Manchester City met moeite langs Bournemouth
BOURNEMOUTH (ANP) - Manchester City heeft de achterstand ten opzichte van koploper Liverpool teruggebracht tot 1 punt. De nummer 2 van de Premier League boekte een benauwde 1-0-zege bij Bournemouth.
City speelde vorig weekend gelijk tegen middenmoter Chelsea (1-1), waarna de regerend kampioen dinsdag een nipte zege boekte op Brentford (1-0). Ook tegen Bournemouth had de ploeg van Pep Guardiola het niet gemakkelijk. De nummer 13 van Engeland probeerde City onder druk te zetten en kreeg een vroege kans via voormalig AZ-speler Milos Kerkez.
Phil Foden was voor rust de meest opvallende speler aan de kant van City. De aanvaller bracht met een fraaie pass Erling Haaland in scoringspositie en tekende na twintig minuten voor het eerste schot tussen de palen van de bezoekers. Vier minuten later opende Foden de score uit een rebound, nadat Bournemouth-keeper Neto een inzet van Haaland had geblokt.
Schot Kluivert
De thuisploeg was ook in de tweede helft gevaarlijk met onder meer een schot van oud-Ajacied Justin Kluivert. Marcus Tavernier en Dominic Solanke waren daarna dicht bij de gelijkmaker. Haaland kreeg ook nog een kans, voordat hij een kwartier voor tijd werd gewisseld. Bournemouth-invaller Enes Ünal kopte in de laatste minuut net naast het doel van Ederson.
Oranje-international Nathan Aké van City speelde de gehele wedstrijd. Kluivert ging in de 69e minuut naar de kant.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
1 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
2 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.
7 uur geleden