Manchester City in return Champions League zonder Aké
MANCHESTER (ANP) - Nathan Aké ontbreekt woensdag bij Manchester City in de return tegen Sporting Portugal in de achtste finales van de Champions League. Trainer Pep Guardiola wil geen risico lopen met zijn Nederlandse verdediger, die met een lichte blessure kampt en daardoor zondag ook ontbrak in de gewonnen derby tegen Manchester United (4-1). City verdedigt voor eigen publiek tegen Sporting Portugal een royale voorsprong van 5-0.
"Nathan is niet lang uitgeschakeld, maar woensdag spelen zou volgens de dokter een te groot risico zijn", zei Guardiola. "Rúben Dias ligt er al lang uit en we kunnen niet het risico nemen om nog een verdediger lang kwijt te zijn."
Naast de Portugese centrumverdediger Dias, die vanwege een liesblessure vier tot zes weken aan de kant staat, ontbreken ook de vleugelverdedigers Kyle Walker (geschorst) en João Cancelo. "We hebben slechts veertien spelers tot onze beschikking, waarvan drie verdedigers'́', aldus Guardiola. "We moeten dus onze reserves gebruiken. We hebben een geweldig resultaat geboekt in de uitwedstrijd en staan met 5-0 voor, maar er is nog niets beslist. Voetbal is onvoorspelbaar."
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.
24 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
38 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen subtoppers FC Utrecht en FC Twente heeft in de Eredivisie geen winnaar opgeleverd. In de Galgenwaard speelden de nummers 7 en 8 van de ranglijst met 1-1 gelijk. Mats Rots maakte in de slotfase gelijk voor FC Twente, dat nog kansen kreeg op een winnende treffer.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.
17 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
20 uur geleden