Manchester City verstevigt koppositie na doelpuntenfeest
MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft op 'Boxing Day' in een enerverende en doelpuntrijke wedstrijd afgerekend met Leicester City en zijn koppositie in de Premier League verstevigd. De ploeg van coach Pep Guardiola won het thuisduel met 6-3.
Het gat naar Liverpool groeide door de zege naar 6 punten. De nummer 2 in de stand kwam niet in actie op tweede kerstdag tegen Leeds United omdat er door te veel coronabesmettingen te weinig spelers beschikbaar waren. Twee andere duels werden om dezelfde reden eveneens afgelast.
Manchester City stond tegen Leicester al na 25 minuten met 4-0 voor en de wedstrijd leek in de knip, maar de tegenstander kwam in de tweede helft verrassend sterk terug tot 4-3. De koploper was even van slag, maar wist zich op tijd te herpakken.
Scoreverloop
Kevin De Bruyne opende al na 4 minuten de score voor City. Daarna volgde al snel de 2-0. Riyad Mahrez verschalkte doelman Kasper Schmeichel vanaf de strafschopstip nadat de VAR in een overtreding van Youri Tielemans toch een penalty had gezien. Ilkay Gündogan maakte de 3-0 en Raheem Sterling schoot 4-0 binnen, opnieuw uit een strafschop die wederom was veroorzaakt door de Belg Tielemans.
In de tweede helft was er een fase van 10 minuten waarin Leicester drie keer scoorde; via James Maddison, Ademola Lookman en Kelechi Iheanacho. Aymeric Laporte wist daarna de 5-3 te maken en daarmee de zege veilig te stellen. Sterling tekende vlak voor tijd voor de 6-3. Nathan Aké bleef de hele wedstrijd op de bank bij Manchester.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.
2 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft met AS Roma genoegen moeten nemen met een punt in de topper tegen AC Milan. Het duel in het Stadio Olimpico eindigde in 1-1. Het is voor Roma pas het eerste gelijkspel in 22 wedstrijden in de Serie A.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Tsuyoshi Watanabe heeft aan de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo een enkelblessure overgehouden. Dat vertelde trainer Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft thuis tegen Manchester United zijn eerste wedstrijd sinds begin december verloren. De formatie van interim-coach Michael Carrick won in Londen met 3-2. Het was de eerste nederlaag voor Arsenal na een ongeslagen reeks van twaalf duels in alle competities.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ron Jans is er opnieuw niet in geslaagd de negatieve reeks met FC Utrecht te doorbreken. De coach zag zijn elftal in De Galgenwaard met 1-0 verliezen van Sparta Rotterdam. FC Utrecht wist slechts vier van de laatste 24 officiële wedstrijden te winnen en is gezakt naar de elfde plek in de Eredivisie. Sparta steeg naar de zesde plaats.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie een slechte serie resultaten beëindigd met een overwinning op Heracles Almelo. De Rotterdammers waren in De Kuip met 4-2 te sterk voor de hekkensluiter, die onder leiding van trainer Ernest Faber de vierde achtereenvolgende nederlaag leed. Feyenoord nam de tweede plaats over van Ajax en heeft 14 punten minder dan koploper PSV.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie voor het eerst sinds begin december weer gewonnen. Het elftal van trainer Robin van Persie rekende in De Kuip af met hekkensluiter Heracles Almelo: 4-2.
7 uur geleden