Manchester City plichtmatig naar kwartfinales Champions League
MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft, zoals vooraf door niemand betwijfeld, de kwartfinales van de Champions League bereikt. De landskampioen van Engeland had de uitwedstrijd tegen het Portugese Sporting al met 5-0 gewonnen en trainer Pep Guardiola kon het zich permitteren een aantal sterren rust te gunnen. Het duel dat uiteraard nooit spannend werd eindigde in 0-0.
City, het afgelopen jaar in de finale verslagen door Chelsea, miste de geblesseerde Portugese centrumverdediger Rúben Dias en de vleugelverdedigers Kyle Walker (geschorst) en João Cancelo, alsmede de Nederlandse verdediger Nathan Aké. Guardiola hield Kevin de Bruyne, Jack Grealish, Rodri en Riyad Mahrez op de bank, die laatste viel na rust in en stichtte meteen gevaar. Mahrez bediende Gabriel Jesus die scoorde maar, zo bleek uit de beelden van de VAR, buitenspel had gestaan. Voor rust was alleen Raheem Sterling dicht bij een doelpunt geweest. Het stiftje dat hij produceerde belandde in de handen van doelman Antonio Adán.
De 36-jarige Scott Carson kwam halverwege de tweede helft Ederson in het doel van Manchester City vervangen. Het was een presentje van Guardiola voor de trouwe reserve, die in 2005 als invaller bij Liverpool voor het laatst wat minuten had gekeept in de Champions League.
Meer uit Voetbal
MONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
1 dag geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
1 dag geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
1 dag geleden