Manchester City in speciale 'coronashirts' tegen Arsenal
MANCHESTER (ANP) - De spelers van Manchester City dragen woensdag bij de hervatting van de Premier League in het duel met Arsenal een speciaal shirt om een nieuw fonds dat moet bijdragen aan de strijd tegen het coronavirus te introduceren. Het is een initiatief van de eigenaar van de topclub, houdstermaatschappij City Football Group (CFG).
"Burgers doneren voor herstel", staat er op de tricots van de titelverdediger in de Engelse competitie. De ruimte is kosteloos beschikbaar gesteld door de gebruikelijke shirtsponsor Etihad Airways.
CFG, dat naast City nog acht andere clubs verdeeld over de wereld in bezit heeft, geeft het fonds een vliegende start door meteen ongeveer een miljoen euro ter beschikking te stellen. Het geld is niet alleen bedoeld voor Groot-Brittannië, maar voor de bestrijding van de ziekte Covid-19 wereldwijd. CFG zal steeds een project starten in de omgeving van één van de clubs die het in eigendom heeft.
De Premier League wordt woensdag hervat met twee inhaalwedstrijden, met verder Aston Villa - Sheffield United. Als nummer twee heeft City een achterstand van 25 punten op koploper Liverpool.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
4 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
14 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
18 uur geleden