Manchester City spaart RB Leipzig in Champions League: 1-1
LEIPZIG (ANP) - Manchester City heeft verzuimd in het eerste duel met RB Leipzig uit de achtste finales van de Champions League afstand te nemen. Met name voor de rust heersten de Engelsen, maar het overwicht leverde slechts één doelpunt op, van Riyad Mahrez, waarna Leipzig zo waar begon te geloven in een beter resultaat. Het leverde de thuisploeg een op basis van de tweede helft verdiende gelijkmaker op, gemaakt door Kroatisch international Josko Gvardiol: 1-1.
Manchester City trad aan zonder Kevin De Bruyne, maar leek de zieke Belg niet te missen. De thuisploeg was met name voor de rust geen partij voor de Engelsen en schoot tot de pauze welgeteld één keer op doel. City kon doen en laten wat het wilde en kwam in de 26e minuut op voorsprong. Na balverlies van de Oostenrijkse middenvelder Xaver Schlager belandde de bal via Jack Grealish en Ilkay Gündogan bij Mahrez die geen moeite had doelman Janis Blaswich te passeren.
Manchester City, met Oranje-international Nathan Aké, had in de eerste helft 74 procent balbezit, maar raakte de controle na de rust door verslapping kwijt. De ingevallen Benjamin Henrichs kopte in de 56e minuut net over het doel van Ederson, twee minuten later schoot hij vrij voor de City-doelman net naast. Na ruim een uur bracht Leipzig-trainer Marco Rose aanvaller Christopher Nkunku. De Fransman, vorig seizoen gekozen tot beste speler van de Bundesliga, was zaterdag pas voor het eerst weer in actie gekomen nadat hij in november een enkelblessure had opgelopen. In de 70e minuut werd het gelijk, een scenario dat in de eerste helft nog onmogelijk leek. Verdediger Gvardiol - een van de sterren op het WK in Qatar - kopte raak uit een voorzet van Marcel Halstenberg. Doelman Ederson zag er niet goed uit.
Het duel stond onder leiding van de Nederlandse scheidsrechter Serdar Gözübüyük. De return is op 14 maart in Manchester.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich versterkt met de Braziliaanse linksback Caio Henrique. Hij komt over van de Franse club AS Monaco. De Amsterdamse club meldt in een persbericht dat de 28-jarige speler een contract heeft getekend van vier jaar, tot medio 2030.
12 minuten geledenGUADALUPE (ANP) - Het Nederlands elftal vliegt woensdag rond 09.00 uur plaatselijke tijd van Kansas City terug naar Nederland. De verwachting is dat de ploeg donderdag rond 01.30 uur op Schiphol landt.
28 minuten geledenGUADALUPE (ANP) - Het Nederlands elftal wist in de wedstrijd tegen Marokko in de zestiende finales van het wereldkampioenschap voetbal opnieuw de nul niet te houden. Issa Diop maakte in de blessuretijd van de tweede helft gelijk (1-1), waarna Marokko de strafschoppen beter nam.
33 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Bas Sibum neemt de plek over van Ibrahim Afellay als assistent-coach van trainer Peter Bosz bij PSV. Dat laat de landskampioen uit Eindhoven weten. De 43-jarige oud-prof was eerder werkzaam bij FC Emmen, Roda JC en Heracles Almelo. Vorig jaar oktober werd hij ontslagen als hoofdtrainer van Heracles Almelo. Sibum tekent een contract voor twee jaar.
35 minuten geledenGUADALUPE (ANP/AFP) - Aanvoerder Achraf Hakimi roemde de mentale kracht van Marokko nadat zijn ploeg na strafschoppen het Nederlands elftal had uitgeschakeld in de zestiende finales van het WK voetbal.
1 uur geledenGUADALUPE (ANP) - Vier van de 26 internationals die bondscoach Ronald Koeman meenam naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kwamen geen minuut in actie. Naast verdedigers Lutsharel Geertruida en Mats Wieffer bleven ook de twee reservedoelmannen Robin Roefs en Mark Flekken de vier duels op de reservebank.
1 uur geledenASUNCIÓN (ANP) - President Santiago Peña van Paraguay heeft dinsdag tot een nationale feestdag uitgeroepen na de overwinning van het nationale elftal op Duitsland op het WK. "Paraguay geeft nooit op, vrije dag verdorie", aldus Peña in een decreet dat hij verspreidde via sociale media.
1 uur geleden