Manchester City verliest tegen Brighton voor vierde keer op rij
BRIGHTON (ANP) - Manchester City heeft ook de uitwedstrijd tegen Brighton & Hove Albion verloren (2-1). De kampioen van de laatste vier seizoenen in de Premier League leed de vierde nederlaag op rij in verschillende competities.
Erling Haaland bracht City nog wel op voorsprong, met zijn 75e doelpunt in 77 duels in de Premier League. Maar João Pedro en Matt O'Riley scoorden in het laatste kwartier voor Brighton & Hove Albion. Manchester City houdt een achterstand van 2 punten op Liverpool, de koploper die later op zaterdag Aston Villa ontvangt.
Manchester City had de vorige drie duels ook al verloren. De ploeg van trainer Pep Guardiola ging anderhalve week geleden onderuit tegen Tottenham Hotspur in de League Cup (2-1). Ook Bournemouth was vorige week te sterk voor City (2-1), dat woensdag na rust weinig te vertellen had tegen Sporting Portugal in de Champions League (4-1).
De Nederlanders Bart Verbruggen, Joël Veltman en Jan Paul van Hecke hadden een basisplaats bij de thuisploeg uit Brighton. Nathan Aké bleef de hele wedstrijd op de bank bij City. De verdediger is pas net hersteld van een blessure en ontbreekt in de selectie van het Nederlands elftal voor de komende duels met Hongarije en Bosnië en Herzegovina in de Nations League.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.
39 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
1 uur geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
13 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
13 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
14 uur geleden