
Manchester City onderzoekt nieuwjaarsfeest Mendy
MANCHESTER (ANP) - Manchester City doet onderzoek naar het nieuwjaarsfeest dat de Franse verdediger Benjamin Mendy heeft georganiseerd. Mendy zou met de jaarwisseling ook mensen van buitenaf over de vloer hebben gehad. "De club is teleurgesteld en voert een intern onderzoek uit", meldde City aan de BBC. Mendy woont in een regio die valt onder de strengste Britse coronaregels. Het is daar verboden om mensen van buiten het eigen huishouden binnen te ontvangen.
Via de sociale media doken wat beelden op van het huisfeestje bij Mendy. De 26-jarige Fransman heeft inmiddels excuses gemaakt.
Eerder in de week kon de uitwedstrijd van City tegen Everton niet doorgaan, vanwege een toenemend aantal coronabesmettingen binnen de selectie van de club uit Manchester. City speelt zondag wel tegen Chelsea. Manager Pep Guardiola mist naar eigen zeggen dan "vijf belangrijke spelers", omdat ze besmet zijn.
De Serviërs Luka Milivojevic (Crystal Palace) en Aleksandar Mitrovic (Fulham) moesten zich bij hun club eveneens verantwoorden voor het bezoeken van een feest met de jaarwisseling. Drie spelers van Tottenham Hotspur (Sergio Reguilón, Erik Lamela en Giovani Lo Celso) overtraden de coronaregels door met kerst een feestje te bezoeken.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - De Spaanse bondscoach Luis de la Fuente richt zich vanaf nu op het WK voetbal van volgend jaar. "Vanaf nu gaat het daarom, de wereldtitel is ons doel. Met de manier zoals het gaat, denken we dat we ver kunnen komen", zei De la Fuente nadat Spanje in München de finale van de Nations League na strafschoppen had verloren van Portugal. De la Fuente zei "trots" te zijn op zijn ploeg, die met name in de halve finale tegen Frankrijk (5-4) indruk had gemaakt.
33 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/AFP/DPA) - De Portugese bondscoach Roberto Martínez was, nadat zijn ploeg in München ten koste van Spanje de finale van de Nations League had gewonnen, vol lof over zijn routinier Cristiano Ronaldo. "Een aanvoerder met zijn ervaring, is essentieel om te tonen wat nodig is om te winnen", sprak Martínez, die de 40-jarige aanvaller in de reguliere speeltijd de 2-2 had zien maken. Portugal zegevierde na strafschoppen.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Portugal heeft voor de tweede keer de Nations League gewonnen. De ploeg van bondscoach Roberto Martínez versloeg Spanje in München na strafschoppen. Het duel was na negentig minuten in 2-2 geëindigd, in de verlenging werd niet gescoord. De Spanjaard Álvaro Morata was de enige voetballer die miste vanaf elf meter.
11 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - Topaanvaller Robert Lewandowski heeft een crisis veroorzaakt rond de nationale voetbalploeg van Polen. De spits van FC Barcelona weigert nog voor zijn land uit te komen zolang Michal Probierz de bondscoach is. Polen is een van de tegenstanders van Nederland in de kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar.
11 uur geledenPRAAG (ANP) - Brian Priske gaat weer als trainer aan de slag bij Sparta Praag. Dat meldt de Tsjechische club op de website. Priske begon het afgelopen seizoen als coach van Feyenoord. De 48-jarige Deen werd door de wisselvallige prestaties in Rotterdam in februari ontslagen. Na een korte interim-periode met Pascal Bosschaart werd nog diezelfde maand Robin van Persie gepresenteerd als opvolger van Priske.
11 uur geledenSTUTTGART (ANP) - De nationale voetbalploeg van Frankrijk heeft brons veroverd in de Nations League. Het Franse elftal van bondscoach Didier Deschamps won in Stuttgart de wedstrijd om de derde plaats van Duitsland met 2-0.
17 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - De Italiaanse voetbalbond gaat op zoek naar een nieuwe bondscoach. Luciano Spalletti, die die functie sinds september 2023 vervult, zit maandag in het WK-kwalificatieduel met Moldavië voor het laatst op de bank. Dat bevestigde de 66-jarige trainer tijdens een persconferentie.
19 uur geleden