Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Manchester City overklast Real Madrid en staat in finale CL

Manchester City overklast Real Madrid en staat in finale CL

MANCHESTER (ANP) - Manchester City staat voor de tweede keer in vrij korte tijd in de finale van de Champions League. Met vooral voor rust spel waar de liefhebber geen genoeg van kon krijgen werd Real Madrid in de halve eindstrijd aan de kant gezet. In het eigen Etihad Stadium won de formatie van trainer Pep Guardiola met 4-0. Het eerste duel in Spanje was in 1-1 geëindigd.

Halverwege leidde de kampioen van Engeland al met 2-0. Beide keren was de Portugees Bernardo Silva de maker van het doelpunt. Een kwartier voor tijd werd het 3-0 door een eigen doelpunt van Braziliaan Éder Militão, die een kopbal van de Zwitser Manuel Akanji van richting veranderde. De Argentijn Julián Álvarez maakte er nog 4-0 van.

De finale is op 10 juni in Istanbul. Tegenstander voor Manchester City is dan Internazionale, dat dinsdag won van AC Milan. Manchester City won de Champions League nog nooit, Real Madrid alleen al sinds 2014 vijf keer. City speelde in 2021 al wel eens een finale, maar verloor van Chelsea.

Nathan Aké

De Nederlandse verdediger Nathan Aké ontbrak bij City vanwege een blessure.

De sleutel van City lag op het middenveld, waar de Spanjaard Rodri, de Belg Kevin De Bruyne en de Duitse aanvoerder Ilkay Gündogan het spel verdeelden en vooral beheersten. Voorin was de recordbrekende schutter Erling Haaland, die in het eerste duel nauwelijks in het spel voorkwam, weer levensgevaarlijk.

Courtois

Nog voor de openingstreffer was de Noorse spits al twee keer met een kopbal dicht bij een doelpunt, maar beide keren stond Thibaut Courtois hem in de weg, de Belgische international in het Spaanse doel. Rodri schoot in kansrijke positie naast.

In de 23e minuut was het raak. Bernardo Silva scoorde, nadat De Bruyne hem had vrijgespeeld. Real Madrid had toen nog niet eens een poging ondernomen in de buurt van het doel van de tegenstander te komen. Dat veranderde pas in de 35e minuut met een schot van afstand van Toni Kroos, dat op de lat eindigde.

Amper 2 minuten later liep Manchester City verder uit, opnieuw door Bernardo Silva. Nu scoorde hij met het hoofd, nadat een schot van Gündogan aanvankelijk nog was geblokt, 2-0.

Ederson

Na de hervatting drong de thuisclub minder aan. Via een vrije trap van David Alaba had Real Madrid nog even uitzicht op een treffer, maar keeper Ederson kon nog net ingrijpen. Een kwartier voor tijd echter was alles beslist. Akanji verlengde met succes een vrije trap van De Bruyne met het hoofd. Verdediger Éder Militão van Madrid kreeg de treffer als eigen doelpunt achter zijn naam, omdat hij de inzet nog van richting veranderde.

4-0 werd het nog door Álvarez, die kort eerder Haaland was komen vervangen.

Meer uit Voetbal

Ook met Rutten blijft doel: Curaçao wil naar 16e finale WK

WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de Curaçaose voetbalbond FFK, Gilbert Martina, gaf dinsdagmiddag (lokale tijd) op een persconferentie aan dat ook met Fred Rutten als bondscoach het doel hetzelfde blijft voor het WK 2026 voor Curaçao: "We willen in de zestiende finale komen."

37 minuten geleden
Bodø schakelt Inter uit in Champions League

MILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.

2 uur geleden
Atlético Madrid schakelt Brugge uit in CL door hattrick Sørloth

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.

4 uur geleden
Mexicaanse president geeft veiligheidsgarantie voor WK voetbal

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.

8 uur geleden
Real Madrid staat 100 procent achter Vinícius in racismezaak

MADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.

9 uur geleden
Carleer valt af bij Oranje-voetbalsters, Levels opgeroepen

ZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.

10 uur geleden
Marokkaans international Hakimi staat terecht voor verkrachting

PARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.

11 uur geleden