Manchester City overklast Real Madrid en staat in finale CL
MANCHESTER (ANP) - Manchester City staat voor de tweede keer in vrij korte tijd in de finale van de Champions League. Met vooral voor rust spel waar de liefhebber geen genoeg van kon krijgen werd Real Madrid in de halve eindstrijd aan de kant gezet. In het eigen Etihad Stadium won de formatie van trainer Pep Guardiola met 4-0. Het eerste duel in Spanje was in 1-1 geëindigd.
Halverwege leidde de kampioen van Engeland al met 2-0. Beide keren was de Portugees Bernardo Silva de maker van het doelpunt. Een kwartier voor tijd werd het 3-0 door een eigen doelpunt van Braziliaan Éder Militão, die een kopbal van de Zwitser Manuel Akanji van richting veranderde. De Argentijn Julián Álvarez maakte er nog 4-0 van.
De finale is op 10 juni in Istanbul. Tegenstander voor Manchester City is dan Internazionale, dat dinsdag won van AC Milan. Manchester City won de Champions League nog nooit, Real Madrid alleen al sinds 2014 vijf keer. City speelde in 2021 al wel eens een finale, maar verloor van Chelsea.
Nathan Aké
De Nederlandse verdediger Nathan Aké ontbrak bij City vanwege een blessure.
De sleutel van City lag op het middenveld, waar de Spanjaard Rodri, de Belg Kevin De Bruyne en de Duitse aanvoerder Ilkay Gündogan het spel verdeelden en vooral beheersten. Voorin was de recordbrekende schutter Erling Haaland, die in het eerste duel nauwelijks in het spel voorkwam, weer levensgevaarlijk.
Courtois
Nog voor de openingstreffer was de Noorse spits al twee keer met een kopbal dicht bij een doelpunt, maar beide keren stond Thibaut Courtois hem in de weg, de Belgische international in het Spaanse doel. Rodri schoot in kansrijke positie naast.
In de 23e minuut was het raak. Bernardo Silva scoorde, nadat De Bruyne hem had vrijgespeeld. Real Madrid had toen nog niet eens een poging ondernomen in de buurt van het doel van de tegenstander te komen. Dat veranderde pas in de 35e minuut met een schot van afstand van Toni Kroos, dat op de lat eindigde.
Amper 2 minuten later liep Manchester City verder uit, opnieuw door Bernardo Silva. Nu scoorde hij met het hoofd, nadat een schot van Gündogan aanvankelijk nog was geblokt, 2-0.
Ederson
Na de hervatting drong de thuisclub minder aan. Via een vrije trap van David Alaba had Real Madrid nog even uitzicht op een treffer, maar keeper Ederson kon nog net ingrijpen. Een kwartier voor tijd echter was alles beslist. Akanji verlengde met succes een vrije trap van De Bruyne met het hoofd. Verdediger Éder Militão van Madrid kreeg de treffer als eigen doelpunt achter zijn naam, omdat hij de inzet nog van richting veranderde.
4-0 werd het nog door Álvarez, die kort eerder Haaland was komen vervangen.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool voelt zich nog altijd gesteund door de beleidsbepalers en de supporters van de club. De regerend kampioen is bezig aan een teleurstellend seizoen en heeft alleen in de Champions League nog een kans op een prijs.
6 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - De assistent-bondscoach van het Poolse voetbalelftal is overleden, meldt de Poolse voetbalbond PZPN. Jacek Magiera werd 49 jaar.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt begin mei weer supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Ajax. Vorig seizoen bleef het vak voor de fans van de Eindhovenaren leeg. PSV koos daarvoor "omdat meer tijd nodig was om een bewustwordingsprogramma rond antisemitisme goed te implementeren."
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC ziet het duel met Feyenoord van zondag niet als cruciaal voor de uiteindelijke tweede plaats in de Eredivisie. "Die tweede plek wordt niet beslist in dit weekend", zei de coach in aanloop naar de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst.
8 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.
9 uur geleden