Manchester City-trainer Guardiola: we zijn gewaarschuwd
LISSABON (ANP/DPA) - Manchester City is zaterdag in de vierde en laatste kwartfinale van de Champions League tegen Olympique Lyon de uitgesproken favoriet. Trainer Pep Guardiola is desalniettemin waakzaam. De Spanjaard verwees vrijdag naar de eerste twee kwartfinales, die in Lissabon allebei pas in de slotfase werden beslist.
Paris Saint-Germain kwam woensdag tegen Atalanta Bergamo op achterstand en sloeg in de absolute slotfase met twee treffers toe: 2-1. Ook de wedstrijd tussen RB Leipzig en Atlético Madrid werd donderdag pas tegen het einde beslist: 2-1. "De wedstrijd van morgen zal daarop geen uitzondering zijn", aldus Guardiola. "We moeten fouten voorkomen, die worden direct afgestraft. Op dit niveau is die druk er altijd. Elke wedstrijd is een finale."
Manchester City kan tegen Lyon niet beschikken over Sergio Agüero. De aanvaller is nog niet voldoende hersteld van een knieblessure. Agüero liet zich in juni opereren en hij verblijft nu nog in Barcelona om te herstellen. Gabriel Jesus zal de aanvalslinie van City weer leiden.
David Silva
David Silva is in Lissabon ook van de partij. De 34-jarige Spanjaard maakte een tijd terug al bekend City na dit seizoen te verlaten, maar vanwege het coronavirus is hij nog wat langer aan de club verbonden dan hij dacht. "Silva is er absoluut klaar voor", zei Guardiola. "De manier hoe hij traint, hoe hij zich opstelt. Het is erg jammer dat hij zijn laatste thuisduel, na tien jaar hier gevoetbald te hebben, voor lege tribunes moest spelen. Maar hij krijgt nog wel een grote afscheidswedstrijd in de toekomst."
City won de laatste jaren vier keer de Engelse titel, maar kwam in de Champions League nooit verder dan de halve finale. Als Manchester City de halve finale bereikt, neemt de club het op tegen FC Barcelona of Bayern München. Guardiola was bij beide topclubs trainer.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
10 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
10 uur geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
12 uur geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
12 uur geleden