Manchester City ruim langs Leeds, Haaland scoort twee keer
LEEDS (ANP) - Manchester City is overtuigend begonnen aan de herstart van de Engelse voetbalcompetitie. De regerend landskampioen won de uitwedstrijd tegen Leeds United met 3-1.
De Noor Erling Haaland, die in tegenstelling tot veel van zijn ploeggenoten niet aan het WK meedeed, was direct weer op schot. De aanvaller maakte na rust de tweede en derde treffer voor Manchester City. Beide keren was Jack Grealish de aangever. Haaland staat dit seizoen in de Premier League alweer op twintig treffers.
Manchester City was in de blessuretijd van de eerste helft op voorsprong gekomen door Rodri. De Spanjaard scoorde vanuit de rebound.
De Nederlandse verdediger Pascal Struijk, die de definitieve WK-selectie van bondscoach Louis van Gaal niet haalde, verkleinde in de 73e minuut de achterstand voor Leeds door raak te koppen uit een hoekschop. Verder kwam de thuisclub niet.
Oranje-international Nathan Aké speelde de gehele wedstrijd mee bij Manchester City, dat naar de tweede plaats steeg en na vijftien duels 5 punten minder heeft dan koploper Arsenal.
Meer uit Voetbal
SASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.
6 uur geledenMARRAKESH (ANP) - Ivoorkust heeft zich als achtste en laatste land geplaatst voor de kwartfinales van de Afrika Cup. De titelverdediger won in Marrakesh met 3-0 van Burkina Faso.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid reist zonder Kylian Mbappé naar Saudi-Arabië voor de Spaanse Supercup. De 27-jarige aanvaller is nog niet hersteld van een knieblessure en ontbreekt in de selectie van trainer Xabi Alonso. Mbappé kon door zijn blessure zondag ook al niet meedoen in de met 5-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Real Betis.
8 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder Anis Hadj Moussa aan de hervatting van de Eredivisie. De Algerijn plaatste zich dinsdagavond samen met Ramiz Zerrouki van FC Twente voor de kwartfinales van de Afrika Cup. Algerije won in Rabat na verlenging met 1-0 van de Democratische Republiek Congo en treft Nigeria in de strijd om een plek bij de laatste vier. Hadj Moussa mist dat duel door een schorsing.
8 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het tot de zomer lopende contract van aanvaller Braydon Manu ontbonden. De 28-jarige Duitser met Ghanese roots maakte al enkele maanden geen deel meer uit van de selectie.
8 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag keert terug bij FC Twente. De 55-jarige oud-trainer van onder meer Ajax, Manchester United en Bayer Leverkusen gaat bij de Enschedeërs aan de slag als technisch directeur. Ten Hag ondertekent een contract tot de zomer van 2028.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-doelman Plamen Andreev maakt het seizoen af bij Lech Poznan. De Poolse club huurt de 21-jarige Bulgaar en heeft daarna de optie om hem te kopen. Dat meldt Lech Poznan op de clubwebsite.
9 uur geleden