Manchester City kampioen na nederlaag ManUnited
MANCHESTER (ANP) - Manchester City is voor de zevende keer kampioen van Engeland geworden. De ploeg van coach Pep Guardiola werd dinsdag zonder te spelen kampioen, doordat stadgenoot Manchester United in eigen huis met 2-1 verloor van Leicester City. ManCity heeft daardoor met nog drie wedstrijden te spelen een onoverbrugbare voorsprong van 10 punten op nummer 2 United.
Voor Manchester City is het de derde titel in vier jaar tijd in de Premier League en de vijfde titel sinds 2012. Vorig jaar moest de ploeg de titel laten aan Liverpool. De club uit Manchester speelt ook nog op 29 mei de finale van de Champions League tegen Chelsea.
Leicester City strijdt om de derde of vierde plek in de Premier League die recht geeft op het spelen van Champions League volgend seizoen. De bezoekers van coach Brendan Rodgers kwamen op voorsprong via Luke Thomas. De 19-jarige voetballer maakte op aangeven van Youri Tielemans zijn eerste doelpunt in de Premier League door de bal met een volley hoog in de kruising te mikken. Mason Greenwood zorgde echter vijf minuten later in een snelle aanval alweer voor de gelijkmaker voor United, waar Donny van de Beek een basisplaats had.
In de tweede helft zocht Leicester, dat de punten nodig heeft om Liverpool en West Ham United van zich af te houden, naar een tweede treffer. Die kwam er in de 66e minuut via Çaglar Söyüncü, die op een voorzet van Marc Albrighton hard binnenkopte.
Leicester heeft door de zege 66 punten en staat weer derde. Chelsea heeft 2 punten minder, maar ook een wedstrijd minder gespeeld. West Ham United heeft 8 punten minder dan Leicester en Liverpool 9 punten minder. Die twee clubs hebben nog een kleine kans om de derde of vierde plek te bemachtigen. Manchester United, dat donderdag alweer speelt tegen Liverpool, staat tweede met 70 punten.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal lijkt vrijdag geen rekening te hoeven houden met Erling Haaland tijdens de oefenwedstrijd tegen Noorwegen. De topspits heeft rust gekregen en komt waarschijnlijk niet in actie tegen Oranje in Amsterdam.
18 minuten geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).
2 uur geledenFLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
11 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
11 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
15 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
16 uur geleden