Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Manchester City verslaat Arsenal in topper van Premier League

Manchester City verslaat Arsenal in topper van Premier League

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft zich weer gemeld aan kop van de Premier League. De kampioen van Engeland versloeg Arsenal in Londen (1-3) en achterhaalde daarmee de koploper op de ranglijst. Beide clubs hebben 51 punten, City heeft wel een wedstrijd meer gespeeld.

Kevin De Bruyne zette Manchester City in de 24e minuut op voorsprong. De Belgische spelbepaler schoot de bal fraai over doelman Aaron Ramsdale heen. Hij werd daartoe in staat gesteld door Takehiro Tomiyasu, de Japanse back van de Londense club. Die speelde verkeerd terug.

Eerder al had Erling Haaland een mogelijkheid gehad voor de titelverdediger. De Noorse spits, net op tijd fit om aan het duel te beginnen, tikte de bal echter voorlangs. Vlak voor rust maakte Arsenal gelijk. Bukayo Saka benutte een strafschop, nadat scheidsrechter Anthony Taylor een overtreding van doelman Ederson op Eddie Nketiah had gezien.

Beslissing

Na de hervatting kwam City opnieuw op voorsprong. Jack Grealish scoorde, na een door Haaland en Ilkay Gündogan opgezette aanval. Vervolgens besliste Haaland persoonlijk de wedstrijd. Hij schoot in na voorbereidend werk van De Bruyne.

"Dit is wat we nodig hadden", reageerde Haaland. "Ik ben heel blij met deze overwinning. Nu moeten we een goede reeks neerzetten en zorgen dat we afstand gaan nemen van Arsenal. Ik weet dat we het kunnen, al zal het niet gemakkelijk zijn. Maar de meeste jongens weten hoe ze kampioen moeten worden, al heb ik dat hier nog nooit meegemaakt. Maar we geloven er weer volledig in, dat lijkt me duidelijk."

Nathan Aké was als gebruikelijk basisspeler bij Manchester City.

Meer uit Voetbal

Real Madrid na hectische blessuretijd naar halve finale WK

NEW YORK (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de halve finales van het WK voetbal voor clubteams. Het team van trainer Xabi Alonso won in New York in de kwartfinales met 3-2 van de Duitse ploeg Borussia Dortmund. Paris Saint-Germain is in de halve finale de tegenstander.

4 uur geleden
Titelverdediger Engeland verliest van Frankrijk op EK voetbal

ZÜRICH (ANP) - Titelverdediger Engeland heeft op het EK in Zwitserland in de eerste groepswedstrijd al een nederlaag moeten incasseren. De ploeg van bondscoach Sarina Wiegman verloor in Stadion Letzigrund in Zürich met 2-1 van een technisch superieur Frankrijk.

7 uur geleden
Paris Saint-Germain naar halve finale WK clubs na zege op Bayern

ATLANTA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de halve finale van het WK voor clubteams in de Verenigde Staten bereikt. De winnaar van de Champions League van afgelopen seizoen versloeg in het Mercedes-Benz Stadium in Atlanta Bayern München met 2-0. Désiré Doué en Ousmane Dembélé maakten de doelpunten.

10 uur geleden
Voetbalsters beginnen met gewenste ruime zege op Wales aan EK

LUZERN (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben na een moeizame eerste helft overtuigend gewonnen van Wales bij de start van het EK in Zwitserland: 3-0. Vivianne Miedema bewees de Europees kampioen van 2017 vlak voor rust een grote dienst met haar honderdste interlandtreffer. In de tweede helft voetbalde Oranje makkelijker en waren Victoria Pelova en Esmee Brugts trefzeker.

10 uur geleden
Oranjevrouwen beginnen EK met 3-0-zege op debutant Wales

LUZERN (ANP) - De voetbalsters van Oranje zijn het EK in Zwitserland begonnen met een overtuigende 3-0-zege op debutant Wales. Vivianne Miedema bracht de ploeg van bondscoach Andries Jonker in Luzern vlak voor rust na een moeizame eerste helft op voorsprong met haar honderdste interlandtreffer. Victoria Pelova en Esmee Brugts scoorden na rust.

10 uur geleden
Verstappen evenaart Vettel met 44 polepositions bij Red Bull

SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen is met zijn 44e poleposition naast Sebastian Vettel gekomen. De Duitser, die evenals Verstappen vier wereldtitels in de Formule 1 won, pakte in zijn jaren bij Red Bull ook 44 keer pole.

11 uur geleden
Miedema maakt op EK tegen Wales honderdste treffer voor Oranje

LUZERN (ANP) - Vivianne Miedema heeft met de openingstreffer in het EK-duel met Wales in Luzern (rust: 1-0) haar honderdste interlanddoelpunt gemaakt. De 28-jarige spits is daarmee de zesde Europese voetbalster die deze grens heeft bereikt. Miedema is al sinds 2019 topscorer aller tijden van Oranje.

11 uur geleden