Manchester City verliest tegen Brighton voor vierde keer op rij
BRIGHTON (ANP) - Manchester City heeft ook de uitwedstrijd tegen Brighton & Hove Albion verloren (2-1). De kampioen van de laatste vier seizoenen in de Premier League leed de vierde nederlaag op rij in verschillende competities.
Erling Haaland bracht City nog wel op voorsprong, met zijn 75e doelpunt in 77 duels in de Premier League. Maar João Pedro en Matt O'Riley scoorden in het laatste kwartier voor Brighton & Hove Albion. Manchester City houdt een achterstand van 2 punten op Liverpool, de koploper die later op zaterdag Aston Villa ontvangt.
Manchester City had de vorige drie duels ook al verloren. De ploeg van trainer Pep Guardiola ging anderhalve week geleden onderuit tegen Tottenham Hotspur in de League Cup (2-1). Ook Bournemouth was vorige week te sterk voor City (2-1), dat woensdag na rust weinig te vertellen had tegen Sporting Portugal in de Champions League (4-1).
De Nederlanders Bart Verbruggen, Joël Veltman en Jan Paul van Hecke hadden een basisplaats bij de thuisploeg uit Brighton. Nathan Aké bleef de hele wedstrijd op de bank bij City. De verdediger is pas net hersteld van een blessure en ontbreekt in de selectie van het Nederlands elftal voor de komende duels met Hongarije en Bosnië en Herzegovina in de Nations League.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
4 uur geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
10 uur geleden