Manchester City na gelijkspel toch naar volgende ronde
KOPENHAGEN (ANP) - Manchester City heeft in de uitwedstrijd bij FC Kopenhagen de eerste punten verspeeld in de groepsfase van de Champions League. In Denemarken bleef het 0-0. De Engelse kampioen van trainer Pep Guardiola was een paar uur later desondanks al zeker van een plaats in de volgende ronde. Dat kwam omdat Sevilla punten verspeelde bij Borussia Dortmund, 1-1.
Het zat City aanvankelijk niet mee in Kopenhagen. In de 25e minuut miste Riyad Mahrez een strafschop. De Algerijn zag zijn inzet gestopt door doelman Kamil Grabara. Daarvoor al was een fraaie treffer van Rodri op advies van de VAR afgekeurd, omdat even eerder hands zou zijn gemaakt.
Na een half uur moesten de Engelsen ook nog eens met een man minder verder. Sergio Gómez kreeg de rode kaart, nadat hij een doorgebroken tegenstander had vastgehouden. Ook dit was de scheidsrechter ontgaan, maar de VAR niet.
Goed gedaan
"We hebben het goed gedaan", zei Guardiola. "In de fase van 11 tegen 11 waren we beter en kregen we goede kansen om op voorsprong te komen. Na die rode kaart zijn we rustig gebleven en hebben we weinig kansen weggegeven. We hoefden niet ten koste van alles te winnen. Gezien de omstandigheden is dit een prima resultaat."
Nathan Aké viel 2 minuten voor tijd in bij Manchester City. De Noorse topschutter Erling Haaland bleef op de bank. Kevin Diks viel in de 80e minuut in bij Kopenhagen.
Voorsprong
Na iets meer dan een kwartier kwam Sevilla bij Dortmund op voorsprong. Tanguy Nianzou kopte raak na een vrije trap van Ivan Rakitic. Nog voor rust kwamen de Duitsers op gelijke hoogte dankzij Jude Bellingham. De Engelsman scoorde uit een voorzet van Thomas Meunier.
Oud PSV'er Donyell Malen was basisspeler bij Dortmund.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg alleen nog maar kan hopen op een top-4-klassering in de Premier League door de slechte balans als het gaat om spelhervattingen. De titelverdediger in Engeland scoorde zelf dit seizoen slechts drie keer uit een standaardsituatie, maar kreeg liefst elf doelpunten tegen uit spelhervattingen. "Het is frustrerend. Halverwege vorig seizoen hadden we nog geen enkel doelpunt uit een spelhervatting tegen gekregen", vertelde Slot op een persconferentie.
2 minuten geledenZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.
14 uur geledenFÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.
18 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.
18 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.
23 uur geleden