Manchester City moet genoegen nemen met gelijkspel bij Villa
BIRMINGHAM (ANP) - Het is Manchester City niet gelukt de uitwedstrijd tegen Aston Villa te winnen. City kwam tegen de ploeg van trainer Steven Gerrard niet verder dan een gelijkspel (1-1).
Kort na rust zette Erling Haaland City op voorsprong. De Noorse spits volleerde de bal bij de tweede paal beheerst binnen na een afgemeten voorzet vanaf de rechterflank van Kevin De Bruyne. Haaland bracht zijn doelpuntentotaal al op tien. Een kwartier voor tijd kwam Villa op gelijke hoogte via de Jamaicaan Leon Bailey, die van binnen het zestienmetergebied hard binnenschoot op aangeven van Jacob Ramsey.
Bij City viel Nathan Aké tien minuten voor tijd in voor Kyle Walker.
Voor regerend kampioen Manchester City, dat samen met Tottenham Hotspur tweede staat, was het het tweede gelijkspel van het seizoen. Twee weken geleden werd het 3-3 tegen Newcastle United. Door het puntenverlies kan koploper Arsenal de voorsprong vergroten tot 4 punten. Arsenal wacht zondag de uitwedstrijd tegen Manchester United.
Aston Villa, dat eerder deze week Anwar El Ghazi naar PSV zag vertrekken, heeft pas 4 punten verzameld en staat zeventiende.
Meer uit Voetbal
OSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
16 minuten geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
24 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Bart Verbruggen is de eerste doelman van het Nederlands elftal voor het WK. Dat zei Ronald Koeman tijdens zijn persconferentie voor de oefeninterland van woensdag tegen Algerije in De Kuip. De bondscoach gaf nog niet prijs wie zijn tweede keeper is voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Robin Roefs en Mark Flekken zijn de andere doelmannen in de WK-selectie van Oranje.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Mats Wieffer begint woensdagavond met het Nederlands elftal aan de oefenwedstrijd tegen Algerije in De Kuip. Hij vervangt de geschorste Denzel Dumfries. Jurriën Timber, rechterverdediger van Arsenal, ontbreekt nog bij Oranje en sluit donderdag aan bij de nationale ploeg.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Marten de Roon heeft een opvallend rugnummer gekregen voor het WK. De middenvelder draagt het shirt met nummer 3 als hij in actie komt op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit een lijst die de KNVB heeft vrijgegeven.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een fitte selectie begonnen aan de laatste training voor de oefeninterland van woensdagavond tegen Algerije in De Kuip. Bondscoach Ronald Koeman staat met 25 spelers van zijn selectie voor het WK op het veld in Zeist. Alleen Jurriën Timber ontbreekt nog. De verdediger maakte zaterdag na ruim twee maanden blessureleed zijn rentree voor Arsenal in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain en sluit donderdag aan.
5 uur geleden