Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Manchester City na gelijkspel toch naar volgende ronde

Manchester City na gelijkspel toch naar volgende ronde

KOPENHAGEN (ANP) - Manchester City heeft in de uitwedstrijd bij FC Kopenhagen de eerste punten verspeeld in de groepsfase van de Champions League. In Denemarken bleef het 0-0. De Engelse kampioen van trainer Pep Guardiola was een paar uur later desondanks al zeker van een plaats in de volgende ronde. Dat kwam omdat Sevilla punten verspeelde bij Borussia Dortmund, 1-1.

Het zat City aanvankelijk niet mee in Kopenhagen. In de 25e minuut miste Riyad Mahrez een strafschop. De Algerijn zag zijn inzet gestopt door doelman Kamil Grabara. Daarvoor al was een fraaie treffer van Rodri op advies van de VAR afgekeurd, omdat even eerder hands zou zijn gemaakt.

Na een half uur moesten de Engelsen ook nog eens met een man minder verder. Sergio Gómez kreeg de rode kaart, nadat hij een doorgebroken tegenstander had vastgehouden. Ook dit was de scheidsrechter ontgaan, maar de VAR niet.

Goed gedaan

"We hebben het goed gedaan", zei Guardiola. "In de fase van 11 tegen 11 waren we beter en kregen we goede kansen om op voorsprong te komen. Na die rode kaart zijn we rustig gebleven en hebben we weinig kansen weggegeven. We hoefden niet ten koste van alles te winnen. Gezien de omstandigheden is dit een prima resultaat."

Nathan Aké viel 2 minuten voor tijd in bij Manchester City. De Noorse topschutter Erling Haaland bleef op de bank. Kevin Diks viel in de 80e minuut in bij Kopenhagen.

Voorsprong

Na iets meer dan een kwartier kwam Sevilla bij Dortmund op voorsprong. Tanguy Nianzou kopte raak na een vrije trap van Ivan Rakitic. Nog voor rust kwamen de Duitsers op gelijke hoogte dankzij Jude Bellingham. De Engelsman scoorde uit een voorzet van Thomas Meunier.

Oud PSV'er Donyell Malen was basisspeler bij Dortmund.

Meer uit Voetbal

Liverpool verspeelt in slotfase zege tegen Tottenham Hotspur

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.

45 minuten geleden
Go Ahead Eagles vergroot met zes doelpunten problemen bij NAC

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.

1 uur geleden
Raphinha scoort drie keer voor FC Barcelona tegen Sevilla

BARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).

1 uur geleden
ManUnited steviger op derde plaats na zege op Aston Villa

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.

3 uur geleden
Spits Parrott ook belangrijk voor AZ tegen Heracles Almelo

ALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.

3 uur geleden
Feyenoord buigt achterstand tegen Excelsior om in zege

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zondag met 2-1 gewonnen van stadgenoot Excelsior. Het elftal van Robin van Persie kwam in De Kuip terug van een 1-0-achterstand. Ayase Ueda maakte beide doelpunten voor Feyenoord.

3 uur geleden
Aanvaller Daal valt geblesseerd uit bij AZ

ALKMAAR (ANP) - Ro-Zangelo Daal is geblesseerd uitgevallen bij AZ. De buitenspeler kon niet meer verder na een duel met Naci Ünüvar van Heracles Almelo. Hij strompelde na een half uur van het veld in Alkmaar.

5 uur geleden