Manchester City na gelijkspel toch naar volgende ronde
KOPENHAGEN (ANP) - Manchester City heeft in de uitwedstrijd bij FC Kopenhagen de eerste punten verspeeld in de groepsfase van de Champions League. In Denemarken bleef het 0-0. De Engelse kampioen van trainer Pep Guardiola was een paar uur later desondanks al zeker van een plaats in de volgende ronde. Dat kwam omdat Sevilla punten verspeelde bij Borussia Dortmund, 1-1.
Het zat City aanvankelijk niet mee in Kopenhagen. In de 25e minuut miste Riyad Mahrez een strafschop. De Algerijn zag zijn inzet gestopt door doelman Kamil Grabara. Daarvoor al was een fraaie treffer van Rodri op advies van de VAR afgekeurd, omdat even eerder hands zou zijn gemaakt.
Na een half uur moesten de Engelsen ook nog eens met een man minder verder. Sergio Gómez kreeg de rode kaart, nadat hij een doorgebroken tegenstander had vastgehouden. Ook dit was de scheidsrechter ontgaan, maar de VAR niet.
Goed gedaan
"We hebben het goed gedaan", zei Guardiola. "In de fase van 11 tegen 11 waren we beter en kregen we goede kansen om op voorsprong te komen. Na die rode kaart zijn we rustig gebleven en hebben we weinig kansen weggegeven. We hoefden niet ten koste van alles te winnen. Gezien de omstandigheden is dit een prima resultaat."
Nathan Aké viel 2 minuten voor tijd in bij Manchester City. De Noorse topschutter Erling Haaland bleef op de bank. Kevin Diks viel in de 80e minuut in bij Kopenhagen.
Voorsprong
Na iets meer dan een kwartier kwam Sevilla bij Dortmund op voorsprong. Tanguy Nianzou kopte raak na een vrije trap van Ivan Rakitic. Nog voor rust kwamen de Duitsers op gelijke hoogte dankzij Jude Bellingham. De Engelsman scoorde uit een voorzet van Thomas Meunier.
Oud PSV'er Donyell Malen was basisspeler bij Dortmund.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
19 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
20 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
22 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
23 uur geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
1 dag geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
1 dag geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
1 dag geleden