Manchester City verstevigt koppositie na doelpuntenfeest
MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft op 'Boxing Day' in een enerverende en doelpuntrijke wedstrijd afgerekend met Leicester City en zijn koppositie in de Premier League verstevigd. De ploeg van coach Pep Guardiola won het thuisduel met 6-3.
Het gat naar Liverpool groeide door de zege naar 6 punten. De nummer 2 in de stand kwam niet in actie op tweede kerstdag tegen Leeds United omdat er door te veel coronabesmettingen te weinig spelers beschikbaar waren. Twee andere duels werden om dezelfde reden eveneens afgelast.
Manchester City stond tegen Leicester al na 25 minuten met 4-0 voor en de wedstrijd leek in de knip, maar de tegenstander kwam in de tweede helft verrassend sterk terug tot 4-3. De koploper was even van slag, maar wist zich op tijd te herpakken.
Scoreverloop
Kevin De Bruyne opende al na 4 minuten de score voor City. Daarna volgde al snel de 2-0. Riyad Mahrez verschalkte doelman Kasper Schmeichel vanaf de strafschopstip nadat de VAR in een overtreding van Youri Tielemans toch een penalty had gezien. Ilkay Gündogan maakte de 3-0 en Raheem Sterling schoot 4-0 binnen, opnieuw uit een strafschop die wederom was veroorzaakt door de Belg Tielemans.
In de tweede helft was er een fase van 10 minuten waarin Leicester drie keer scoorde; via James Maddison, Ademola Lookman en Kelechi Iheanacho. Aymeric Laporte wist daarna de 5-3 te maken en daarmee de zege veilig te stellen. Sterling tekende vlak voor tijd voor de 6-3. Nathan Aké bleef de hele wedstrijd op de bank bij Manchester.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
36 minuten geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft de finale van de FA Cup bereikt door Southampton op Wembley met 2-1 te verslaan. De ploeg van trainer Pep Guardiola kwam tien minuten voor tijd op achterstand, maar wist de halve finale met twee doelpunten in de slotfase om te keren. De tegenstander in de finale wordt zondag bepaald. Om 16.00 uur Nederlandse tijd trappen Chelsea en Leeds United op Wembley af voor hun halve finale.
2 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AS Roma heeft aan de hand van Donyell Malen gewonnen van Bologna. De ploeg van coach Gian Piero Gasperini won in Bologna met 2-0 dankzij een treffer en een assist van de Nederlandse spits.
2 uur geleden