Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Manchester City verslaat Liverpool na achterstand met 4-1

Manchester City verslaat Liverpool na achterstand met 4-1

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft in de Premier League de topper tegen Liverpool op overtuigende wijze gewonnen. De ploeg van trainer Pep Guardiola kwam voor eigen publiek weliswaar op achterstand, maar trok de wedstrijd daarna naar zich toe: 4-1. City, met Nathan Aké in de ploeg, verkleinde de achterstand op koploper Arsenal daardoor tot 5 punten.

De club uit Manchester moest het doen zonder de geblesseerde topscorer Erling Haaland, die met een liesblessure op de tribune zat. De Noorse spits maakte dit seizoen al 42 doelpunten, maar hij werd tegen Liverpool niet gemist.

De 'Reds', met de Oranje-internationals Virgil van Dijk en Cody Gakpo in de basis, kwamen na een kwartier nog wel op voorsprong via Mohamed Salah. De Egyptenaar schoot zijn twaalfde treffer van het seizoen binnen op aangeven van Diogo Jota, die op de rand van buitenspel was ontsnapt. Julián Álvarez trok de stand al snel weer gelijk na een harde en lage voorzet van uitblinker Jack Grealish. Direct na rust zette Kevin De Bruyne de thuisclub op voorsprong. De Belg tikte de bal binnen na een voorzet van Riyad Mahrez, die vlak voor doelman Alisson langs ging. City liep daarna via goals van Ilkay Gündogan en Grealish uit naar 4-1. Gakpo werd in de slotfase gewisseld.

Aké

Eerder dit seizoen won Liverpool in de Premier League op het eigen Anfield met 1-0 van Manchester City door een doelpunt van Salah. De ploeg van trainer Jürgen Klopp versloeg City ook in de strijd om het Community Shield (3-2). In het toernooi om de League Cup zegevierde de club uit Manchester juist met 3-2, dankzij een goal van Aké.

Liverpool staat op de zesde plaats in de Engelse voetbalcompetitie en dreigt naast een plek in de Champions League te grijpen. De achterstand op Tottenham Hotspur, dat vierde staat, is 7 punten. De Spurs speelden wel een wedstrijd meer. De top 4 in Engeland plaatst zich voor de Champions League.

Meer uit Voetbal

Bondscoach Koeman redelijk tevreden over resultaat van WK-loting

WASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."

52 minuten geleden
Oranje tegen Japan, Tunesië en ploeg uit play-offs op WK

WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.

2 uur geleden
Curaçao op WK tegen Duitsland, Ivoorkust en Ecuador

WASHINGTON (ANP) - Curaçao is tijdens de loting voor het WK 2026 gekoppeld aan Duitsland, Ivoorkust en Ecuador. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat debuteert op een mondiale eindronde. De 78-jarige kan de oudste bondscoach ooit op een WK worden. Dat is nu nog de Duitser Otto Rehhagel, die in 2010 bijna 72 was toen hij Griekenland op het WK van 2010 in Zuid-Afrika leidde.

2 uur geleden
Nederlands elftal op WK in groep F

WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal is ingedeeld in groep F van het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat is bepaald tijdens een loting in het Kennedy Center in Washington.

2 uur geleden
Oranje tegen Japan en Tunesië op WK

WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan en Tunesië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.

2 uur geleden
Openingsduel WK tussen Mexico en Zuid-Afrika in Aztekenstadion

WASHINGTON (ANP) - Het openingsduel op het WK voetbal van 2026 wordt gespeeld tussen Mexico en Zuid-Afrika. De eerste wedstrijd van Groep A wordt op 11 juni in het Aztekenstadion van Mexico-Stad gespeeld. Het is de derde keer dat er een WK voetbal in Mexico wordt gespeeld. De Verenigde Staten en Canada zijn de twee andere gastlanden.

2 uur geleden
Nederlands elftal speelt tegen Japan op WK

WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.

2 uur geleden