Manchester City koopt Portugese verdediger Dias van Benfica
MANCHESTER (ANP) - Manchester City neemt centrale verdediger Rúben Dias over van Benfica. De Engelse topclub betaalt 68 miljoen euro voor de Portugese international plus een bonus van 3,6 miljoen, aldus de club uit Lissabon op haar website.
Tegelijkertijd bewandelt verdediger Nicolás Otamendi de omgekeerde weg voor een bedrag van 15 miljoen euro. De 32-jarige Argentijn speelde vijf seizoenen voor City.
Dias (23) speelt sinds 2017 in de hoofdmacht van Benfica. Hij was vorig jaar basisspeler in het Portugese elftal tijdens de gewonnen finale van de Nations League tegen Oranje en werd toen uitgeroepen tot 'man of the match'.
Met de miljoenendeal hoopt de Engelse topclub haar defensieve problemen op te lossen. Zondag ging de ploeg van trainer Pep Guardiola hard onderuit in de Premier League tegen Leicester City (2-5).
Manchester City versterkte zich eerder deze transferperiode al met de Nederlandse verdediger Nathan Aké, maar kampte alsnog met een gat in de defensie. De Fransman Aymeric Laporte is nog afwezig vanwege de naweeën van een coronabesmetting.
Meer uit Voetbal
WOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
57 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
58 minuten geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Bournemouth blijft in de race om een ticket voor Europees voetbal volgend seizoen. De club verstevigde met een uitzege op Fulham (0-1) de zesde positie in de Premier League.
2 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de derde plaats in de Bundesliga en daarmee een ticket voor de Champions League veiliggesteld. De ploeg van trainer Ole Werner won in eigen huis met 2-1 van St. Pauli, dat door de nederlaag moet vrezen voor degradatie.
3 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Pierre-Emerick Aubameyang is uit de selectie van Olympique Marseille gezet. De 36-jarige spits heeft volgens veel Franse media tijdens een trainingskamp een brandblusser leeggespoten over een slapend lid van de technische staf.
4 uur geleden