
Manchester City klaar voor 'uitdaging' tegen Club Brugge
MANCHESTER (ANP/RTR) - Voor Manchester City is de opdracht woensdag in de thuiswedstrijd tegen Club Brugge duidelijk. Alleen winst kan de ploeg van coach Pep Guardiola verder helpen in de Champions League. "Ik zie het niet als een probleem, eerder als een kans. Het is een uitdaging die we aangaan", zei de Spanjaard op de persconferentie een dag voor de wedstrijd.
Zijn dit seizoen kwakkelende miljoenenploeg haalde maar 8 punten uit zeven duels en staat slechts 25e. Een plaats bij de top 24 is nodig om in ieder geval door te stomen naar de tussenronde. Club Brugge is twintigste met 11 punten en is bij een gelijkspel sowieso zeker van een Europees vervolg. In het seizoen 2021-2022 troffen beide ploegen elkaar en won City twee keer: in Brugge met 5-1, thuis met 4-1.
"Het zal zeker anders worden dan toen. Dit Club is beter. Destijds was Noa Lang (nu PSV) er bijvoorbeeld nog bij. Hij verdedigde niet voldoende mee en dat konden we uitbuiten", keek Guardiola terug. "Ik twijfel er niet aan dat we zullen spelen op het niveau dat nodig is voor kwalificatie. We moeten ontspannen blijven. We begrijpen wat er op het spel staat. Als we verliezen, is het voorbij."
Guardiola kan op een bijna voltallige selectie rekenen tegen Club Brugge. "Alle spelers die afgelopen weekend tegen Chelsea (3-1-zege, red.) speelden zijn fit", verklaarde hij. Verdediger John Stones deed 35 minuten mee en is, zo liet Guardiola weten, klaar om te spelen. Hetzelfde geldt voor de Belgische middenvelder Kevin De Bruyne.
Meer uit Voetbal
GUINGAMP (ANP) - Paris Saint-Germain heeft een grote stap gezet richting de achtste finales van de Champions League. De koploper van de Ligue 1 won de eerste wedstrijd in de tussenronde bij het eveneens Franse Stade Brest met 3-0. De return is volgende week in Parijs.
1 uur geledenTURIJN (ANP) - Aanvaller Ivan Perisic en verdediger Richard Ledezma beginnen bij PSV in het basiselftal dat in de tussenronde van de Champions League aantreedt in Turijn tegen Juventus. De Kroaat Perisic maakt voor PSV zijn debuut in Europa. In vergelijking met de laatste competitiewedstrijd tegen Willem II zitten Johan Bakayoko en Tyrell Malacia op de bank.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Sérgio Conceição van AC Milan houdt de supporters van Feyenoord nog even in spanning. De Portugees wilde dinsdagavond tijdens een persconferentie in De Kuip niet zeggen of de Mexicaan Santiago Giménez woensdag tijdens de tussenronde van de Champions League in De Kuip in de basis staat. AC Milan nam de spits begin deze maand van de Rotterdammers over.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tijjani Reijnders is blij met de komst van Santiago Giménez naar AC Milan. "De hele groep heeft hem met open armen ontvangen. Dat geldt voor een ieder die deze winter naar ons toe is gekomen", vertelde de Oranje-international in De Kuip, waar hij woensdag tegenover Feyenoord staat in de tussenronde van de Champions League.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard neemt "in onderling overleg" aan het einde van het seizoen afscheid van assistent-trainer Adrie Poldervaart. De 54-jarige coach was sinds de zomer van 2023 werkzaam in Sittard.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt het Europa League-duel van donderdag met Union niet in het Koning Boudewijnstadion in Brussel omdat het veld onbespeelbaar is. De nummer 3 van België moet nu op zoek naar een alternatieve speellocatie, meldt Ajax via X.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalsters Vivianne Miedema en Caitlin Dijkstra keren terug in de selectie van Oranje voor het begin van de Nations League. Nederland speelt volgende week vrijdag in Breda tegen Duitsland. De aanvalster en verdedigster ontbraken door blessures tijdens de laatste twee interlandperiodes van vorig jaar. Middenveldster Damaris Egurrola is er niet bij door een blessure.
4 uur geleden