Manchester City klopt Chelsea en verkleint achterstand op Arsenal
LONDEN (ANP) - Manchester City heeft de achterstand op koploper Arsenal in de Engelse voetbalcompetitie verkleind tot 5 punten. De regerend kampioen won de uitwedstrijd tegen Chelsea met 1-0. Arsenal kwam twee dagen eerder in eigen stadion niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel tegen Newcastle United.
Het doelpunt kwam in de 63e minuut tot stand dankzij twee invallers, die allebei pas net in het veld stonden. Jack Grealish gaf de bal vanaf de linkerkant laag voor en Riyad Mahrez kon bij de tweede paal binnen tikken. Doelman Kepa Arrizabalaga schatte de voorzet niet goed in en liet de bal aan zich voorbij gaan.
Beide ploegen zorgen voor veel vermaak. Manchester City kreeg de meeste kansen. Oranje-international Nathan Aké kopte de bal in de 51e minuut, na een voorzet van Kevin de Bruyne na een snel genomen hoekschop, tegen de lat.
Ziyech
Bij Chelsea had Hakim Ziyech, die vorige maand met Marokko als vierde eindigde op het WK, voor het eerst sinds eind augustus een basisplaats in de competitie. De Londenaren zagen Raheem Sterling al in de 5e minuut geblesseerd uitvallen. Halverwege de eerste helft viel ook de Amerikaan Christian Pulisic weg met een blessure.
Chelsea won slechts één van de laatste acht competitieduels en neemt na zeventien duels de tiende plek in. De ploeg van coach Graham Potter heeft 25 punten. Koploper Arsenal heeft 44 punten.
Meer uit Voetbal
JEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.
11 uur geledenBAKOE (ANP) - Newcastle United heeft een zeer ruime zege geboekt in de eerste wedstrijd van de tussenronde van de Champions League bij FK Qarabag. De nummer 10 van Engeland won met 6-1 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. Anthony Gordon was nog voor rust goed voor vier doelpunten.
11 uur geledenZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino is "geschokt" en "bedroefd" door het vermeende racisme tegen Vinícius Júnior dinsdagavond in het Champions League-duel tussen Benfica en Real Madrid. Dat heeft de voorzitter van de FIFA in een verklaring aan het ANP laten weten. "Er is absoluut geen plaats voor racisme in onze sport en in de samenleving. Alle relevante belanghebbenden moeten actie ondernemen en de verantwoordelijken ter verantwoording roepen", aldus Infantino in een verklaring.
15 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft het schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd voor het afsteken van vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de Eredivisie op 1 november 2025. Het voorstel betreft een boete van 10.000 euro, waarvan 2500 euro voorwaardelijk. Dat heeft de club woensdag bekendgemaakt.
17 uur geledenSEVILLA (ANP) - Matías Almeyda is woensdag voor zeven wedstrijden geschorst nadat hij afgelopen weekend een rode kaart kreeg bij het duel tussen Sevilla en Alavés (1-1). De Argentijnse coach van Sevilla werd weggestuurd, maar liep daarna boos het veld in om bezwaar te maken bij de scheidsrechter.
18 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.
20 uur geledenLISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
1 dag geleden