Manchester City-trainer Guardiola: we zijn gewaarschuwd
LISSABON (ANP/DPA) - Manchester City is zaterdag in de vierde en laatste kwartfinale van de Champions League tegen Olympique Lyon de uitgesproken favoriet. Trainer Pep Guardiola is desalniettemin waakzaam. De Spanjaard verwees vrijdag naar de eerste twee kwartfinales, die in Lissabon allebei pas in de slotfase werden beslist.
Paris Saint-Germain kwam woensdag tegen Atalanta Bergamo op achterstand en sloeg in de absolute slotfase met twee treffers toe: 2-1. Ook de wedstrijd tussen RB Leipzig en Atlético Madrid werd donderdag pas tegen het einde beslist: 2-1. "De wedstrijd van morgen zal daarop geen uitzondering zijn", aldus Guardiola. "We moeten fouten voorkomen, die worden direct afgestraft. Op dit niveau is die druk er altijd. Elke wedstrijd is een finale."
Manchester City kan tegen Lyon niet beschikken over Sergio Agüero. De aanvaller is nog niet voldoende hersteld van een knieblessure. Agüero liet zich in juni opereren en hij verblijft nu nog in Barcelona om te herstellen. Gabriel Jesus zal de aanvalslinie van City weer leiden.
David Silva
David Silva is in Lissabon ook van de partij. De 34-jarige Spanjaard maakte een tijd terug al bekend City na dit seizoen te verlaten, maar vanwege het coronavirus is hij nog wat langer aan de club verbonden dan hij dacht. "Silva is er absoluut klaar voor", zei Guardiola. "De manier hoe hij traint, hoe hij zich opstelt. Het is erg jammer dat hij zijn laatste thuisduel, na tien jaar hier gevoetbald te hebben, voor lege tribunes moest spelen. Maar hij krijgt nog wel een grote afscheidswedstrijd in de toekomst."
City won de laatste jaren vier keer de Engelse titel, maar kwam in de Champions League nooit verder dan de halve finale. Als Manchester City de halve finale bereikt, neemt de club het op tegen FC Barcelona of Bayern München. Guardiola was bij beide topclubs trainer.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
4 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
10 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
10 uur geleden