Manchester City neemt na Haaland ook Akanji over van Dortmund
MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft na Erling Haaland ook Manuel Akanji overgenomen van Borussia Dortmund. De 27-jarige verdediger ondertekende een contract voor vijf jaar bij de kampioen van Engeland. De 41-voudig international van Zwitserland wordt bij City herenigd met de Noorse topscorer Haaland, die eerder al de overstap maakte van Dortmund naar Manchester. De spits maakte in vijf wedstrijden in de Premier League al negen doelpunten.
Akanji is na Haaland, Stefan Ortega, Kalvin Phillips en Sergio Gómez de vijfde aanwinst deze zomer voor trainer Pep Guardiola. De Zwitser speelde 4,5 jaar voor Dortmund, dat hem begin 2018 overnam van FC Basel. In 153 wedstrijden voor de Duitse club maakte Akanji vier doelpunten.
Dit seizoen kwam de verdediger nog niet in actie. Akanji wordt bij Manchester City een concurrent van Nathan Aké. De Oranje-international had een basisplaats in de eerste wedstrijden van het seizoen, tot hij een liesblessure opliep.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in de Champions League-wedstrijd tegen Sporting Portugal hersteld van de nederlaag in het voorgaande duel met Arsenal (3-1). De koploper van Duitsland was in München met dezelfde cijfers te sterk voor de ploeg uit Lissabon: 3-1.
7 minuten geledenYAMOUSSOUKRO (ANP) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller is opgenomen in de selectie van Ivoorkust voor de Afrika Cup. De voetbalbond van het West-Afrikaanse land heeft de selectie bekendgemaakt, met Haller als enige speler uit de Eredivisie.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Mensenrechtenorganisatie FairSquare heeft bij de ethische commissie van de FIFA een klacht ingediend tegen voorzitter Gianni Infantino van de wereldvoetbalbond. Hij wordt ervan beschuldigd zijn neutraliteitsplicht te hebben geschonden ten gunste van de Amerikaanse president Donald Trump.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Lionel Messi is net als vorig jaar verkozen tot waardevolste speler van het seizoen in de Amerikaanse competitie MLS. De 38-jarige Argentijn leidde Inter Miami naar het eerste kampioenschap. Hij is de eerste speler die de prijs voor de tweede keer op rij heeft gewonnen.
3 uur geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim ziet het duel van Ajax bij Qarabag FK woensdag als volgende kans om van de "heel vervelende nul" af te komen in de Champions League. "Daar willen we heel graag vanaf. Daarom gaan we morgen voor de winst spelen, maar we weten ook dat we tegen een ploeg spelen die al 7 punten heeft", zei Grim tijdens een persconferentie in het Azerbeidzjaanse Bakoe.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Zonder ten minste zeven basisspelers wacht Real Madrid-trainer Xabi Alonso woensdag een zware opdracht in de Champions League. Zijn ploeg neemt het in het eigen Bernabéu op tegen Manchester City, terwijl de druk op de coach toeneemt door de matige resultaten van de laatste weken in de competitie.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA heeft vrijdagavond aangifte gedaan na het grootschalige afsteken van vuurwerk in het thuisduel met FC Groningen. Ajax had die stap vrijdag al aangekondigd, maar laat dinsdag pas weten dat het ook daadwerkelijk is gebeurd. De aangifte gaat om onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting.
8 uur geleden