Manchester City klaar om 'te vechten voor leven' in laatste duel
MANCHESTER (ANP) - Volgens trainer Pep Guardiola zijn de spelers van Manchester City klaar om "te vechten voor hun leven" in de laatste competitiewedstrijd in de strijd om de landstitel. De titelverdediger in de Premier League heeft na een 2-2-gelijkspel tegen West Ham United nu 4 punten meer dan Liverpool, maar de winnaar van de FA Cup speelt dinsdag nog uit tegen Southampton.
Toen Guardiola gevraagd werd of hij nog een boodschap had voor Southampton, was zijn reactie veelzeggend. "Versla Liverpool maar met 4-0", lachte hij.
City kan bij een verliespartij van Liverpool dinsdag al kampioen worden, maar aan dat scenario wil Guardiola liever niet te veel denken. "Het hoort eigenlijk zo dat de strijd pas op de laatste dag beslist wordt, want beide teams zijn zo goed. Met een rivaal als dit Liverpool is het onmogelijk om vier speelrondes voor het einde kampioen te worden. Je moet vechten tot het einde. Het is een groot voorrecht dat we thuis spelen en dat het in onze handen ligt", aldus de coach.
"Ons stadion is zondag uitverkocht en we zullen vechten voor ons leven. Het zou mooi zijn als het ons lukt. Dat we in eigen huis kans hebben op de titel, voor ons eigen publiek, is iets waar ik erg naar uitkijk."
City sluit zondag in eigen huis het seizoen af tegen Aston Villa, de huidige nummer 13 in de Premier League. Liverpool ontvangt Wolverhampton Wanderers, de nummer 9.
Meer uit Voetbal
BURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.
33 minuten geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.
2 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Rodri is fit genoeg om zijn rentree bij Manchester City te maken. De 29-jarige Spaanse spelmaker zat zaterdag in de uitwedstrijd tegen Nottingham Forest al op de reservebank, maar kwam toen nog niet in actie.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid begint het nieuwe jaar zonder Kylian Mbappé. De Franse aanvaller heeft een verstuiking aan zijn linkerknie, meldt de Spaanse voetbalclub in een korte verklaring.
4 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft zich versterkt met de ervaren aanvaller André Ayew. De 120-voudig international van Ghana zat sinds afgelopen zomer zonder club, na zijn vertrek bij de Franse Ligue 1-club Le Havre. De 36-jarige Ayew heeft in Breda getekend tot het einde van het seizoen. NAC kan dat contract met een jaar verlengen.
6 uur geleden