians met 3-2 na verlenging.

10 minuten geleden
Geen winnaar bij duel tussen FC Volendam en Go Ahead Eagles

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.

1 uur geleden
NEC haalt IJslander Willumsson terug naar Eredivisie

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich zondag versterkt met twee spelers. De huidige nummer 3 van de Eredivisie maakte eerst de komst van de Noorse middenvelder Isak Hansen-Aarøen bekend en daarna die van de IJslandse middenvelder Willum Willumsson.

2 uur geleden
Anderlecht ontslaat trainer Hasi om slechte resultaten

BRUSSEL (ANP/Belga) - RSC Anderlecht heeft coach Besnik Hasi ontslagen. Dat gebeurde enkele uren nadat de club uit Brussel in Luik met 2-0 had verloren van Standard. Assistent-coach Edward Still wordt tijdelijk naar voren geschoven als vervanger, meldde de clubleiding.

2 uur geleden
Koploper Internazionale wint van Cremonese

CREMONA (ANP) - Internazionale heeft ook de uitwedstrijd tegen Cremonese gewonnen. Lautaro Martínez en Piotr Zieliński scoorden voor rust voor de koploper (0-2).

2 uur geleden
City verspeelt punten tegen Spurs en ziet Arsenal uitlopen

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft punten verspeeld in de Premier League met een gelijkspel bij Tottenham Hotspur. De nummer 2 in de stand leidde na de eerste helft met 2-0, maar de Spurs knokten zich in de tweede helft naar 2-2. City kwam met het behaalde punt in Londen op 47 punten, 6 minder dan koploper Arsenal, dat zaterdag met 4-0 had gewonnen van Leeds United.

2 uur geleden
Ajax bevestigt komst van linksback Zintsjenko

AMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko maakt het seizoen af bij Ajax. De 29-jarige linksback uit Oekraïne komt over van Arsenal en heeft zich tot juli aan de club uit Amsterdam verbonden.

4 uur geleden