Manchester City klimt na zege op Chelsea naar vierde plaats
MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft in de Premier League de weg omhoog weer ingezet. De club van coach Pep Guardiola won thuis met 3-1 van Chelsea en klom naar de vierde plaats in de stand. De achterstand op koploper Liverpool bedraagt wel 12 punten. Chelsea staat zesde met 1 punt minder dan City.
Chelsea stond na twee minuten al met 1-0 voor door een goal van Noni Madueke. De ex-PSV'er profiteerde van een slechte terugspeelbal van City-verdediger Abdoekodir Choesanov. Vlak voor rust kwam de thuisploeg langszij. Matheus Nunes brak door, maar doelman Robert Sánchez tikte de inzet van de Portugees weg. De bal kwam terecht bij Josko Gvardiol die in een leeg doel scoorde.
Erling Haaland zette halverwege de tweede helft de thuisploeg op 2-1. De Noorse spits nam een lange voorzet van doelman Ederson aan en zag Sánchez veel te ver voor zijn doel staan. Haaland krulde de bal over de keeper van Chelsea. Haaland stond tegen het einde van de wedstrijd ook aan de basis van de derde goal van City. Hij speelde Phil Foden vrij, die oprukte naar het doel en raak schoot.
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.
6 uur geledenBERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De aftrap van het Europa League-duel tussen FC Utrecht en KRC Genk is uitgesteld. Volgens de thuisploeg zijn er problemen met Belgische fans in het bezoekersvak van De Galgenwaard.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft voor het eerst sinds begin december een wedstrijd gewonnen. De Rotterdammers rekenden voor eigen publiek in de Europa League af met Sturm Graz (3-0) en voorkwamen daarmee dat de crisis bij de club nog grotere vormen aanneemt. Feyenoord heeft dankzij de zege nog een kleine kans om de tussenronde van het tweede Europese clubtoernooi te bereiken.
7 uur geleden