Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Manchester City na gelijkspel toch naar volgende ronde

Manchester City na gelijkspel toch naar volgende ronde

KOPENHAGEN (ANP) - Manchester City heeft in de uitwedstrijd bij FC Kopenhagen de eerste punten verspeeld in de groepsfase van de Champions League. In Denemarken bleef het 0-0. De Engelse kampioen van trainer Pep Guardiola was een paar uur later desondanks al zeker van een plaats in de volgende ronde. Dat kwam omdat Sevilla punten verspeelde bij Borussia Dortmund, 1-1.

Het zat City aanvankelijk niet mee in Kopenhagen. In de 25e minuut miste Riyad Mahrez een strafschop. De Algerijn zag zijn inzet gestopt door doelman Kamil Grabara. Daarvoor al was een fraaie treffer van Rodri op advies van de VAR afgekeurd, omdat even eerder hands zou zijn gemaakt.

Na een half uur moesten de Engelsen ook nog eens met een man minder verder. Sergio Gómez kreeg de rode kaart, nadat hij een doorgebroken tegenstander had vastgehouden. Ook dit was de scheidsrechter ontgaan, maar de VAR niet.

Goed gedaan

"We hebben het goed gedaan", zei Guardiola. "In de fase van 11 tegen 11 waren we beter en kregen we goede kansen om op voorsprong te komen. Na die rode kaart zijn we rustig gebleven en hebben we weinig kansen weggegeven. We hoefden niet ten koste van alles te winnen. Gezien de omstandigheden is dit een prima resultaat."

Nathan Aké viel 2 minuten voor tijd in bij Manchester City. De Noorse topschutter Erling Haaland bleef op de bank. Kevin Diks viel in de 80e minuut in bij Kopenhagen.

Voorsprong

Na iets meer dan een kwartier kwam Sevilla bij Dortmund op voorsprong. Tanguy Nianzou kopte raak na een vrije trap van Ivan Rakitic. Nog voor rust kwamen de Duitsers op gelijke hoogte dankzij Jude Bellingham. De Engelsman scoorde uit een voorzet van Thomas Meunier.

Oud PSV'er Donyell Malen was basisspeler bij Dortmund.

Meer uit Voetbal

Feyenoord mist topscorer Ueda tegen FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Ayase Ueda mist het uitduel van Feyenoord met FC Utrecht. De topscorer van de Eredivisie ontbreekt in de selectie van trainer Robin van Persie.

30 minuten geleden
Liverpool-aankoop Jacquet loopt 'serieuze' blessure op bij Rennes

LENS (ANP) - Liverpool-aankoop Jérémy Jacquet heeft zaterdag een schouderblessure opgelopen bij zijn huidige club Rennes. Trainer Habib Beye sprak van een op het oog "serieuze" kwetsuur, al wordt de precieze ernst nog onderzocht.

2 uur geleden
Zegereeks Sparta ten einde na gelijkspel bij Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.

12 uur geleden
FC Twente maakt indruk met 5-0-thuiszege op sc Heerenveen

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft het thuisduel met sc Heerenveen met veel overtuiging gewonnen. Net als vaker dit seizoen creëerde de ploeg van trainer John van den Brom veel kansen. Dit keer leverden die ook doelpunten op: 5-0.

12 uur geleden
FC Volendam boekt bij PEC Zwolle eerste uitzege van het seizoen

ZWOLLE (ANP) - FC Volendam heeft bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit Eredivisieseizoen geboekt. Aanvaller Brandley Kuwas maakte in de blessuretijd de winnende treffer: 1-2. Daardoor neemt FC Volendam afstand van de laatste twee plekken in de Eredivisie. De nummer 15 heeft nu 5 punten meer dan Telstar en NAC Breda. PEC staat tiende.

12 uur geleden
Treffer Botman in jubileumduel niet genoeg voor zege Newcastle

NEWCASTLE (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft gescoord in zijn honderdste wedstrijd voor Newcastle United. De 26-jarige Nederlander zette zijn ploeg op voorsprong in de thuiswedstrijd tegen Brentford, dat wel met een 3-2-zege vertrok uit het noorden van Engeland.

12 uur geleden
NEC neemt tweede plaats over van Feyenoord na zege op Heracles

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.

17 uur geleden