Manchester City paar weken zonder Aguëro
MANCHESTER (ANP) - Manchester City moet het de komende wedstrijden stellen zonder Sergio Agüero. De Argentijnse spits kampt met een peesblessure. "Hij ligt er een paar wedstrijden uit", zei manager Pep Guardiola. "Hoe lang het precies gaat duren, weet ik niet." De Spanjaard bekende wel dat Aguëro in ieder geval ook de derby tegen Manchester United op 7 december mist.
Aguëro werd zaterdag in de gewonnen topper tegen Chelsea (2-1) een kwartier voor tijd gewisseld. De 31-jarige Argentijn maakte plaats voor de Braziliaan Gabriel Jesus, die hem de komende weken zal vervangen. "Ik ben niet blij dat Sergio geblesseerd is", zei Jesus. "Ik vind het namelijk niet fijn als een vriend van me niet kan voetballen. Sergio is bovendien onze topscorer en scoort vrijwel iedere wedstrijd. Maar ik werk iedere dag ook hard en ben er klaar voor."
Aguëro maakte dit seizoen in de Premier League negen doelpunten, in de Champions League staat de teller op twee. City ontvangt dinsdag Sjachtar Donetsk in de wetenschap dat een gelijkspel volstaat om de knock-outfase te bereiken. "We staan er goed voor, maar we hebben nog niets", zei Guardiola. "We kunnen het morgen wel afmaken." In september won City de uitwedstrijd in Oekraïne met 3-0, mede dankzij een doelpunt van Jesus.
De Engelse kampioen voert groep C aan met tien punten, Sjachtar en Dinamo Zagreb hebben er vijf. De Kroaten spelen dinsdag in Milaan tegen Atalanta, dat met één punt onderaan staat.
Meer uit Voetbal
EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
2 uur geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
4 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
10 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
17 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
17 uur geleden