Manchester City neemt na Haaland ook Akanji over van Dortmund
MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft na Erling Haaland ook Manuel Akanji overgenomen van Borussia Dortmund. De 27-jarige verdediger ondertekende een contract voor vijf jaar bij de kampioen van Engeland. De 41-voudig international van Zwitserland wordt bij City herenigd met de Noorse topscorer Haaland, die eerder al de overstap maakte van Dortmund naar Manchester. De spits maakte in vijf wedstrijden in de Premier League al negen doelpunten.
Akanji is na Haaland, Stefan Ortega, Kalvin Phillips en Sergio Gómez de vijfde aanwinst deze zomer voor trainer Pep Guardiola. De Zwitser speelde 4,5 jaar voor Dortmund, dat hem begin 2018 overnam van FC Basel. In 153 wedstrijden voor de Duitse club maakte Akanji vier doelpunten.
Dit seizoen kwam de verdediger nog niet in actie. Akanji wordt bij Manchester City een concurrent van Nathan Aké. De Oranje-international had een basisplaats in de eerste wedstrijden van het seizoen, tot hij een liesblessure opliep.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
32 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse regering neemt pas een besluit over de deelname van het nationale team aan het WK voetbal zodra ze een reactie van de FIFA heeft ontvangen over de verplaatsing van de wedstrijden. Dat zegt Ahmad Donyamali, de Iraanse minister van Sport.
35 minuten geledenSÃO PAULO (ANP) - Fernando Diniz is de nieuwe trainer van Corinthians. De oud-bondscoach van de Braziliaanse voetballers ondertekent een contract tot het einde van het jaar, meldt de club van Oranje-international Memphis Depay.
2 uur geledenNAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
13 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
14 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."
14 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.
16 uur geleden