Manchester City klaar om 'te vechten voor leven' in laatste duel
MANCHESTER (ANP) - Volgens trainer Pep Guardiola zijn de spelers van Manchester City klaar om "te vechten voor hun leven" in de laatste competitiewedstrijd in de strijd om de landstitel. De titelverdediger in de Premier League heeft na een 2-2-gelijkspel tegen West Ham United nu 4 punten meer dan Liverpool, maar de winnaar van de FA Cup speelt dinsdag nog uit tegen Southampton.
Toen Guardiola gevraagd werd of hij nog een boodschap had voor Southampton, was zijn reactie veelzeggend. "Versla Liverpool maar met 4-0", lachte hij.
City kan bij een verliespartij van Liverpool dinsdag al kampioen worden, maar aan dat scenario wil Guardiola liever niet te veel denken. "Het hoort eigenlijk zo dat de strijd pas op de laatste dag beslist wordt, want beide teams zijn zo goed. Met een rivaal als dit Liverpool is het onmogelijk om vier speelrondes voor het einde kampioen te worden. Je moet vechten tot het einde. Het is een groot voorrecht dat we thuis spelen en dat het in onze handen ligt", aldus de coach.
"Ons stadion is zondag uitverkocht en we zullen vechten voor ons leven. Het zou mooi zijn als het ons lukt. Dat we in eigen huis kans hebben op de titel, voor ons eigen publiek, is iets waar ik erg naar uitkijk."
City sluit zondag in eigen huis het seizoen af tegen Aston Villa, de huidige nummer 13 in de Premier League. Liverpool ontvangt Wolverhampton Wanderers, de nummer 9.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.
45 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.
46 minuten geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
21 uur geledenRIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabiƫ.
21 uur geledenBRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.
1 dag geleden