Manchester City koopt Portugese verdediger Dias van Benfica
MANCHESTER (ANP) - Manchester City neemt centrale verdediger Rúben Dias over van Benfica. De Engelse topclub betaalt 68 miljoen euro voor de Portugese international plus een bonus van 3,6 miljoen, aldus de club uit Lissabon op haar website.
Tegelijkertijd bewandelt verdediger Nicolás Otamendi de omgekeerde weg voor een bedrag van 15 miljoen euro. De 32-jarige Argentijn speelde vijf seizoenen voor City.
Dias (23) speelt sinds 2017 in de hoofdmacht van Benfica. Hij was vorig jaar basisspeler in het Portugese elftal tijdens de gewonnen finale van de Nations League tegen Oranje en werd toen uitgeroepen tot 'man of the match'.
Met de miljoenendeal hoopt de Engelse topclub haar defensieve problemen op te lossen. Zondag ging de ploeg van trainer Pep Guardiola hard onderuit in de Premier League tegen Leicester City (2-5).
Manchester City versterkte zich eerder deze transferperiode al met de Nederlandse verdediger Nathan Aké, maar kampte alsnog met een gat in de defensie. De Fransman Aymeric Laporte is nog afwezig vanwege de naweeën van een coronabesmetting.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer komt dit seizoen niet meer in actie voor Feyenoord. Dat vertelde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
5 uur geledenROME (ANP) - Gennaro Gattuso stopt als bondscoach van het Italiaanse voetbalelftal na het mislopen van het WK voetbal. Dat laat de Italiaanse voetbalbond FIGC weten op de eigen site. Gattuso verloor dinsdag met Italië na strafschoppen van Bosnië en Herzegovina in de finale van de play-offs voor het WK. Het is de derde keer op rij dat viervoudig wereldkampioen Italië het WK misloopt.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong hervat volgende week de groepstraining bij FC Barcelona. Dat vertelde trainer Hansi Flick in een vooruitblik op de topper van zaterdag in de Spaanse voetbalcompetitie bij Atlético Madrid.
6 uur geleden