Manchester City klimt na zege op Chelsea naar vierde plaats
MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft in de Premier League de weg omhoog weer ingezet. De club van coach Pep Guardiola won thuis met 3-1 van Chelsea en klom naar de vierde plaats in de stand. De achterstand op koploper Liverpool bedraagt wel 12 punten. Chelsea staat zesde met 1 punt minder dan City.
Chelsea stond na twee minuten al met 1-0 voor door een goal van Noni Madueke. De ex-PSV'er profiteerde van een slechte terugspeelbal van City-verdediger Abdoekodir Choesanov. Vlak voor rust kwam de thuisploeg langszij. Matheus Nunes brak door, maar doelman Robert Sánchez tikte de inzet van de Portugees weg. De bal kwam terecht bij Josko Gvardiol die in een leeg doel scoorde.
Erling Haaland zette halverwege de tweede helft de thuisploeg op 2-1. De Noorse spits nam een lange voorzet van doelman Ederson aan en zag Sánchez veel te ver voor zijn doel staan. Haaland krulde de bal over de keeper van Chelsea. Haaland stond tegen het einde van de wedstrijd ook aan de basis van de derde goal van City. Hij speelde Phil Foden vrij, die oprukte naar het doel en raak schoot.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
12 uur geleden