Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Manchester City verslaat Liverpool na achterstand met 4-1

Manchester City verslaat Liverpool na achterstand met 4-1

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft in de Premier League de topper tegen Liverpool op overtuigende wijze gewonnen. De ploeg van trainer Pep Guardiola kwam voor eigen publiek weliswaar op achterstand, maar trok de wedstrijd daarna naar zich toe: 4-1. City, met Nathan Aké in de ploeg, verkleinde de achterstand op koploper Arsenal daardoor tot 5 punten.

De club uit Manchester moest het doen zonder de geblesseerde topscorer Erling Haaland, die met een liesblessure op de tribune zat. De Noorse spits maakte dit seizoen al 42 doelpunten, maar hij werd tegen Liverpool niet gemist.

De 'Reds', met de Oranje-internationals Virgil van Dijk en Cody Gakpo in de basis, kwamen na een kwartier nog wel op voorsprong via Mohamed Salah. De Egyptenaar schoot zijn twaalfde treffer van het seizoen binnen op aangeven van Diogo Jota, die op de rand van buitenspel was ontsnapt. Julián Álvarez trok de stand al snel weer gelijk na een harde en lage voorzet van uitblinker Jack Grealish. Direct na rust zette Kevin De Bruyne de thuisclub op voorsprong. De Belg tikte de bal binnen na een voorzet van Riyad Mahrez, die vlak voor doelman Alisson langs ging. City liep daarna via goals van Ilkay Gündogan en Grealish uit naar 4-1. Gakpo werd in de slotfase gewisseld.

Aké

Eerder dit seizoen won Liverpool in de Premier League op het eigen Anfield met 1-0 van Manchester City door een doelpunt van Salah. De ploeg van trainer Jürgen Klopp versloeg City ook in de strijd om het Community Shield (3-2). In het toernooi om de League Cup zegevierde de club uit Manchester juist met 3-2, dankzij een goal van Aké.

Liverpool staat op de zesde plaats in de Engelse voetbalcompetitie en dreigt naast een plek in de Champions League te grijpen. De achterstand op Tottenham Hotspur, dat vierde staat, is 7 punten. De Spurs speelden wel een wedstrijd meer. De top 4 in Engeland plaatst zich voor de Champions League.

Meer uit Voetbal

Regragui vlak voor WK voetbal weg als bondscoach van Marokko

RABAT (ANP) - Het Marokkaanse voetbalelftal moet drie maanden voor het WK voetbal op zoek naar een nieuwe bondscoach. Walid Regragui heeft via sociale media zijn vertrek als bondscoach aangekondigd met een afscheidsvideo.

7 uur geleden
Rode kaart Van de Ven leidt nederlaag Tottenham in

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in eigen huis met 3-1 verloren van Crystal Palace in de Premier League. De Londense club kwam al voor de rust met tien man te staan na een rode kaart van Micky van de Ven. Met tien man incasseerden de Spurs drie treffers.

7 uur geleden
Afrika Cup voor voetbalsters vier maanden uitgesteld

GIZEH (ANP/Belga) - De Afrika Cup voor voetbalsters wordt uitgesteld van maart naar juli. De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft het toernooi amper twaalf dagen voor de oorspronkelijke startdatum uitgesteld "door onvoorziene omstandigheden". De Afrika Cup stond gepland van 17 maart tot en met 3 april in Marokko, maar vindt nu plaats van 25 juli tot en met 16 augustus.

12 uur geleden
Real Sociedad naar finale Spaanse beker na zege op Athletic Club

SAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.

1 dag geleden
Telstar-trainer Correia vindt nederlaag in beker tegen AZ 'zuur'

ALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.

1 dag geleden
AZ-trainer Echteld blij met nieuwe kans op prijs in bekerfinale

ALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.

1 dag geleden
Arsenal vergroot voorsprong op ManCity na zege bij Brighton

BRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.

1 dag geleden