Manchester City in speciale 'coronashirts' tegen Arsenal
MANCHESTER (ANP) - De spelers van Manchester City dragen woensdag bij de hervatting van de Premier League in het duel met Arsenal een speciaal shirt om een nieuw fonds dat moet bijdragen aan de strijd tegen het coronavirus te introduceren. Het is een initiatief van de eigenaar van de topclub, houdstermaatschappij City Football Group (CFG).
"Burgers doneren voor herstel", staat er op de tricots van de titelverdediger in de Engelse competitie. De ruimte is kosteloos beschikbaar gesteld door de gebruikelijke shirtsponsor Etihad Airways.
CFG, dat naast City nog acht andere clubs verdeeld over de wereld in bezit heeft, geeft het fonds een vliegende start door meteen ongeveer een miljoen euro ter beschikking te stellen. Het geld is niet alleen bedoeld voor Groot-Brittannië, maar voor de bestrijding van de ziekte Covid-19 wereldwijd. CFG zal steeds een project starten in de omgeving van één van de clubs die het in eigendom heeft.
De Premier League wordt woensdag hervat met twee inhaalwedstrijden, met verder Aston Villa - Sheffield United. Als nummer twee heeft City een achterstand van 25 punten op koploper Liverpool.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
3 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.
6 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De finale van de play-offs om deelname aan de voorronden van de Conference League tussen Ajax en FC Utrecht wordt vervroegd. Het duel in Volendam begint zondag om 12.15 uur in plaats van om 18.00 uur. Dat heeft de KNVB aan het ANP bekendgemaakt. Supporters van beide clubs mogen in het Kras Stadion aanwezig zijn.
6 uur geleden