Manchester City met moeite langs Bournemouth
BOURNEMOUTH (ANP) - Manchester City heeft de achterstand ten opzichte van koploper Liverpool teruggebracht tot 1 punt. De nummer 2 van de Premier League boekte een benauwde 1-0-zege bij Bournemouth.
City speelde vorig weekend gelijk tegen middenmoter Chelsea (1-1), waarna de regerend kampioen dinsdag een nipte zege boekte op Brentford (1-0). Ook tegen Bournemouth had de ploeg van Pep Guardiola het niet gemakkelijk. De nummer 13 van Engeland probeerde City onder druk te zetten en kreeg een vroege kans via voormalig AZ-speler Milos Kerkez.
Phil Foden was voor rust de meest opvallende speler aan de kant van City. De aanvaller bracht met een fraaie pass Erling Haaland in scoringspositie en tekende na twintig minuten voor het eerste schot tussen de palen van de bezoekers. Vier minuten later opende Foden de score uit een rebound, nadat Bournemouth-keeper Neto een inzet van Haaland had geblokt.
Schot Kluivert
De thuisploeg was ook in de tweede helft gevaarlijk met onder meer een schot van oud-Ajacied Justin Kluivert. Marcus Tavernier en Dominic Solanke waren daarna dicht bij de gelijkmaker. Haaland kreeg ook nog een kans, voordat hij een kwartier voor tijd werd gewisseld. Bournemouth-invaller Enes Ünal kopte in de laatste minuut net naast het doel van Ederson.
Oranje-international Nathan Aké van City speelde de gehele wedstrijd. Kluivert ging in de 69e minuut naar de kant.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - FC Barcelona heeft zijn tweede nederlaag op rij geleden. Vier dagen na de 4-0 bij Atlético Madrid in het Spaanse bekertoernooi verloor de ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong de competitiewedstrijd bij Girona met 2-1. Barcelona moet na de nederlaag de koppositie in La Liga afstaan aan Real Madrid, dat nu 2 punten meer heeft.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga is niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur. De voormalige coach van Ajax had de mogelijkheid om aan te blijven na het recente ontslag van Thomas Frank, maar heeft ervoor gekozen om afscheid te nemen. Dat meldde de club uit Londen in een verklaring.
13 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain is niet ingegaan op de kritiek van zijn sterspeler Ousmane Dembélé op de instelling van zijn ploeggenoten. "Rond PSG is altijd rumoer en dat moet je accepteren", was het enige wat de Spanjaard antwoordde op vragen van verslaggevers. Titelhouder PSG speelt dinsdag in de tussenronde van de Champions League de uitwedstrijd tegen AS Monaco.
14 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - José Mourinho vreest Real Madrid meer dan ooit. "Een gekrenkte ploeg is gevaarlijk", zei de coach van het Portugese Benfica op de persconferentie in aanloop naar het eerste treffen met de Spaanse club in de tussenronde van de Champions League. Mourinho verwees naar de 4-2-zege op Real Madrid vorige maand in de laatste ronde van de groepsfase, waardoor vijftienvoudig Champions League-winnaar Real zich niet rechtstreeks plaatste bij de laatste zestien.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Thibo Baeten van Go Ahead Eagles is voor drie wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk. De KNVB heeft de aanvaller de straf opgelegd vanwege de overtreding die hij zondag maakte op Feyenoord-speler Oussama Targhalline, waarvoor hij rood kreeg.
20 uur geledenSANTOS (ANP) - Neymar is na twee maanden blessureleed weer in actie gekomen voor zijn Braziliaanse club Santos. In het Campeonato Paulista, het kampioenschap van de staat São Paulo, viel hij bij rust in tegen Velo Clube. Hij gaf een assist in de thuiswedstrijd die Santos met 6-0 won. De Braziliaan onderging in december een knieoperatie.
23 uur geledenNAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.
1 dag geleden