Manchester City verslaat Liverpool na achterstand met 4-1
MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft in de Premier League de topper tegen Liverpool op overtuigende wijze gewonnen. De ploeg van trainer Pep Guardiola kwam voor eigen publiek weliswaar op achterstand, maar trok de wedstrijd daarna naar zich toe: 4-1. City, met Nathan Aké in de ploeg, verkleinde de achterstand op koploper Arsenal daardoor tot 5 punten.
De club uit Manchester moest het doen zonder de geblesseerde topscorer Erling Haaland, die met een liesblessure op de tribune zat. De Noorse spits maakte dit seizoen al 42 doelpunten, maar hij werd tegen Liverpool niet gemist.
De 'Reds', met de Oranje-internationals Virgil van Dijk en Cody Gakpo in de basis, kwamen na een kwartier nog wel op voorsprong via Mohamed Salah. De Egyptenaar schoot zijn twaalfde treffer van het seizoen binnen op aangeven van Diogo Jota, die op de rand van buitenspel was ontsnapt. Julián Álvarez trok de stand al snel weer gelijk na een harde en lage voorzet van uitblinker Jack Grealish. Direct na rust zette Kevin De Bruyne de thuisclub op voorsprong. De Belg tikte de bal binnen na een voorzet van Riyad Mahrez, die vlak voor doelman Alisson langs ging. City liep daarna via goals van Ilkay Gündogan en Grealish uit naar 4-1. Gakpo werd in de slotfase gewisseld.
Aké
Eerder dit seizoen won Liverpool in de Premier League op het eigen Anfield met 1-0 van Manchester City door een doelpunt van Salah. De ploeg van trainer Jürgen Klopp versloeg City ook in de strijd om het Community Shield (3-2). In het toernooi om de League Cup zegevierde de club uit Manchester juist met 3-2, dankzij een goal van Aké.
Liverpool staat op de zesde plaats in de Engelse voetbalcompetitie en dreigt naast een plek in de Champions League te grijpen. De achterstand op Tottenham Hotspur, dat vierde staat, is 7 punten. De Spurs speelden wel een wedstrijd meer. De top 4 in Engeland plaatst zich voor de Champions League.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - Algemeen directeur Jan Willem van Dop van Go Ahead Eagles noemde het "een juiste beslissing" om de ongehoorzame supporters van PEC Zwolle het uitvak uit te sturen bij de IJsselderby. De wedstrijd begon daardoor anderhalf uur later dan gepland.
3 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord kan ook in theorie geen kampioen meer worden. Het elftal van Robin van Persie speelde zondag met 0-0 gelijk uit tegen FC Volendam. Feyenoord heeft met nog vijf wedstrijden te gaan een achterstand van 16 punten op PSV en kan de Eindhovenaren niet meer achterhalen. Feyenoord heeft nog maar 1 punt meer dan nummer 3 NEC.
11 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - PSV heeft voor de 27e keer de landstitel gewonnen. De Eindhovenaren zagen nummer 2 Feyenoord met 0-0 gelijkspelen bij FC Volendam en kunnen met nog vijf speelronden te gaan niet meer worden achterhaald.
12 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft huisgehouden in een bewogen IJsselderby. De club uit Deventer won in de eigen Adelaarshorst met grote cijfers van PEC Zwolle: 5-0. Dat gebeurde voor het oog van alleen de eigen supporters. De vierhonderd fans van PEC werden voor aanvang uit het stadion gezet, omdat ze tegen de gemaakte afspraken gezichtsbedekkende kleding droegen.
38 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Virgil van Dijk heeft excuses aangeboden aan de fans van Liverpool voor de ruime nederlaag tegen Manchester City in de kwartfinale van de FA Cup. "We hebben onze fans teleurgesteld, onszelf en de coach. Vooral de manier waarop we in de tweede helft speelden, moet iedereen pijn doen. Het doet mij in ieder geval pijn", zei de aanvoerder van Oranje over de afstraffing met 4-0.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jerdy Schouten (29) heeft in het duel met FC Utrecht een kruisbandblessure opgelopen en mist het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De verdediger van PSV moet een operatie ondergaan en zal langere tijd zijn uitgeschakeld. Dat heeft de club uit Eindhoven zondag bekendgemaakt.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - Het duel tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle in de Eredivisie is ruim anderhalf uur later dan gepland alsnog begonnen. De IJsselderby liep lang uitstel op doordat de meegereisde supporters van PEC Zwolle weigerden verboden gezichtsbedekkende doeken te verwijderen en evenmin gehoor gaven aan een oproep om het uitvak uit eigen beweging te verlaten. Pas toen de Mobiele Eenheid het vak had ontruimd en de fans in de bus naar Zwolle zaten, kon de wedstrijd zonder uitsupporters aanvangen.
2 uur geleden