Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Manchester City kampioen na nederlaag ManUnited

Manchester City kampioen na nederlaag ManUnited

MANCHESTER (ANP) - Manchester City is voor de zevende keer kampioen van Engeland geworden. De ploeg van coach Pep Guardiola werd dinsdag zonder te spelen kampioen, doordat stadgenoot Manchester United in eigen huis met 2-1 verloor van Leicester City. ManCity heeft daardoor met nog drie wedstrijden te spelen een onoverbrugbare voorsprong van 10 punten op nummer 2 United.

Voor Manchester City is het de derde titel in vier jaar tijd in de Premier League en de vijfde titel sinds 2012. Vorig jaar moest de ploeg de titel laten aan Liverpool. De club uit Manchester speelt ook nog op 29 mei de finale van de Champions League tegen Chelsea.

Leicester City strijdt om de derde of vierde plek in de Premier League die recht geeft op het spelen van Champions League volgend seizoen. De bezoekers van coach Brendan Rodgers kwamen op voorsprong via Luke Thomas. De 19-jarige voetballer maakte op aangeven van Youri Tielemans zijn eerste doelpunt in de Premier League door de bal met een volley hoog in de kruising te mikken. Mason Greenwood zorgde echter vijf minuten later in een snelle aanval alweer voor de gelijkmaker voor United, waar Donny van de Beek een basisplaats had.

In de tweede helft zocht Leicester, dat de punten nodig heeft om Liverpool en West Ham United van zich af te houden, naar een tweede treffer. Die kwam er in de 66e minuut via Çaglar Söyüncü, die op een voorzet van Marc Albrighton hard binnenkopte.

Leicester heeft door de zege 66 punten en staat weer derde. Chelsea heeft 2 punten minder, maar ook een wedstrijd minder gespeeld. West Ham United heeft 8 punten minder dan Leicester en Liverpool 9 punten minder. Die twee clubs hebben nog een kleine kans om de derde of vierde plek te bemachtigen. Manchester United, dat donderdag alweer speelt tegen Liverpool, staat tweede met 70 punten.

Meer uit Voetbal

Makkelie over overlijden collega Dieperink: hartverscheurend

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie noemt het overlijden van zijn collega Rob Dieperink "onwerkelijk en nauwelijks te bevatten". Voetbalbond KNVB bevestigde maandag dat Dieperink op 38-jarige leeftijd is overleden.

4 uur geleden
Feyenoord verhuurt verdediger Plug aan Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft verdediger Jan Plug tot het einde van het seizoen verhuurd aan stadgenoot Excelsior. De 21-jarige Plug heeft nog een contract tot de zomer van 2028 in De Kuip.

7 uur geleden
AZ deelt kennis over voetbaltalenten met Franse club Nancy

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft een samenwerking met de Franse club AS Nancy Lorraine aangekondigd. De Eredivisieclub uit Alkmaar gaat zijn kennis en werkwijze delen over het herkennen en aantrekken van talentvolle spelers.

10 uur geleden
Kane belooft beter Engeland in halve finale WK tegen Argentinië

ATLANTA (ANP/DPA) - Harry Kane begrijpt dat bondscoach Thomas Tuchel beter voetbal van de Engelse ploeg verwacht in de halve finale tegen Argentinië. "Hij wil het beste uit ons halen en we weten zelf ook dat we een nog hoger niveau kunnen halen. We hebben dat nog te weinig laten zien, tegen Noorwegen was dat bij vlagen", zei de Engelse spits in aanloop naar het duel in Atlanta op woensdag.

15 uur geleden
Telstar-aanvoerder Bakker kiest voor avontuur in Zuid-Korea

ANYANG (ANP) - Telstar raakt aanvoerder Danny Bakker kwijt aan de Zuid-Koreaanse club FC Anyang. De 31-jarige centrale verdediger stroomt halverwege het seizoen in, want in de hoogste divisie (K-League) zijn al zeventien wedstrijden gespeeld.

15 uur geleden
WK voorbij voor arbiter Makkelie, Higler blijft actief als VAR

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie en zijn assistenten Hessel Steegstra en Jan de Vries komen niet meer in actie tijdens de laatste vier wedstrijden van het WK. Dennis Higler blijft als videoscheidsrechter wel tot het einde van de mondiale eindronde actief. Het is nog niet bekend bij welke wedstrijd hij wordt aangesteld.

16 uur geleden
Forlán interim-bondscoach van Uruguay

MONTEVIDEO (ANP/DPA) - Diego Forlán leidt voorlopig de nationale voetbalploeg van Uruguay. Hij is de tijdelijke opvolger van Marcelo Bielsa, die na een teleurstellend WK is vertrokken.

1 dag geleden