Manchester City overklast Real Madrid en staat in finale CL
MANCHESTER (ANP) - Manchester City staat voor de tweede keer in vrij korte tijd in de finale van de Champions League. Met vooral voor rust spel waar de liefhebber geen genoeg van kon krijgen werd Real Madrid in de halve eindstrijd aan de kant gezet. In het eigen Etihad Stadium won de formatie van trainer Pep Guardiola met 4-0. Het eerste duel in Spanje was in 1-1 geëindigd.
Halverwege leidde de kampioen van Engeland al met 2-0. Beide keren was de Portugees Bernardo Silva de maker van het doelpunt. Een kwartier voor tijd werd het 3-0 door een eigen doelpunt van Braziliaan Éder Militão, die een kopbal van de Zwitser Manuel Akanji van richting veranderde. De Argentijn Julián Álvarez maakte er nog 4-0 van.
De finale is op 10 juni in Istanbul. Tegenstander voor Manchester City is dan Internazionale, dat dinsdag won van AC Milan. Manchester City won de Champions League nog nooit, Real Madrid alleen al sinds 2014 vijf keer. City speelde in 2021 al wel eens een finale, maar verloor van Chelsea.
Nathan Aké
De Nederlandse verdediger Nathan Aké ontbrak bij City vanwege een blessure.
De sleutel van City lag op het middenveld, waar de Spanjaard Rodri, de Belg Kevin De Bruyne en de Duitse aanvoerder Ilkay Gündogan het spel verdeelden en vooral beheersten. Voorin was de recordbrekende schutter Erling Haaland, die in het eerste duel nauwelijks in het spel voorkwam, weer levensgevaarlijk.
Courtois
Nog voor de openingstreffer was de Noorse spits al twee keer met een kopbal dicht bij een doelpunt, maar beide keren stond Thibaut Courtois hem in de weg, de Belgische international in het Spaanse doel. Rodri schoot in kansrijke positie naast.
In de 23e minuut was het raak. Bernardo Silva scoorde, nadat De Bruyne hem had vrijgespeeld. Real Madrid had toen nog niet eens een poging ondernomen in de buurt van het doel van de tegenstander te komen. Dat veranderde pas in de 35e minuut met een schot van afstand van Toni Kroos, dat op de lat eindigde.
Amper 2 minuten later liep Manchester City verder uit, opnieuw door Bernardo Silva. Nu scoorde hij met het hoofd, nadat een schot van Gündogan aanvankelijk nog was geblokt, 2-0.
Ederson
Na de hervatting drong de thuisclub minder aan. Via een vrije trap van David Alaba had Real Madrid nog even uitzicht op een treffer, maar keeper Ederson kon nog net ingrijpen. Een kwartier voor tijd echter was alles beslist. Akanji verlengde met succes een vrije trap van De Bruyne met het hoofd. Verdediger Éder Militão van Madrid kreeg de treffer als eigen doelpunt achter zijn naam, omdat hij de inzet nog van richting veranderde.
4-0 werd het nog door Álvarez, die kort eerder Haaland was komen vervangen.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
10 uur geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
11 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
11 uur geledenANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.
11 uur geledenOSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
14 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.
14 uur geleden