Manchester City voor het eerst voetbalclub met hoogste omzet
LONDEN (ANP) - Manchester City voert voor het eerst de jaarlijks door accountantskantoor Deloitte gepubliceerde ranglijst van voetbalclubs met de hoogste omzet aan. De Engelse landskampioen lost FC Barcelona af. In het seizoen 2020-2021 had Manchester City een omzet van 645 miljoen euro, ondanks de coronacrisis die er in de voetbalwereld stevig inhakte.
Op de tweede plaats volgt Real Madrid met 641 miljoen euro. Bayern München kwam tot een omzet van 611 miljoen euro, terwijl het financieel geplaagde FC Barcelona terugviel van 715 naar 582 miljoen euro en nu vierde staat. In de top 20 staan geen Nederlandse clubs. Tot de tien hoogst genoteerde clubs behoren verder Manchester United, Paris Saint-Germain, Liverpool, Chelsea, Juventus en Tottenham Hotspur, dat nog net boven de 400 miljoen euro zit.
Dankzij de nieuwkomers Leicester City (15e), West Ham United (16e), Wolverhampton Wanderers (17e) en Aston Villa (20e) komen nu elf van de twintig rijkste clubs uit Engeland.
De twintig clubs waren vorig seizoen in totaal goed voor een omzet van 8,2 miljard euro. Daarmee zitten ze bijna weer op het niveau van voor de coronacrisis. In het seizoen 2018-2019 werd het record van 9,3 miljard euro gevestigd.
De terugval is vooral veroorzaakt door de teruggelopen inkomsten uit recettes. Grote delen van het seizoen 2020-2021 waren er vanwege de coronacrisis geen toeschouwers welkom in de stadions.
Meer uit Voetbal
SAO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad vervolgt zijn loopbaan bij Corinthians. De in Utrecht geboren voetballer wordt ploeggenoot van Memphis Depay, die zich hard heeft gemaakt voor zijn komst. Dat heeft de club uit São Paulo bekendgemaakt.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vitezslav Jaros heeft vrijdag een zware knieblessure opgelopen tijdens de training van Ajax. De Tsjechische doelman komt dit seizoen niet meer in actie voor de club uit Amsterdam. Volgens Ajax moet de van FC Liverpool gehuurde keeper geopereerd worden.
10 uur geledenMILAAN (ANP/DPA) - Kirsty Coventry gaat onderzoeken of FIFA-voorzitter Gianni Infantino de regels heeft overtreden door een overeenkomst te sluiten met de nieuwe Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) bekendgemaakt in Milaan.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid is woensdag in het uitduel met Benfica niet van het veld gestapt omdat Vinícius Júnior zelf verder wilde spelen. De Braziliaanse aanvaller werd naar eigen zeggen racistisch uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni. Vinícius attendeerde de scheidsrechter van het duel in de tussenronde van de Champions League daarop en verliet even het speelveld. Na ruim tien minuten besloot hij de wedstrijd toch te hervatten.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De rentree van Matthijs de Ligt bij Manchester United laat nog even op zich wachten. "Hij werkt erg hard om terug te komen, maar hij is nog niet ver genoeg", zei trainer Michael Carrick tijdens een persconferentie voor het uitduel van maandag met Everton in de Premier League.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie wil nieuweling Raheem Sterling zondag graag speelminuten geven in de Eredivisiewedstrijd tegen Telstar. Dat zei hij vrijdag tijdens een persconferentie.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn is voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord. Dat heeft trainer Robin van Persie vrijdagmiddag bevestigd tijdens een persconferentie in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Telstar. De middenvelder raakte geblesseerd in de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles, nadat hij de eveneens geblesseerde Oussama Targhalline had vervangen.
15 uur geleden